26/07/2009

Ultrasmukły Olympus µ-7010: ultraszerokokątny zoom i precyzja

Niezwykle smukła konstrukcja korpusu i doskonała optyka łączą się w aparacie Olympus µ-7010. Ten najnowszy aparat  popularnej serii µ dysponuje imponującym szerokokątnym obiektywem z 7-krotnym zoomem optycznym. Udowadniając, że ciekawy styl nie wyklucza zaawansowanej funkcjonalności, ten model może poszczycić się także Podwójną Stabilizacja Obrazu.

Pod ręką są również automatyczne śledzenie ostrości oraz tryb i-Auto, a za ich sprawą nie trzeba zgadywać, jakie ustawienia należy wybrać, by doskonale uwiecznić wspomnienia na zdjęciach. Dodatkowo, µ-7010 daje użytkownikowi nowe możliwości fotograficznej ekspresji w postaci kreatywnych Magicznych Filtrów, z których może korzystać naprawdę każdy.

mju 7010

Wyróżniający się stylowym wykończeniem 12 megapikselowy model µ-7010 stanowi aparat pełen elegancji i mju 7010bogatych możliwości. Dysponuje trybem Magicznych Filtrów, dzięki któremu fotografujący mogą nadać swoim zdjęciom całkiem nowy wygląd. Na przykład filtr Pop-Art nasyca zdjęcia mocną kolorystyką, nadając większą intensywność i żywe barwy. Inne wspaniałe kreatywne efekty obejmują: Fotografię otworkową, Szkic oraz efekty Rybiego Oka. Przy kadrowaniu ujęć i przeglądaniu obrazów zarejestrowanych poprzez wszechstronny 7-krotny szerokokątny zoom optyczny (28-196mm) doskonale sprawdza się duży 6.9cm/2.7” ekran HyperCrystal II LCD.

Inną nową funkcją aparatu jest automatyczne śledzenie ostrości, które gwarantuje, że nawet przemieszczające się obiekty zostaną zawsze ostro uchwycone na zdjęciu. Natomiast Podwójna Stabilizacja Obrazu zapewnia, że każde zdjęcie jest krystalicznie wyraziste. Jednocześnie, innowacyjny tryb i-Auto automatycznie identyfikuje pięć powszechnie fotografowanych scenerii i dobiera stosowne ustawienia aparatu. Udostępniany w aparacie tryb Panoramy przeznaczony jest do szczególnie rozległych ujęć i rejestrowania w kadrze szerokich plenerów czy też zabawnych artystycznych ujęć miejskiego krajobrazu.

Co więcej, korzystając z inteligentnego modelu µ-7010 i  „Tryb upiększania”, masz pewność, że fotografowana osoba zawsze będzie wyglądała świeżo na zdjęciu, a wszelkie niedoskonałości cery zostaną wygładzone.

tryb upiekszania

Nowy aparat klasycznej serii µ dysponuje interfejsem obsługi w 39 wersjach językowych. Ów kompleksowy zestaw bogatych i praktycznych funkcji dopełnia kompatybilność z kartami xD-Picture Card oraz microSD. Aparat Olympus µ-7010 ma trafić do sklepów w sierpniu 2009 wraz z nową wersją oprogramowania, aplikacją Olympus Master 2.2  do zarządzania zdjęciami i ich edycji.

Podstawowe funkcje:
mju7010g•    Wyjątkowy obiektyw z 7-krotnym, szerokokątnym zoomem optycznym (28-196mm) w smukłym, metalowym korpusie
•    Dzięki Podwójnej Stabilizacji Obrazu możemy unikać poruszonych zdjęć
•    6.9cm/2.7” ekran HyperCrystal II LCD zapewnia jasny obraz nawet przy silnym świetle słonecznym a także, gdy patrzymy na monitor pod dużym kątem (230,000 punktów)
•    12 megapikseli dla wydruków nawet w formacie plakatowym
•    Prosta droga ku doskonałym zdjęciom – tryb Inteligentnej Automatyki (i-Auto) rozpoznaje 5 powszechnie fotografowanych scenerii i dobiera stosowne ustawienia aparatu
•    Zaawansowana Detekcja Twarzy rozpoznaje do 16 postaci w kadrze zapewniając doskonałą ostrość i ekspozycję twarzy. W połączeniu z Technologią Kompensacji Cienia sprawia, ze również inne partie zdjęcia są właściwie naświetlone
•    Dzięki śledzeniu AF ostre zdjęcia nawet przemieszczających się obiektów
•    Nadaj wyjątkowy wygląd swoim zdjęciom wykorzystując Magiczne Filtry
•    Procesor obrazu TruePic III dla szybszego przetwarzania zdjęć i wyższej jakości obrazu
•    Możliwość ożywienia wspomnień poprzez sekwencje filmowe z dźwiękiem (do rozdzielczości VGA przy 30 klatkach na sek.)
•    Kompatybilność z kartami xD-Picture Card oraz microSD.

Model µ-7010 będzie dostępny w sprzedaży począwszy od sierpnia 2009 w cenie detalicznej 1099 zł. Będzie występował w trzech kolorach: srebrnym, tytanowym oraz różowym.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...