09/07/2009

Nowe kamery Handycam: świetna jakość obrazu HD

Kamery Handycam CX520VE/505VE są oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach firmy Sony w dziedzinie przetworników obrazu, przyrządów optycznych i techniki procesorowej. Optymalne dopasowanie tych trzech kluczowych elementów przekłada się na niezrównaną jakość obrazu nawet w słabych warunkach oświetlenia.

Handycam CX520VE

Fundamentem jakości obrazu jest przetwornik Exmor R™ CMOS o bardzo wysokiej rozdzielczości. W tym opracowanym przez Sony mikroukładzie wykorzystano wydajną matrycę ClearVid, która pozwala przechwycić więcej światła niż przetworniki o standardowej konstrukcji. W efekcie rejestrowany film Full HD charakteryzuje się czystym obrazem i zawiera mnóstwo szczegółów. Odznacza się świetnym kontrastem i żywą kolorystyką, podobnie jak fotografie o efektywnej rozdzielczości osiągającej 12 megapikseli.

Dwukrotne zwiększenie czułości przetwornika oznacza fenomenalną jakość obrazu w słabym świetle i znacznie niższy niż w obrazie ze zwykłych przetworników CMOS poziom szumów. Różnica ta staje się naprawdę widoczna na zdjęciach wykonywanych w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub w zapadającym mroku.

Handycam CX520VE

Pełne wykorzystanie potencjału przetwornika Exmor R™ nie byłoby możliwe bez najnowszego procesora obrazu Sony. Do jego zadań należy dalsze osłabienie szumów przy zachowaniu maksymalnej szczegółowości i naturalnej kolorystyki obrazu.

Uzupełnienie możliwości utrwalania i przetwarzania obrazu przez przetwornik Exmor R™ CMOS i procesor BIONZ stanowi obiektyw Sony G. Zastosowanie zaawansowanych elementów optycznych, takich jak soczewki asferyczne czy szkło ED (o bardzo małej dyspersji) przekłada się na czystość i ostrość obrazu, duży kontrast i mniejsze przekłamania barw. Uzyskanie pięknego wyglądu nieostrych fragmentów obrazu ułatwia 6-listkowa przysłona – taka sama jak w zaawansowanych obiektywach do lustrzanek cyfrowych Sony α.

W porównaniu ze standardową stabilizacją optyczną SteadyShot, tryb „aktywny” jest nawet 10x bardziej skuteczny i pozwala na nakręcenie wyraźniejszego, pozbawionego skoków filmu nawet w marszu. Co więcej, nowe modele są pierwszymi na świecie kamerami, które podczas nagrywania obrazu filmowego korygują drgania kamery w 3 kierunkach (stan na lipiec 2009 r.). Kompensacja obejmuje zarówno kołysanie kamery, jak i jej drgania w pionie i w poziomie. W efekcie nakręcony film jest bardziej stabilny.

Przeczytaj także:   Technologia Samsunga w SEAT-ach

Handycam CX520VE

Technologia rozpoznawania twarzy umożliwia teraz użycie nowej funkcji „dotknięcia twarzy”, nadającej priorytet wybranej osobie. Wystarczy dotknąć na ekranie wybranej twarzy, a kamera automatycznie zoptymalizuje ustawienia ostrości, balansu bieli, ekspozycji i funkcji migawki na uśmiech w celu zapewnienia najlepszego wyniku. Nowy algorytm rozpoznawania twarzy przyczynia się ponadto do poprawy dokładności i szybkości działania systemu AF.

Podczas podróży wewnętrzny odbiornik GPS kamery CX520VE / 505VE rejestruje odebrane z satelitów dane geolokalizacyjne. Pozwalają one wyświetlić aktualną pozycję w trybie widoku mapy na czytelnym, jasnym, 3-calowym ekranie Clear Photo LCD plus. Po powrocie do domu dostarczony program Picture Motion Browser umożliwia wyświetlanie nagrań i fotografii oraz prześledzenie trasy podróży.

Handycam CX520VE

Nowością upraszczającą obsługę kamery jest menu ekranowe „My Menu”, w którym użytkownik może umieścić sześć często używanych funkcji. Dodatkowy przycisk nagrywania i przyciski zoomu są obecnie wyświetlane w postaci ikon na ekranie. Aby nie zaciemniać obrazu nadmiarem informacji, pojawiają się one tylko po dotknięciu ekranu.

Dzięki funkcji odtwarzania głównych scen nagrania można automatycznie tworzyć minifilmy złożone z wybranych ujęć i fotografii wzbogaconych profesjonalnie wyglądającymi efektami i wybranym podkładem muzycznym. Jest to prosty sposób na efektowne zaprezentowanie najciekawszych fragmentów – bez użycia komputera ani umiejętności montażu nagrania. W pamięci kamery można zapisać 8 „scenariuszy” takich filmów do późniejszego wykorzystania.

Nowością w rodzinie Handycam® jest automatyczne przekształcanie przez kamery CX520VE / 505VE sygnałów wideo z przeplotem na sygnał 50p (kolejnoliniowy), przeznaczony do reprodukcji przez interfejs HDMI na telewizorze z trybem 1920×1080/50p.

Przeglądanie nagrań na komputerze i zarządzanie nimi umożliwia dostarczany, bardzo prosty w użyciu program Picture Motion Browser. Pozwala on między innymi kilkoma kliknięciami przesłać nagranie do serwisu YouTube lub innego serwisu tego typu. Kamery CX520VE/505VE posiadają również wydany przez firmę Apple certyfikat zgodności z programem iMovie for Mac.

Przeczytaj także:   MODECOM MC-XS1 i MC-XS2 – dla mobilnych użytkowników

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]