26/07/2009

Nowe szerokokątne projektory od SANYO

SANYO prezentuje trzy nowe projektory z szerokątnymi obiektywami pozwalającymi na uzyskanie dużego obrazu z niewielkiej odległości projektora od ekranu. Nowe modele to jeden projektor w technologi 3LCD: PLC-WXL46 i dwa projektory DLP: PDG-DWL100 i PDG-DXL100.

Projektory przeznaczone są do małych sal konferencyjnych i do zastosowań w edukacji, szczególnie do współpracy z interaktywnymi tablicami. Obraz o przekątnej 80 cali (ok. 203 cm) otrzymujemy umieszczając projektor PLC-WXL46 w odległości 86 cm od ekranu, 87 cm dla  PDG-DWL100 i 99 cm dla modelu PDG-DXL100.

Dzięki jasności powyżej 2000 ANSI lumenów i rozdzielczości  XGA (1024×768) – PDG-DXL100 lub WXGA (1280×800) w modelach PDG-DWL100 i PLC-WXL46, wszystkie trzy nowe projektory doskonale sprawdzają się nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach i klasach szkolnych, współpracując z interaktywnymi tablicami. Panoramiczny obraz o proporcjach 16:10 zgodny jest z wyraźnym trendem takich proporcji monitorów i  notebooków.

sanyo pdg dwl100PDG-DWL100 i PDG-DXL100 – Obydwa te modele wykorzystują technologię DLP, mają identyczną obudowę oraz 5 segmentowe koło kolorów. Projektor PDG-DWL100 ma jasność 2700 ANSI lumenów i kontrast 750:1, a PDG-DXL100 – 2600 ANSI lumenów i imponujący kontrast 1750:1.

Każdy z projektorów DLP ma wbudowany jeden 8W głośnik, dzięki czemu może być wykorzystywany do prezentacji multimedialnych. Funkcja automatycznej konfiguracji (automatic setup) – dostosowywania najlepszych parametrów projekcji do aktualnego źródła sygnału wideo. Duży zakres korekcji pionowego zniekształcenia trapezowego (vertical keystone) znakomicie ułatwia instalację projektora np. wysoko pod sufitem w szkolnej klasie.

Wśród wielu gniazd sygnałowych i połączeniowych jest m.in. cyfrowe gniazdo HDMI i sieciowe RJ45 umożliwiające monitorowanie pracy i ustawianie wielu funkcji projektora poprzez sieć LAN.

sanyo plc wxl46

PLC-WXL46 – Ultra szerokokątny projektor PLC-WXL46 wykorzystuje technologię 3LCD, ma jasność 2000 ANSI lumenów i kontrast 500:1. Funkcja Tablica (Blackboard mode) pozwala na automatyczną korekcję kolorów wyświetlanego obrazu do koloru tablicy czy ściany, na który rzucany jest obraz. Funkcja szybkiego wyłączania pozwala na odłączenie zasilania projektora natychmiast po zakończeniu prezentacji, bez oczekiwania na wychłodzenie lampy. Możliwość ustawienia własnego obrazu (logo) startowego pozwala uzyskać dodatkowe efekty marketingowe.
PLC-WXL46 ma również gniazdo RJ45 i może być monitorowany i konfigurowany z sieci LAN.

Przeczytaj także:   SANYO PLC-WTC500L i PDG-DET100L

Wszystkie trzy nowe projektory dostępne będą w Polsce od sierpnia br. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: PLC-WXL46 – 4,999 PLN (z VAT), PDG-DWL100 – 4,834 PLN (z VAT)  i PDG-DXL100– 4,531 PLN (z VAT). Gwarancja trzy lata (w tym na lampę do 2.000h)

www.vidis.pl

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]