21/07/2009

Olympus LS-11: kieszonkowe studio powraca w nowej wersji

Nowy linearny rejestrator dźwięku PCM Olympus LS-11 oferuje połączenie zaawansowanej technicznie jakości dźwięku, mobilności i wszechstronnej kreatywności. Zapewnia to realizację wyrazistych nagrań dźwiękowych rejestrowanych dosłownie wszędzie, zarówno w biurze jak i na ulicy, na tanecznym parkiecie czy w krainie delikatnych dźwięków natury.

Dysponując technologią VCVA* umożliwiającą korzystanie z funkcji automatycznego nagrywania rejestrator automatycznie włącza się, gdy wykryje określony poziom dźwięku. Aby realizowane nagrania były przejrzyste i dobrze zorganizowane, ta sama funkcja sprawia, że LS-11 automatycznie zatrzymuje nagrywanie, gdy natężenie dźwięku spadnie poniżej określonego poziomu. Gdy nagrania zostaną już zarejestrowane ten zaawansowany technicznie model płynnie odtworzy pliki tego samego formatu lub takie, które mają tę samą częstotliwość próbkowania. Ponadto, pełną wygodę korzystania z nagrań zapewnia funkcja indeksowania, która pozwala na wstawianie znaków indeksu podczas nagrywania i odtwarzania**. Dodatkowo, aby mieć pewność, że w nagraniu nie zagubią się istotne szczegóły LS-11 oferuje poprawioną jakość dźwięku w zakresie niskich częstotliwości. Pozwala to na zarejestrowanie jeszcze większej liczby szczegółów niż dotąd.

Olympus LS-11

Charakteryzując się wysoką czułością oraz dysponując stereofonicznymi mikrofonami z redukcją zakłóceń, a także częstotliwością próbkowania do 24bit/96kHz przy nagraniach PCM, rejestrator Olympus LS-11 daje również użytkownikom możliwość wyboru jednego z trzech formatów pliku dźwiękowego: WMA, MP3 oraz WAV. Spośród innych zaawansowanych funkcji należy wymienić generator podwójnego zegara oparty na próbkowaniu 44.1kHz oraz 48kHz, który jest szczególnie pomocny w przypadku wielościeżkowych nagrań. Możliwy jest także podział nagrań, jak również częściowe kasowanie zawartości pliku oraz przenoszenie i kopiowanie plików pomiędzy wewnętrzną pamięcią rejestratora a kartą pamięci SD.

Model LS-11 dysponuje obszerną 8GB pamięcią wewnętrzną, a dodatkowo posiada gniazdo kart SD, co pozwala z łatwością powiększyć dostępną pojemność zapisu. Rejestrator jest kompatybilny z formatem SDHC, co pozwala na korzystanie z 32GB dodatkowego miejsca zapisu. Aby zagwarantować efektywne wykorzystanie całej dostępnej pojemności pamięci LS-11 oferuje wyjątkowo długą żywotność baterii umożliwiającą prowadzenie nagrań nawet przez 23 godziny.

Olympus LS-11

Leżący doskonale w ręku LS-11 wyróżnia się stylowym srebrnym korpusem ze specjalnie uformowanym metalowym pokrętłem głośności oraz pokrętłami poziomu zapisu. Ergonomiczna forma sprawia, że korzystanie z rejestratora to prawdziwa przyjemność, zaś kompaktowa konstrukcja pozwala bez trudu wsunąć go do kieszeni, torby czy plecaka, by zawsze był pod ręką, gdy tylko nadarzy się ciekawa okazja do realizacji nagrania. Nowy model posiada wbudowany głośnik stereofoniczny dla natychmiastowego odtwarzania, jak również gwint statywu ułatwiający szybkie zamocowanie rejestratora. Warto wspomnieć, że jest on kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows i Macintosh, oraz jest dostarczany z cenionym oprogramowaniem do produkcji muzycznej, Cubase 4 LE opracowanym przez firmę Steinberg. Pozwala to na odtwarzanie nagrań PCM próbkowanych z jakością 24bit/96kHz.

Olympus LS-11

W zestawie z rejestratorem Olympus LS-11 znajduje się również pilot zdalnego sterowania na podczerwień, nowy pokrowiec mieszczący również akcesoria, kabel USB, kabel audio oraz dwie chroniące przed wiatrem osłony mikrofonów. Spośród dodatkowych opcjonalnych akcesoriów należy wymienić zasilacz sieciowy, mikrofon konferencyjny ME30W oraz akumulatory Ni-MH.

Linearny rejestrator dźwięku LS-11 PCM będzie dostępny w sprzedaży począwszy od sierpnia 2009.

Linearny rejestrator dźwięku LS-11 PCM – podstawowe cechy i funkcje:

 • Jakość próbkowania do 24bit/96kHz oraz nagrywanie PCM
 • Długa żywotność baterii (23 godziny czasu nagrywania)
 • Wysokiej jakości mikrofony
 • Różne formaty nagrywania WAV/WMA/MP3
 • 3 tryby: Normalny, Szerokokątny, Zoom
 • Bezstopniowe odtwarzanie
 • Funkcja indeksowania
 • Edycja plików
 • Transfer plików i kopiowanie
 • Elegancka, kompaktowa metalowa konstrukcja
 • 8GB pamięci wewnętrznej
 • Gniazdo kart SD
 • Wbudowany głośnik stereofoniczny
 • Urządzenie klasy USB Audio
 • Przycisk funkcyjny: programowalny przycisk dla większości potrzebnych funkcji
 • Duży, podświetlany wyświetlacz (1.8 cala)
 • Automatyczna lub manualna regulacja poziomu nagrywania (manualna z możliwością zastosowania ogranicznika)
 • 2 baterie AA zapewniające długi czas nagrywania i odtwarzania
 • W komplecie pilot zdalnego sterowania na podczerwień
 • W zestawie zaawansowane oprogramowanie Steinberg do produkcji muzycznej Cubase 4 LE łącznie z opracowanymi przez Olympus specjalnymi materiałami wideo
 • Automatyczne nagrywanie
 • Menu dostępne w 6 wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjska)

* VCVA – Technologia aktywacji nagrywania głosem

** Tylko w trybie PCM

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...