Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/07/2009

Pięciocalowa nawigacja – BLOW GPS50Rbt

Firma BLOW Car System wprowadziła do sprzedaży nowy model nawigacji GPS. Zgodnie z najnowszymi trendami, urządzenie GPS50Rbt posiada duży, aż pięciocalowy ekran, a także transmiter FM oraz możliwość korzystania z Internetu. Za funkcje nawigacyjne odpowiada moduł GPS SiRF STAR 3i+ oraz oprogramowanie AutoMapa.

Nawigacje, wyposażone w ekrany o przekątnej 5 cali, wyznaczają nowy standard na rynku GPS, wypierając popularne dotąd modele 4,3”. Pięciocalowy, dotykowy panel o rozdzielczości 480×272 pikseli, w jaki wyposażony jest GPS50Rbt, pozwala w bardziej przejrzysty sposób wyświetlać mapy i komputer podróży, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dokładność wskazań GPS zapewnia odbiornik SiRF STAR 3i+, a szybki procesor Centrality Atlas 400 MHz gwarantuje błyskawiczne obliczanie tras i odświeżanie ekranu. BLOW GPS50Rbt dostępny jest z popularnym oprogramowaniem AutoMapa w wersji Polska XL i Europa, a także najnowszym systemem MapaMap Top 6.0.

BLOW GPS50Rbt

Bezpieczeństwo i wygodę podróży zapewnia również wbudowane w BLOW GPS50Rbt złącze Bluetooth. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, po sparowaniu z telefonem komórkowym, urządzenie może służyć jako zestaw głośnomówiący. Bluetooth pozwala ponadto na wykorzystanie zainstalowanej w GPS50Rbt przeglądarki stron internetowych, co przydaje się podczas długich podróży. Dzięki tej funkcji kierowca może dowiedzieć się więcej o zabytkach mijanych na trasie, sprawdzić prognozę pogody, a także poznać najnowsze kursy walut.

Wewnętrzną pamięć NAND Flash o rozmiarach 128 MB można rozbudować za pomocą kart SDHC, co szczególnie docenią posiadacze dużych kolekcji muzyki i filmów. BLOW GPS50Rbt zapewnia odtwarzanie wideo w najpopularniejszych formatach: WMV9, DivX 5.0, Xvid, MPEG2 i AVI, obsługuje także pliki muzyczne MP3 i WMA. Dzięki temu, że  GPS50Rbt wyposażony jest w transmiter FM, muzyka i ścieżki dźwiękowe filmów mogą być odbierane wewnątrz pojazdu na falach radiowych.

Stonowana, czarna obudowa BLOW GPS50Rbt  o wymiarach 133 x 87 x 15 mm pasuje wyglądem do wnętrz większości samochodów.

Przeczytaj także:   Sony i Samsung stawiają na Windows 8

Sugerowana przez producenta cena urządzenia BLOW GPS50Rbt z AutoMapą Polska XL wynosi 697 zł, a z oprogramowaniem AutoMapa Europe – 887 zł. Wersja z MapaMap Top 6.0 kosztuje 619 zł, istnieje również możliwość kupna GPS50Rbt bez oprogramowania w cenie 549 zł.


Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   Tania trójwymiarowa kamera Hammacher Schlemmer

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku