Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

28/07/2009

Nokia N86 8MP oraz Nokia E52 w sprzedaży

Wakacje to czas, w którym chętnie odkrywamy nowe funkcje i możliwości swoich telefonów komórkowych. Osoby, które chcą być w kontakcie z najbliższymi i współpracownikami także poprzez pocztę email, mogą nabyć model Nokia E52 w cenie detalicznej 1499 PLN. Ponadto w sprzedaży w cenie 2195 PLN znajduje się Nokia N86 8MP – idealna dla miłośników fotografowania.

Nokia E52

Nokia E52 stanowi kontynuację biznesowej linii smartfonów zaprojektowanych z myślą o ułatwianiu pracy mobilnej. Nowy model wyróżnia się wyjątkowo wytrzymałą baterią (blisko miesiąc w trybie czuwania) oraz specjalną funkcją redukcji szumów podczas rozmów, która zapewnia wysoką jakość dźwięku. Cechy te z pewnością wpłyną na jeszcze większą satysfakcję z wykorzystania nowej funkcjonalności telefonu Nokia E52 – odtwarzania audiobooków.

W modelu tym znalazł się bestseller Paula Coelho “Zwycięzca jest sam” w wersji audio, którego można słuchać dzięki specjalnej aplikacji ‘audioteka.pl audiobook player’ zainstalowanej w urządzeniu. Aplikacja ta zapewnia łatwe i wygodne słuchanie tego oraz innych audiobooków pochodzących z serwisu audioteka.pl m.in. dzięki funkcji automatycznej zakładki, która pamięta w którym miejscu przerwaliśmy słuchanie audiobooka, łatwej nawigacji po tytułach audiobooków wgranych na telefon oraz wygodnej funkcji blokady klawiszy. Książka Coelho znalazła się w urządzeniu Nokia E52 dzięki współpracy Nokia z serwisem audioteka.pl i wydawnictwem Drzewo Babel. Nokia i audioteka.pl zapowiadają rozszerzenie współpracy na kolejne modele telefonów oraz w ramach Nokia Music Store , gdzie już wkrótce pojawią się audiobooki również w języku polskim.

Nokia E52 wyróżnia się ponadto rozbudowaną aplikacją poczty email z nowym interfejsem, który doskonale sprawdza się podczas korzystania z usługi Nokia Messaging oraz korporacyjnych rozwiązań pocztowych tj.: Microsoft Exchange i IBM Lotus Notes Traveler. Telefon oferuje użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej poprzez większość istniejących kont e-mail, a wiadomości dostarczane są automatycznie i na bieżąco. Ponadto urządzenie udostępnia szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szybka transmisja danych HSPA, A-GPS z Nokia Maps do nawigacji czy aparat o rozdzielczości 3,2 Mpix

Przeczytaj także:   Latająca kamera Nixie zwycięzcą konkursu „Make It Wearable”

Z kolei Nokia N86 8MP to telefon stworzony do robienia zdjęć. Cechuje go szerokokątny obiektyw marki Carl Zeiss, Tessar™, z 8 megapikselową matrycą, udoskonalone możliwości fotografowania ruchomych obiektów oraz szybka łączność. Dzięki automatycznej redukcji efektu rozmazania spowodowanego ruchem oraz zastosowaniu zmiennej przesłony, szybkiej mechanicznej migawki i dwudiodowej lampy błyskowej LED użytkownik otrzyma wysokiej jakości zdjęcia i nagrania wideo.

Nokia N86 8Mp

Każdy szczegół nowego telefonu został zaprojektowany z myślą o fotografii. Nokia N86 8MP jest wyposażona w pamięć 8 GB mieszczącą do 4000 zdjęć (można ją rozbudować do 24 GB przy użyciu karty pamięci microSD) i jasny wyświetlacz typu OLED z utwardzonym szkłem chroniącym przed zadrapaniami. Ponadto urządzenie posiada łatwe funkcje porządkowania zdjęć przy użyciu albumów i znaczników oraz możliwość pełnej synchronizacji z komputerem i wyjście telewizyjne do pokazów slajdów.

Nokia N86 8MP

Zdjęcia prezentować można jednak nie tylko w domowym zaciszu. Serwis Ovi Share umożliwia bezpośrednie i natychmiastowe dzielenie się online zdjęciami zrobionymi za pomocą telefonów Nokia. Jedno kliknięcie wystarczy, aby przesłać zdjęcie lub film na platformę Ovi Share. Automatyczna funkcja geotagowania zdjęć (oznaczania ich współrzędnymi geograficznymi) umożliwia umieszczenie fotek na mapie. Ovi Share zapewnia bezpłatną, nielimitowaną możliwość przechowywania zdjęć, filmów wideo i innych multimediów.

Ponadto Nokia N86 8MP jest jednym z pierwszych telefonów wyposażonych w najnowszą wersję oprogramowania do nawigacji, Ovi Maps. Wygodną funkcją jest możliwość wcześniejszego zaplanowania trasy przez komputer na www.maps.ovi.com i wgrania jej do telefonu.


Techcity na Facebooku