Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

16/07/2009

Licencja na legalne granie muzyki z dowolnego źródła

Od dziś polscy DJ-e mogą szybko i wygodnie wykupić licencję na legalne odtwarzanie muzyki,niezależnie od źródła jej pochodzenia. Wszystkie formalności w jednym serwisie dj.zpav.pl.

Wielu profesjonalnych DJ-ów, by ułatwić sobie pracę, kopiuje nagrania z oryginalnych nośników na komputer lub specjalnie skompilowane CD. Wymaga to uzyskania stosownej licencji od organizacji zrzeszających autorów, artystów i producentów nagrań. Od dziś procedura uzyskania takiej licencji została maksymalnie uproszczona. Osoby zawodowo zajmujące się odtwarzaniem muzyki w klubach i dyskotekach, za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego znajdującego się pod adresem dj.zpav.pl, mogą w prosty sposób załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu.

strdj

Uzyskanie licencji zamyka się w trzech prostych krokach: 1) należy wypełnić formularz na stronie internetowej,2) wydrukować automatycznie wygenerowaną licencję, 3) dokonać przelewu na wskazane, indywidualne dla każdego DJ-a, konto bankowe. Koszt rocznej licencji wynosi 2000 zł brutto, jednak faktyczna wysokość opłaty zależna jest od czasu pozostałego do końca bieżącego roku kalendarzowego. (Dla przykładu: opłata za licencję wykupioną 1 lipca będzie wynosić jedynie 50 % rocznej stawki.) Licencja musi być rokrocznie odnawiana. Serwis, będący wspólną inicjatywą Związku Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenia Autorów (ZAiKS)oraz Stowarzyszenia Artystów (STOART), to pierwsza tego typu inicjatywa Organizacji Zbiorowego Zarządzania.

W myśl ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. każdy, kto wykorzystuje w
swojej działalności fonogramy i wideogramy, zobligowany jest nie tylko do korzystania z legalnych nośników,
ale i do odprowadzania opłat z tytułu ich eksploatacji do Organizacji Zbiorowego Zarządzania, reprezentujących
twórców, wykonawców i producentów. Nie przestrzeganie obowiązujących przepisów jest ścigane i wiąże się z
groźbą pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej.

dj.zpav.pl

Przeczytaj także:   Adventure Time Game Wizard - zaprojektuj własną grę wideo

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku