Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/07/2009

NeoPDP Panasonic – monitor plazmowy o grubości 99 mm

Panasonic Corporation wprowadził do swojej oferty 85-cio calowy monitor plazmowy Full HD. Stworzony z myślą o użytkownikach profesjonalnych wyświetlacz oferuje znakomitą jakość obrazu oraz wygodę instalacji i użytkowania. Produkt będzie dystrybuowany początkowo na rynku japońskim i w USA, na jesieni zaś dostępny będzie w Europie za pośrednictwem partnerów dedykowanych dla sprzętu profesjonalnego.

Nowy, 85-cio calowy panel posiadający wyświetlacz o powierzchni czterech 42-u calowych ekranów wykorzystuje opracowaną przez Panasonic rewolucyjną technologię NeoPDP zapewniającą podwójną jasność obrazu. Dzięki rozdzielczości wyświetlanych obrazów 1080 linii oraz wysokiemu kontrastowi 40 000:1, panel wyświetla doskonałe, idealnie odwzorowujące rzeczywistość obrazy, bez zakłóceń, z zachowaniem prawdziwej czerni. Powierzchnia wyświetlacza 1889 mm (szer.) x 1062 mm (wys.) odpowiada powszechnie używanym ekranom projekcyjnym i jest wystarczająco duża by wyświetlić sylwetkę człowieka w jej rzeczywistych rozmiarach, kiedy monitor ustawiony jest pionowo.

panasonic85-calowy ekran poszerza dotychczasową linię dużych monitorów Full HD firmy Panasonic. W porównaniu do ekranu 103 calowego, nowy ekran jest o 30 mm bardziej płaski i lżejszy o około 30% na cal kwadratowy oraz około 40% w ogólnej masie (ok. 130 kg). Dzięki takim parametrom urządzenie zyskało na mobilności i prostocie instalacji, którą można porównać z modelem 65-cio calowym. Poprawa efektywności luminoforu, a także integracja podzespołów, pozwoliła na zredukowanie zarówno grubości ekranu, jak i jego wagi.

panasPoza wyświetlaniem dynamicznych obrazów, duży, smukły ekran plazmowy dostarcza również wielu wygodnych rozwiązań dla użytkowników profesjonalnych. Złącza LAN (PJLink) umożliwiają połączenie z innymi urządzeniami, które są kompatybilne ze standardem PJLink, jak również możliwość zdalnego sterowania monitorem i sprawdzenia sygnału wejściowego. Wyświetlacz posiada system złączy funkcyjnych (Function Slots) firmy Panasonic, który pozwala na dodanie trzech złączy, między innymi DVI czy Dual Link HD-SDI, w zależności od potrzeb klientów.

Przeczytaj także:   Tablet Overmax Livecore 7020 – multimedialny i kieszonkowy

Firma projektuje swoje produkty z myślą o ekologii. Panasonic jako pierwszy producent kompletnie wyeliminował ołów i rtęć ze swoich produktów. Ponadto, panele plazmowe Panasonic charakteryzują się długim cyklem życia, który wynosi 100 000 godzin.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Tablet Overmax Livecore 7020 – multimedialny i kieszonkowy

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Cloudyna 2014 – pasjonaci rozmawiają o chmurze

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku