Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/07/2009

Karta sieciowa USB WN111 – stały i stabilny dostęp do Internetu

W obecnych czasach Internet jest nie tylko podstawowym narzędziem pracy. Swoim użytkownikom umożliwia przede wszystkim budowanie i utrzymywanie relacji międzyludzkich, a także służy szeroko rozumianej rozrywce. Pełny dostęp do sieci z maksymalnym wykorzystaniem sygnału WiFi zapewni karta sieciowa WN111, którą za pośrednictwem portu USB można podpiąć zarówno do komputera stacjonarnego, jak i przenośnego.

Większość dostępnych obecnie na rynku komputerów przenośnych posiada wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową, która pozwala na komunikację z Internetem. Często niestety sygnał ten jest zbyt słaby, żeby móc efektywnie czerpać z zasobów sieciowych, nie mówiąc o udostępnianiu lub pobieraniu plików czy strumienia multimediów. Problem łączności bezprzewodowej dotyczy również komputerów stacjonarnych, które, jeśli już są wyposażone w kartę WiFi, to o bardzo słabych parametrach i sile sygnału.

wn111

Problem ten rozwiązuje karta WiFi WN111 firmy NETGEAR. Mały rozmiar i łączność za pośrednictwem portu USB powoduje, że jest to urządzenie bardzo uniwersalne. Podpięcie oraz instalacja oprogramowania do karty powoduje automatyczną aktualizację komputera do najwyższego standardu WiFi Wireless-N. WN111 może być stosowane jako karta sieciowa do komputerów, które nie są w nią wyposażone, jak i równolegle z inną, na przykład wbudowaną kartą w notebookach, w celu wzmocnienia sygnału.

Połączenie za pośrednictwem WN111 jest zabezpieczone systemem Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), jest zgodne ze standardem WPS (WiFi Protected Setup). Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję producenta.

Przeczytaj także:   Najmniejsza kamera sieciowa HDTV Axis Communications

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   DVDirect VRD-MC6 […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   HANNspree – nowy gracz Full HD LCD TV na polskim rynku

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   34″ monitor panoramiczny PHILIPS

Techcity na Facebooku