03/07/2009

Lumix DMC-GH1 już w Polsce

Najnowszy aparat firmy Panasonic w systemie Mikro Cztery Trzecie – Lumix DMC-GH1 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Nowy model aparatu obok wymiennej optyki i zaawansowanych funkcji foto oferuje możliwość filmowania w rozdzielczości Full HD.
gh1r_slant
Lumix DMC-GH1, następca G1, pierwszego aparatu systemu Mikro Cztery Trzecie, został wzbogacony o możliwość nagrywania filmów w jakości HD. Model GH1 rejestruje filmy w wysokiej rozdzielczości 1080p24 lub 720p60 w formacie AVCHD. Dodatkowo aparat ten został wyposażony w ciągły autofokus (AF) działający podczas nagrywania filmów, co znacznie ułatwia jego obsługę. Lumix GH1 dzięki nagrywaniu dźwięku w wysokiej jakości w technologii Dolby Digital Stereo Creator, a także innym kreatywnym opcjom, jak manualne ustawienia wartości przysłony i szybkości migawki, jest niezwykle wszechstronnym aparatem, dającym swobodę kreatywnego tworzenia obrazów1. GH1 sprawi, że każdy, nawet początkujący użytkownik, będzie w stanie wykonać nim piękne zdjęcia oraz nagrać bardzo dobrej jakości film.

gh1n_front2Rejestrowanie wysokiej jakości obrazów przez Lumix DMC-GH1 gwarantuje nowy, szybki sensor 4:3 Live MOS o rozdzielczości 12.1 Mpixeli oraz procesor Venus Engine HD z podwójnym sensorem CPU zapewniającym większą zdolność przetwarzania sygnału. Ponadto, nowy obiektyw LUMIX G VARIO HD 14-140mm/F4.0-5.8 ASPH./MEGA O.I.S wyposażony w uniwersalny 10x zoom, zaprojektowany został specjalnie do nagrywania filmów poprzez zastosowanie cichej i ciągłej funkcji autofokusa oraz proste dostosowanie wartości przysłony. GH1 posiada dodatkowo specjalny przycisk znajdujący się z tyłu aparatu, który pozwala na natychmiastowe przełączenie z trybu robienia zdjęć do trybu video bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień.

Lumix DMC-GH1 charakteryzuje z jednej strony jakość zdjęć lustrzanki a z drugiej kompaktowa i lekka konstrukcja uzyskana dzięki wyeliminowaniu lustra. W nowym aparacie zwiększona została ilość elektrycznych punktów styku pomiędzy obudową aparatu a obiektywem, co zwiększyło potencjalne jego możliwości.
gh1r_top
Model GH1 został  wyposażony w wizjer optyczny z trybem Live View o rozdzielczości 1 440 000 punktów, na którym można wyświetlać aktualne ustawienia aparatu, które użytkownik może zmieniać bez konieczności odrywania wzroku od fotografowanego obiektu. Wbudowany czujnik automatycznie włącza wizjer, kiedy użytkownik zbliża do niego oko, a następnie wyłącza go kiedy odsuwa twarz, aktywując jednocześnie obraz na dużym 3-calowym wyświetlaczu LCD o wysokiej rozdzielczości 460.000 punktów z szerokim kątem widzenia.

Przeczytaj także:   Nowy netbook MSI z systemem Novell SUSE Moblin

Zarówno wizjer jak i ekran LCD zapewniają 100% pokrycia kadru, jak w profesjonalnych lustrzankach, co pozwala użytkownikowi na podgląd dokładnego kadru podczas komponowania zdjęcia.

Lumix DMC-GH1 dostępny jest w atrakcyjnych trzech kolorach: czarnym, czerwonym i efektownym złotym, o specjalnej teksturze.

Aparat LUMIX DMC-GH1 jest w  sprzedaży od 1 lipca 2009 roku w sugerowanej cenie 6999 PLN brutto.

Główne funkcje aparatu Lumix DMC-GH1:

  1. Tryb iA (Intelligent Auto) z funkcją Face Recognition, dzięki której użytkownicy mogą zapisać w pamięci aparatu fotografowane twarze. Tryb iA działa także w trybie filmowania.
  2. Face Detection w trybie filmowania
  3. Optyczna Stabilizacja Obrazu MEGA O.I.S, która pomaga wyeliminować efekt drżących rąk (w trybie robienia zdjęć i filmowania)
  4. Intelligent ISO Control – redukuje nieostrości obrazu spowodowane poruszaniem się obiektu
  5. Funkcja AF Tracking – pozwala na śledzenie wybranego obiektu i stałym utrzymaniu na nim ostrości, nawet podczas poruszania się
  6. Intelligent Exposure – optymalizuje parametry ekspozycji dla każdej części zdjęcia, zapobiegając powstawaniu zbyt ciemnych i janych miejsc (w trybie robienia zdjęć i filmowania)
  7. Intelligent Scene Controller – automatycznie wykrywa jeden spośród pięciu tematów fotografowania i automatycznie przełącza do odpowiedniego trybu (w trybie robienia zdjęć i filmowania)

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]