23/07/2009

Goclever 5065 BT PL – fotonawigacja i funkcje multimedialne w korzystnej cenie

Firma Goclever Technology wprowadza do swojej oferty nowe urządzenie do nawigacji GPS, ze szczegółową mapą Polski. Model Goclever 5065 BT PL został wyposażony w nowoczesną aplikację nawigacyjną z aktualnymi danymi geograficznymi. Produkt posiada wyraźny, dotykowy ekran LCD o przekątnej 5” i rozdzielczości 480 x 272. Dysponuje specjalizowanym procesorem Mediatek 3351 (468 MHz). Wygodny w obsłudze i intuicyjny interfejs oraz wyraźne komendy głosowe pozwalają na łatwe, bezstresowe dotarcie do celu. Z pomocy urządzenia mogą skorzystać nie tylko kierowcy, posiada ono także tryb wyznaczania trasy dla pieszych.

Goclever 5065 BT PL

Nawigacja nie ogranicza się tylko do wytyczenia trasy od punktu startu do miejsca docelowego, optymalizuje także punkty trasy zadane przez użytkownika w takiej kolejności, aby drogę do celu można było pokonać w jak najkrótszym czasie. Urządzenie dysponuje także funkcją fotonawigacji GeoPix™, pozwalającą na bardzo łatwe dotarcie do miejsc, w których wykonano zdjęcia ze znacznikami geograficznymi. Dane dotyczące fotografii interesujących miejsc można wprowadzać własnoręcznie lub skorzystać ze zdjęć z koordynatami, umieszczonych w internecie. Wygodę użytkowania podnosi tryb nocny, w którym kolory wyświetlacza są dobrane tak, aby nie męczyć wzroku.

Goclever 5065 BT PL

Wyznaczona trasa jest wyświetlana zarówno na mapie, jak i w formie szczegółowego opisu, zawierającego wykaz miejsc na trasie, wraz z odległością do kolejnego manewru. Każdy zakręt jest pokazywany w zbliżeniu. Pomaga także zlokalizować punkty POI, m.in.: restauracje, hotele oraz bankomaty.  Mapa w trybie 3D z możliwością regulacji kąta patrzenia zawiera realistycznie odwzorowane, charakterystyczne budynki większych miast.

Podczas przerwy w podróży, nawigacja Goclever 5065 BT PL może zostać wykorzystana jako odtwarzacz plików multimedialnych, zdjęć lub jako czytnik e-booków. Bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem podnosi zintegrowany moduł Bluetooth, który po połączeniu z telefonem komórkowym pozwala wykorzystać produkt jako zestaw głośnomówiący.

Model Goclever 5065 BT PL jest już dostępny na rynku. Sugerowana cena detaliczna to 449 złotych. W zestawie z nawigacją znajduje się ładowarka i uchwyt samochodowy. Mapy na karcie SD 2GB oraz informacje o punktach użyteczności publicznej pochodzą z eMapy. Producent daje na swoje urządzenie 24 miesięczną gwarancję door-to-door.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...