27/07/2009

Panasonic wprowadza telefony DECT z kolorowym wyświetlaczem

Firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowych modeli rodzinnych telefonów bezprzewodowych DECT. Umożliwiają one wygodną komunikację, a dzięki kolorowemu, dużemu, dwucalowemu ekranowi LCD i odporności na upadki mogą być łatwo używane przez wszystkich członków rodziny.

W telefonach KX-TG8421 i KX-TG8411 zastosowano jasny, dwucalowy ekran LCD wyświetlający 65,000 kolorów. Dzięki temu litery i cyfry są duże i wyraźne co w połączeniu z opartym na ikonach graficznych menu ekranowym znacząco ułatwia obsługę. W modelu KX-TG8421 możliwe jest przeglądanie i wybór nagrań poczty głosowej na ekranie telefonu. Wbudowana automatyczna sekretarka pozwala na zgromadzenie nawet 40 minut nagrań. Słuchawka pozwala na obsługę SMS, których czytanie i wysyłanie jest bardzo wygodne dzięki ekranowi wysokiej jakości.

Panasonic KX-TG8411

W telefonach zastosowano szereg innych rozwiązań ułatwiających użytkowanie. Obie słuchawki zaprojektowano z myślą o używaniu w domu, na przykład w kuchni – są odporne na upadki z wysokości do 1.5 metra, a z uszczelnionej klawiatury można korzystać mając mokre ręce, gdy np. telefon zadzwoni do nas podczas zmywania. Wyposażono je również w funkcję samooczyszczania styków, która zapewnia zawsze optymalny poziom naładowania baterii. Słuchawka obydwu modeli wykończona jest eleganckim, błyszczącym i odpornym na zarysowanie plastikiem, który wytrzyma na przykład próbę zdrapania ołówkiem o twardości H.

Telefony zaprojektowano tak by ich użytkownik miał jak największą kontrolę nad urządzeniem. Słuchawki wyposażono w diodę LED sygnalizującą połączenie przychodzące – można zatem wyciszyć dzwonek i, jeśli słuchawka jest w zasięgu wzroku, nadal wiedzieć o nadchodzącym połączeniu. Możliwe jest również zablokowanie niepożądanych połączeń lub przełączenie telefonu w tzw. tryb nocny – czyli zaprogramowanie słuchawki w taki sposób aby w określonych godzinach nie dzwoniła.

Panasonic KX-TG6421

Serię uzupełniają trzy nowe telefony (KX-TG6421, KX-TG6411 i KX-TG1381) przeznaczone dla mniej wymagających konsumentów. Wszystkie wyposażono w wygodne, monochromatyczne wyświetlacze LCD a także szereg najbardziej potrzebnych funkcji takich jak identyfikacji abonenta wywołującego lub system głośnomówiący. Telefon KX-TG6421 posiada też cyfrowy automat zgłoszeniowy pozwalający na zapisanie 18 minut nagrań, może też obsługiwać do 6 słuchawek (funkcja dostępna również w KX-TG8421 i KX-TG8411) . Ta ostatnia cecha wspomagana jest przez interkom, umożliwiający rozmowę na linii słuchawka – słuchawka. Funkcjonalność ta jest idealnym rozwiązaniem dla dużego domu lub niewielkiego biura.

Telefony dostępne są w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto:

  • KX-TG8421: 379 PLN
  • KX-TG8411: 319 PLN
  • KX-TG6421: 219 PLN
  • KX-TG6411: 179 PLN

Model KX-TG1381 wejdzie do sprzedaży w połowie sierpnia w sugerowanej cenie brutto 129 PLN

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...