Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/07/2009

Podejrzyj jak będzie wyglądał Firefox 4.0

Mozilla nie daje zapomnieć o sobie i o swojej przeglądarce. Niespełna miesiąc po udostępnieniu Firefox’a 3.5 i zaledwie tydzień po opublikowaniu zrzutów ekranu z nadchodzącej wersji 3.7, na firmowej wiki pojawiły się koncepcyjne obrazy z wydania 4.0.

Ekipa Mozilli wyraźnie zaznacza, że pokazane zdjęcia to jedynie wczesne pomysły (na etapie burzy mózgów). Przyjrzenie się im może dać jednak całkiem dobry wgląd na to, w jakim kierunku chcą podążać twórcy Firefox’a.

Poniższe obrazy, pochodzące z wersji windowsowej, dowodzą to, co zauważali niektórzy od pewnego czasu – twórcy przeglądarki bacznie obserwują poczynania konkurencji, a zwłaszcza Chrome od Google. Bo czy propozycja umieszczenia kart nad paskiem adresu nie robi wrażenia baaardzo znajomej?

Propozycja umieszczenia kart nad paskiem adresu:

Propozycja umieszczenia kart pod paskiem adresu:

Mozilla zdaje się być rozdarta. W krótkiej liście punktuje za i przeciw powyższym propozycjom. Zaletami umieszczenia zakładek na górze są między innymi zaoszczędzenie przestrzeni w pionie i krótszy dystans wskaźnika myszki do ustawień. Wadami takiego rozwiązania są zaś: złamanie ciągłości (użytkownicy przyzwyczaili się do obecnego rozwiązania), dłuższy dystans wskaźnika myszki do kart, czy skrócona nazwa tytułu danej strony (dostępna będzie jedynie w polu danej karty, a nie w pełnym brzmieniu na górze okna).

Najlepszym rozwiązaniem z perspektywy użytkownika byłaby chyba możliwość wybrania najlepszej dla siebie wersji. Fajnie, gdyby Mozilla wprowadziła taką opcję.

Jeszcze jedną zaprezentowaną nowością jest przycisk combo, łączący w sobie funkcjonalności Zatrzymaj, Odśwież oraz Idź pod ten adres. Trzy opcje mają zostać zintegrowane w jednym miejscu. Podczas pisania dostępny więc będzie przycisk Idź od ten adres, w czasie trwania ładowania strony – Zatrzymaj, a w międzyczasie – Odśwież. Poniżej zrzuty jak miałoby to wyglądać.

Powyższe propozycje mają oczywiście wstępny charakter. Mozilla liczy na informację zwrotną, ostateczne decyzje zapadną na pewno po „konsultacjach społecznych”. A jak Wam podobają się pomysły na nowego Firefox’a?

Przeczytaj także:   Samsung Gear Circle - po prostu bajka

źródło: admagazine.pl


Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19, kolejnych restrykcji i obostrzeń związanych z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. A przed nami święta i Nowy Rok, tradycyjnie okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   Mysz sterowana […]

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Limitowana Edycja pamięci HyperX z czarnymi radiatorami

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   D-Link DIR-685 nagrodzony za design

Techcity na Facebooku