27/07/2009

Telewizory LCD Sharp AQUOS z podświetleniem LED

Sharp wprowadza do swojej oferty dwie serie telewizorów LCD z podświetleniem LED. W telewizorach serii Sharp AQUOS LC-LE700E i Sharp AQUOS LC-LE600E zastosowano podświetlenie Full LED, zapewniające znakomitą jakość obrazu. Telewizory mają imponujący współczynnik dynamicznego kontrastu równy 2.000.000:1, jeszcze wyższy poziom reprodukcji koloru i jednorodny poziom podświetlenia ekranu sięgający 90 procent. Odbiorniki te są dostępne w przekątnych ekranu od 32 do 52 cali.

Sharp Aquos LC-LE700E

Obraz o wysokim kontraście, barwy do złudzenia przypominające rzeczywistość i niskie zużycie energii – dzięki najnowszej zaawansowanej technologii firmy Sharp niezapomniane doświadczenia są już dzisiaj w zasięgu ręki. Sharp w swoich nowych telewizorach LCD Sharp LE700E i LCD Sharp LE600E zastosował białe, podświetlenie Full LED, pozwalające na osiągnięcie jeszcze wyraźniejszych i bardziej żywych barw oraz współczynnika dynamicznego kontrastu dla pogłębionych odcieni czerni. Przy produkcji tych telewizorów firma Sharp skupiła się przede wszystkim na stworzeniu odbiornika, który oferuje najważniejszą cechę, poszukiwaną przez klientów w telewizorach płaskoekranowych – doskonałą jakość obrazu.

Sharp Aquos LC-LE700E

Segmenty LED zamontowane za ekranem LCD w telewizorach firmy Sharp dają wyższy poziom jasności i głębię kolorów niż te montowane przez konkurencyjne firmy na obrzeżach ekranu. Telewizory dwóch nowych serii AQUOS posiadają najlepszą jakość obrazu obecnie dostępną na rynku. Nie tylko dzięki zastosowaniu technologii podświetlenia LED, ale też dlatego, że obie serie to również pełna rozdzielczość HD 1920 x 1080 pikseli oraz technologia 100 Hz (tylko seria LE700E). Dodatkowo w obu seriach zastosowano opatentowany przez firmę Sharp panel LCD dziesiątej generacji Full HD 1080p X-Gen z przetwarzaniem 10-bitowym. Panele te pochodzą z najnowocześniejszej na świecie fabryki Sakai.

Panel X-Gen posiada szerszą aperturę, pozwalającą większej ilości światła na przejście przez panel, co umożliwia osiągnięcie wyższego poziomu jasności. Co więcej, wszystkie telewizory LCD firmy Sharp mają nową powierzchnię paneli, dającą efekt maksimum koloru i wysoką jakość obrazu przy minimalnym poziomie odbicia światła.

Przeczytaj także:   Bluboo Maya – smartfon z makijażem

Sharp Aquos LC-LE700E

Połączenie podświetlenia LED i panelu X-Gen dziesiątej generacji gwarantuje oszczędność energii. W porównaniu z tradycyjnymi telewizorami LCD dostępnymi na rynku – w których zamontowano podświetlenie CCFL – technologia LED zużywa mniej energii, a jednocześnie dostarcza więcej jasności na 1W dzięki nowej strukturze ciekłokrystalicznej wyświetlacza. Kolejną unikalną cechą jest przycisk ECO na pilocie, pozwalający użytkownikowi mieć wpływ na poziom zużycia energii. Co więcej, przycisk ON/OFF telewizora redukuje zużycie energii do niemal zera w trybie OFF. Odbiorniki są produkowane z zastosowaniem mniejszej ilości materiałów, nie zawierają ołowiu i dzięki temu można je łatwo poddać recyclingowi. Wszystkie te cechy pozwoliły firmie Sharp wystąpić do Komisji Europejskiej o przyznanie nowej serii certyfikatu EU ECO label.

Nowe telewizory Sharp AQUOS LE600E i LE700E dostępne mają być w rozmiarach 32, 46, 52 i, co ciekawe, 40 cali. Będzie to pierwsza seria telewizorów Sharp AQUOS wyposażona w tę wielkość ekranu. To znakomite rozwiązanie. Jak dotąd producent oferował telewizory 37 i 42 calowe. Ekrany 40 calowe to dobra wiadomość dla tych, którzy wahali się pomiędzy tymi dwoma rozmiarami.

Obudowa stwarza złudzenie niewidocznego przejścia między ramą a ekranem, sprawiając, że te dwa komponenty stają się prawdziwie płaską powierzchnią. Kolejnymi unikalnymi cechami nowych telewizorów są: szklana podstawa (seria LE700E) i dolny fragment obudowy w innym kolorze – w modelach serii LE700E jest to kolor czarny z subtelnym niebieskim akcentem, a w serii LE600E z nutą srebrnego. Kolejnym przyciągającym wzrok elementem jest niebieska dioda w kształcie piramidy usytuowana po środku dolnej części ramy, informująca, że dany telewizor pochodzi z nowej serii Sharp AQUOS LED.

Do telewizorów dołączony jest pilot, wielojęzyczna instrukcja obsługi, jak również kabel i podstawa.

Telewizory serii LE600E i LE700E będą dostępne w sprzedaży od sierpnia 2009 roku.

Przeczytaj także:   ASUS Fonepad 8 – dobry phablet, w dobrej cenie

Ceny nowych siedmiu modeli AQUOS nie są jeszcze znane.

Dostępne przekątne ekranów:

  • LED Sharp AQUOS LE600E: 32, 40 i 46 cali
  • LED Sharp AQUOS LE700E: 32, 40, 46, 52 cale

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]