30/07/2009

Następny iPhone już od piątku

iPhone 3G S to kolejna już generacja modnego i popularnego telefonu. Dostępny od piątku model ma być szybszy i bardziej funkcjonalny od poprzednika. Umożliwia nagrywanie wideo, sterowanie Voice Control i może być wyposażony nawet w 32 GB pamięci.

Nowy telefon iPhone 3G S ma zwracać uwagę szybkością uruchamiania programów. Strony WWW wyświetlane mają być zdecydowanie szybciej niż do tej pory, dotyczy to również załączników do wiadomości e-mail.

iPhone 3G S

Większa wydajność i lepsza grafika 3D będą odczuwalne w grach. Wszystkie funkcje telefonu iPhone 3G S mają działać do 2 razy szybciej w porównaniu z telefonem iPhone 3G.

iPhone 3G SiPhone 3G S
Kamera dzięki której można nagrać film wideo (w rozdzielczości VGA i układzie pionowym lub poziomym), zmontować go i udostępnić  wprost z telefonu, to jednocześnie aparat fotograficzny o rozdzielczości 3-megapikseli, wyposażony w autofokus i nową funkcję ustawienia ostrości na obiekcie wskazanym dotknięciem ekranu.

głosiphone 3g

Voice Control rozpoznaje nazwy z listy kontaktów i utwory muzyczne w iPodzie. Z kolei za pomocą nowego cyfrowego iPhone 3G Skompasu można sprawdzić, w jakim kierunku idziemy lub jedziemy.

Po obróceniu telefonu uzyskujemy widok na większą klawiaturę w układzie poziomym, zdecydowanie wygodniejszą w programach Mail, Wiadomości, Notatki i Safari. Wyszukiwanie Spotlight Search pozwala wygodnie przeszukać zawartość telefonu iPhone z jednego miejsca.

iPhone 3G S oferuje też ułatwienia dla użytkowników niedowidzących, niewidomym, niedosłyszących i niesłyszących, min. czytnik ekranu VoiceOver, wyświetlanie Białe na czarnym, funkcję Zoom, czy Dźwięk mono.

Operatorami mającymi wyłączność na sprzedaż iPhone’a w Polsce są Orange i Era. Telefon będzie dostępny od 31 lipca.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...