29/07/2009

Panda 2010 po polsku

Panda Security wprowadziła na rynek polskie wersje językowe nowych produktów z linii Panda 2010. Rozwiązania zapewniają maksymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Dzięki nim surfowanie po ulubionych stronach www, odbieranie poczty, zakupy on-line, czy transakcje bankowe mają być bezpieczne jak nigdy dotąd.

Aplikacje Panda 2010 działają w oparciu o mechanizm Kolektywnej Inteligencji – technologii opracowanej przez Panda Security – dzięki czemu są w stanie błyskawicznie ocenić, czy nieznane oprogramowanie może stanowić zagrożenie. Nowe programy Panda Security są niezwykle lekkie – zajmują zaledwie 8 MB pamięci operacyjnej. Jest to o ponad połowę mniej niż standardowa przeglądarka internetowa, komunikator lub edytor tekstu, które potrzebują co najmniej 20 MB pamięci.

Panda Global Protection 2010 i Panda Antivirus Pro 2010

Panda Global Protection 2010 oraz Panda Antivirus Pro 2010 zostały wyposażone w nowe funkcje. Ponieważ coraz częściej zdarzają się infekcje rozprzestrzeniane poprzez nośniki pamięci, nowa linia programów Panda 2010 została wzbogacona o tzw. szczepionki USB. Blokują one złośliwe kody przenoszone za pomocą pamięci USB, czy odtwarzaczy MP3. Program Panda Global Protection 2010 wyróżnia także możliwość tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych i zapisania ich na dowolnym nośniku lub zewnętrznym serwerze o pojemności aż 5 GB. Dzięki tej funkcji wszystkie ważne dokumenty mogą być dostępne z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo, w przypadku ewentualnej awarii komputera, najbardziej cenne dla użytkownika informacje i pliki zostaną zachowane.

Nowe programy Panda Antivirus Pro 2010 oraz Panda Global Protection 2010 są bardzo proste w obsłudze pomimo swojej rozbudowanej funkcjonalności. Zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą zainstaluj i zapomnij. Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala w łatwy sposób dotrzeć do kluczowych funkcji. Dwukierunkowa zapora firewall chroni komputery przed niepożądanymi atakami z zewnątrz. Panda Antivirus Pro 2010 oraz Panda Global Protection 2010 posiadają także monitor sieci Wi-Fi, który chroni sieci bezprzewodowe przed wszelkim negatywnym wpływem cyberprzestępców.

Przeczytaj także:   Notebook Kit MK605 - notebookowy niezbędnik

Panda Global Protection 2010, w odróżnieniu od Panda Antivirus Pro 2010, jest przeznaczony dla użytkowników, którzy poszukują nie tylko maksymalnego zabezpieczenia, ale także dbają o bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz wydajność posiadanego komputera. Program zawiera moduł kontroli rodzicielskiej, który umożliwia dzieciom bezpieczne korzystanie z internetu, blokując im dostęp do niewłaściwych treści. Rozwiązanie pozwala także na poprawę wydajności systemu dzięki opcji Tune-up, filtr danych chroni cenne informacje przed kradzieżą, a funkcja antyspamowa oczyszcza skrzynkę odbiorczą z niepożądanej korespondencji.

Program Panda Antivirus Pro 2009 jest dostępny z licencją jedno lub trzystanowiskową i kosztuje odpowiednio 119 zł i 169 zł. Cena Panda Global Protection 2010 w wersji na trzy stanowiska wynosi 229 zł.

www.pspolska.pl

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]