29/07/2009

Podejrzyj jak będzie wyglądał Firefox 4.0

Mozilla nie daje zapomnieć o sobie i o swojej przeglądarce. Niespełna miesiąc po udostępnieniu Firefox’a 3.5 i zaledwie tydzień po opublikowaniu zrzutów ekranu z nadchodzącej wersji 3.7, na firmowej wiki pojawiły się koncepcyjne obrazy z wydania 4.0.

Ekipa Mozilli wyraźnie zaznacza, że pokazane zdjęcia to jedynie wczesne pomysły (na etapie burzy mózgów). Przyjrzenie się im może dać jednak całkiem dobry wgląd na to, w jakim kierunku chcą podążać twórcy Firefox’a.

Poniższe obrazy, pochodzące z wersji windowsowej, dowodzą to, co zauważali niektórzy od pewnego czasu – twórcy przeglądarki bacznie obserwują poczynania konkurencji, a zwłaszcza Chrome od Google. Bo czy propozycja umieszczenia kart nad paskiem adresu nie robi wrażenia baaardzo znajomej?

Propozycja umieszczenia kart nad paskiem adresu:

Propozycja umieszczenia kart pod paskiem adresu:

Mozilla zdaje się być rozdarta. W krótkiej liście punktuje za i przeciw powyższym propozycjom. Zaletami umieszczenia zakładek na górze są między innymi zaoszczędzenie przestrzeni w pionie i krótszy dystans wskaźnika myszki do ustawień. Wadami takiego rozwiązania są zaś: złamanie ciągłości (użytkownicy przyzwyczaili się do obecnego rozwiązania), dłuższy dystans wskaźnika myszki do kart, czy skrócona nazwa tytułu danej strony (dostępna będzie jedynie w polu danej karty, a nie w pełnym brzmieniu na górze okna).

Najlepszym rozwiązaniem z perspektywy użytkownika byłaby chyba możliwość wybrania najlepszej dla siebie wersji. Fajnie, gdyby Mozilla wprowadziła taką opcję.

Jeszcze jedną zaprezentowaną nowością jest przycisk combo, łączący w sobie funkcjonalności Zatrzymaj, Odśwież oraz Idź pod ten adres. Trzy opcje mają zostać zintegrowane w jednym miejscu. Podczas pisania dostępny więc będzie przycisk Idź od ten adres, w czasie trwania ładowania strony – Zatrzymaj, a w międzyczasie – Odśwież. Poniżej zrzuty jak miałoby to wyglądać.

Powyższe propozycje mają oczywiście wstępny charakter. Mozilla liczy na informację zwrotną, ostateczne decyzje zapadną na pewno po „konsultacjach społecznych”. A jak Wam podobają się pomysły na nowego Firefox’a?

Przeczytaj także:   Śledcza kamerka Geniusa

źródło: admagazine.pl

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]