Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/07/2009

Prezent od Beckera na wakacje – Traffic Assist Z102

Firma Harman/Becker wypuszcza na rynek nowe urządzenie nawigacyjne Traffic Assist Z102, które jest następcą popularnego Becker Traffic Assist Z98. Prezentowany model posiada wzbogacone oprogramowanie, m. in. o widok terenu 3D oraz najnowsze mapy Navteq i opcjonalnie AutoMapa Polska XL.

Becker Traffic Assist Z102 wyróżnia się na rynku nawigacji z niższej półki cenowej eleganckim wykończeniem. Tak jak i wcześniejsze modele, Z102 jest sterowany poprzez ekran dotykowy 4,3 cala oraz czerwony przycisk Beckera, który zyskał już miano kultowego.

Z 102_Traffic Assist_frontal_AM_5-1.5 - Kopia

Kolejnym wyróżnikiem jest szybkość działania. Urządzenie zawdzięcza ją wyjątkowo czułemu odbiornikowi GPS SIRF III InstantFixII i oprogramowaniu umożliwiającemu równoczesne obliczanie czterech różnych tras dojazdu (szybkiej, krótkiej, optymalnej lub łatwej) Becker Traffic Assist Z102 już na starcie oblicza przewidywany czas jazdy, a następnie aktualizuje go na bieżąco. Jako specjalny bonus zostało dodane oprogramowanie 3D – trójwymiarowe ukształtowanie terenu.

Z_102_PL_OverviewChociaż to tańszy model Traffic Assist, okrojony z części funkcji, Z102 jest wyposażony w najnowszą wersję pełnych map 41 krajów Europy dostarczanych przez firmę Navteq. Nie zabrakło w nich bazy specjalnych miejsc docelowych m. in. lotnisk, szpitali, warsztatów samochodowych i stadionów. Istnieje również możliwość wyznaczenai trasy z pominięciem dróg nieutwardzonych, płatnych, autostrad, promów lub zawracania. Użytkownicy mogą również wybrać urządzenie z dodatkowo dołączoną najnowszą AutoMapą Polska XL, która zapewni informacje o przejazdach kolejowych, najniebezpieczniejszych miejscach oraz informacje dla kierowców ciężarówek.

Specyfikacja techniczna:

  • Prędkość 400 MHz
  • Pamięć wewnętrzna 2 GB z zainstalowanymi mapami 41 krajów Europy
  • GPS SIRF III
  • Wyświetlacz dotykowy ekran TFT 4.3 cala 16:9, 24-bitowa głębia koloru, 16,7 miliona kolorów
  • Wymiary 125 mm x 82,5 mm x 17,6 mm (szerokość x wysokość x grubość)
  • Ciężar 190 g
  • Automatyczne wł./wył. urządzenia po starcie silnika lub jego wyłączeniu

Cena urządzenia Becker Traffic Assist Z102 to 949 PLN, 1199 PLN z AutoMapą.

Przeczytaj także:   Komputronik debiutuje na rynku czytników książek elektronicznych

Techcity na Facebooku