Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/07/2009

Olympus LS-11: kieszonkowe studio powraca w nowej wersji

Nowy linearny rejestrator dźwięku PCM Olympus LS-11 oferuje połączenie zaawansowanej technicznie jakości dźwięku, mobilności i wszechstronnej kreatywności. Zapewnia to realizację wyrazistych nagrań dźwiękowych rejestrowanych dosłownie wszędzie, zarówno w biurze jak i na ulicy, na tanecznym parkiecie czy w krainie delikatnych dźwięków natury.

Dysponując technologią VCVA* umożliwiającą korzystanie z funkcji automatycznego nagrywania rejestrator automatycznie włącza się, gdy wykryje określony poziom dźwięku. Aby realizowane nagrania były przejrzyste i dobrze zorganizowane, ta sama funkcja sprawia, że LS-11 automatycznie zatrzymuje nagrywanie, gdy natężenie dźwięku spadnie poniżej określonego poziomu. Gdy nagrania zostaną już zarejestrowane ten zaawansowany technicznie model płynnie odtworzy pliki tego samego formatu lub takie, które mają tę samą częstotliwość próbkowania. Ponadto, pełną wygodę korzystania z nagrań zapewnia funkcja indeksowania, która pozwala na wstawianie znaków indeksu podczas nagrywania i odtwarzania**. Dodatkowo, aby mieć pewność, że w nagraniu nie zagubią się istotne szczegóły LS-11 oferuje poprawioną jakość dźwięku w zakresie niskich częstotliwości. Pozwala to na zarejestrowanie jeszcze większej liczby szczegółów niż dotąd.

Olympus LS-11

Charakteryzując się wysoką czułością oraz dysponując stereofonicznymi mikrofonami z redukcją zakłóceń, a także częstotliwością próbkowania do 24bit/96kHz przy nagraniach PCM, rejestrator Olympus LS-11 daje również użytkownikom możliwość wyboru jednego z trzech formatów pliku dźwiękowego: WMA, MP3 oraz WAV. Spośród innych zaawansowanych funkcji należy wymienić generator podwójnego zegara oparty na próbkowaniu 44.1kHz oraz 48kHz, który jest szczególnie pomocny w przypadku wielościeżkowych nagrań. Możliwy jest także podział nagrań, jak również częściowe kasowanie zawartości pliku oraz przenoszenie i kopiowanie plików pomiędzy wewnętrzną pamięcią rejestratora a kartą pamięci SD.

Model LS-11 dysponuje obszerną 8GB pamięcią wewnętrzną, a dodatkowo posiada gniazdo kart SD, co pozwala z łatwością powiększyć dostępną pojemność zapisu. Rejestrator jest kompatybilny z formatem SDHC, co pozwala na korzystanie z 32GB dodatkowego miejsca zapisu. Aby zagwarantować efektywne wykorzystanie całej dostępnej pojemności pamięci LS-11 oferuje wyjątkowo długą żywotność baterii umożliwiającą prowadzenie nagrań nawet przez 23 godziny.

Przeczytaj także:   Pierwszy bezprzewodowy multiroom DTS Play-Fi

Olympus LS-11

Leżący doskonale w ręku LS-11 wyróżnia się stylowym srebrnym korpusem ze specjalnie uformowanym metalowym pokrętłem głośności oraz pokrętłami poziomu zapisu. Ergonomiczna forma sprawia, że korzystanie z rejestratora to prawdziwa przyjemność, zaś kompaktowa konstrukcja pozwala bez trudu wsunąć go do kieszeni, torby czy plecaka, by zawsze był pod ręką, gdy tylko nadarzy się ciekawa okazja do realizacji nagrania. Nowy model posiada wbudowany głośnik stereofoniczny dla natychmiastowego odtwarzania, jak również gwint statywu ułatwiający szybkie zamocowanie rejestratora. Warto wspomnieć, że jest on kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows i Macintosh, oraz jest dostarczany z cenionym oprogramowaniem do produkcji muzycznej, Cubase 4 LE opracowanym przez firmę Steinberg. Pozwala to na odtwarzanie nagrań PCM próbkowanych z jakością 24bit/96kHz.

Olympus LS-11

W zestawie z rejestratorem Olympus LS-11 znajduje się również pilot zdalnego sterowania na podczerwień, nowy pokrowiec mieszczący również akcesoria, kabel USB, kabel audio oraz dwie chroniące przed wiatrem osłony mikrofonów. Spośród dodatkowych opcjonalnych akcesoriów należy wymienić zasilacz sieciowy, mikrofon konferencyjny ME30W oraz akumulatory Ni-MH.

Linearny rejestrator dźwięku LS-11 PCM będzie dostępny w sprzedaży począwszy od sierpnia 2009.

Linearny rejestrator dźwięku LS-11 PCM – podstawowe cechy i funkcje:

 • Jakość próbkowania do 24bit/96kHz oraz nagrywanie PCM
 • Długa żywotność baterii (23 godziny czasu nagrywania)
 • Wysokiej jakości mikrofony
 • Różne formaty nagrywania WAV/WMA/MP3
 • 3 tryby: Normalny, Szerokokątny, Zoom
 • Bezstopniowe odtwarzanie
 • Funkcja indeksowania
 • Edycja plików
 • Transfer plików i kopiowanie
 • Elegancka, kompaktowa metalowa konstrukcja
 • 8GB pamięci wewnętrznej
 • Gniazdo kart SD
 • Wbudowany głośnik stereofoniczny
 • Urządzenie klasy USB Audio
 • Przycisk funkcyjny: programowalny przycisk dla większości potrzebnych funkcji
 • Duży, podświetlany wyświetlacz (1.8 cala)
 • Automatyczna lub manualna regulacja poziomu nagrywania (manualna z możliwością zastosowania ogranicznika)
 • 2 baterie AA zapewniające długi czas nagrywania i odtwarzania
 • W komplecie pilot zdalnego sterowania na podczerwień
 • W zestawie zaawansowane oprogramowanie Steinberg do produkcji muzycznej Cubase 4 LE łącznie z opracowanymi przez Olympus specjalnymi materiałami wideo
 • Automatyczne nagrywanie
 • Menu dostępne w 6 wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjska)
Przeczytaj także:   Onkyo A-9377 zintegrowany wzmacniacz stereo

* VCVA – Technologia aktywacji nagrywania głosem

** Tylko w trybie PCM


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Akcesoria BigBen Interactive do konsoli Nintendo

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Akcesoria BigBen Interactive do konsoli Nintendo

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku