Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

06/07/2009

Telefon Viewty LG w nowej odsłonie

Firma LG poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego telefonu z aparatem Viewty Smart (LG-GC900). Model ten umożliwia pracę w trybie Intelligent Shot Mode, który ułatwia wykonywanie znakomitych zdjęć dzięki automatycznej analizie fotografowanych scen i odpowiedniemu dostosowywaniu ustawień aparatu.

124662123772302

W telefonie Viewty Smart wykorzystano najlepsze rozwiązania z pierwszego modelu LG Viewty, którego sprzedaż przekroczyła 6,5 mln sztuk. Oprócz trybu Intelligent Shot Mode telefon ten zapewnia jeszcze większą przyjemność oglądania wykonanych zdjęć niż jego poprzednik dzięki odświeżeniu wielu funkcji. Należą do nich matryca o rozdzielczości 8 megapikseli i czułości ISO 1600, ekran dotykowy WVGA o wyższej rozdzielczości, bardziej inteligentny procesor obrazu oraz opracowany przez LG, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika klasy S.

Tryb Intelligent Shot Mode i zaawansowane funkcje aparatu

O wyjątkowości telefonu Viewty Smart LG świadczy tryb Intelligent Shot Mode, który analizuje fotografowany obiekt, tło i warunki oświetlenia oraz porównuje dane z siedmioma zaprogramowanymi fabrycznie ustawieniami, aby umożliwić robienie doskonałych zdjęć za każdym razem. Funkcja ta, wciąż należąca do rzadkości w wysokiej klasy autonomicznych, kompaktowych aparatach cyfrowych, po raz pierwszy została wprowadzona w telefonie z aparatem i jest oferowana wyłącznie przez LG. Ten obsługiwany bezproblemowo tryb całkowicie eliminuje konieczność sprawdzania ustawień przed wykonaniem zdjęcia. Ponadto użytkownik uzyskuje błyskawicznie informacje o ujęciu — aparat wyświetla wszystkie dane w postaci pasków wskaźników na bieżąco w trakcie analizowania kadru.

124662126777205-back

Dzięki rozdzielczości 8 megapikseli zdjęcia wykonywane za pomocą telefonu Viewty Smart są nie tylko na tyle dobre, aby można je było udostępniać online, ale nawet wystarczająco ostre, by je drukować i oprawiać w ramki. Dzięki czułości ISO 1600 (ustawienie maksymalne) zdjęcia, które do tej pory wydawały się zbyt przyćmione lub ciemne, można teraz robić nawet bez lampy błyskowej. Ich jakość można dodatkowo poprawić za pomocą lampy LED Flash telefonu. W telefonie Viewty Smart zastosowano jeszcze kilka innych nowych funkcji aparatu, w tym funkcję Multi Face Detection i funkcję nagrywania filmów w formacie D1 i jakości DVD. Wyposażono go także w funkcje, które sprawdziły się doskonale w poprzednich modelach telefonów LG, takie jak Touch Shot, Art Shot, Beauty Shot, Panorama Shot i Continuous Shot.

Przeczytaj także:   USB 3.0 w przenośnym dysku twardym od Transcenda

Interfejs użytkownika klasy S rozszerzony o funkcje aparatu

Telefon Viewty Smart zawiera także łatwy w obsłudze trójwymiarowy interfejs użytkownika klasy S, który zastosowano po raz pierwszy na początku tego roku w telefonie ARENA LG. Firma LG dostosowała funkcje klasy S do potrzeb aparatu w telefonie Viewty Smart poprzez wykorzystanie funkcji ekranowego wybierania numerów do natychmiastowego przełączania trybów robienia zdjęć. Wprowadzona została też przeglądarka miniatur, która pozwala przeglądać ostatnio zrobione zdjęcia bez konieczności wchodzenia do galerii zdjęć. Uproszczono nawet funkcję powiększania i zmniejszania obrazu. Aby uzyskać powiększenie, wystarczy przesuwać palec po ekranie dotykowym zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak jakby obracało się pierścień funkcji zoom w aparacie SLR. Efekt pomniejszenia obrazu uzyskuje się poprzez przesunięcie palca w przeciwnym kierunku. Powiększać i pomniejszać obraz można również, „ściskając” lub „rozciągając” go dwoma palcami.

W telefonie Viewty Smart udostępnianie zdjęć jest równie łatwe, co ich wykonywanie. Jego szeroki, 3 calowy ekran WVGA zapewnia ostry obraz w pełnej rozdzielczości 800 x 480, co umożliwia dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów na zdjęciach i filmach. Telefon Viewty Smart jest zgodny ze standardami HSDPA 7,2 Mb/s i Wi-Fi, może więc przesyłać zdjęcia przez Internet z szybkością szerokopasmową. Dzięki znakowaniu geograficznemu za pomocą funkcji A-GPS znajomi użytkownika mogą nawet zobaczyć dokładne miejsce, w którym zdjęcie zostało zrobione. Telefon Viewty Smart umożliwia również zapisywanie zdjęć w pamięci wewnętrznej o pojemności 1,5 GB lub na kartach MicroSD o pojemności do 32 GB.

Model Viewty Smart z łatwością mieści się w kieszeni, gdyż ma zaledwie 12,4 mm grubości — jest to najcieńszy na rynku telefon z aparatem o rozdzielczości 8 megapikseli. Wyjątkowo efektowna, przypominająca aparat fotograficzny obudowa sprawia jednak, że niewiele osób będzie chciało trzymać ten telefon cały czas schowany w kieszeni.

Przeczytaj także:   MultiXpress 7 - najszybsza drukarka Samsunga

Telefon LG Viewty Smart jest oferowany w Europie przez operatorów już od maja tego roku, a następnie zostanie wprowadzony na inne rynki na całym świecie.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Rozwiązania firmy actidata na polskim rynku

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Rozwiązania firmy actidata na polskim rynku

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku