20/07/2009

Vivitek H9080FD nagrodzony za innowacyjność i design

Międzynarodowa organizacja iF – International Forum Design przyznała najnowszemu projektorowi  Vivitek H9080FD, tegoroczną nagrodę „2009 Computex Taipei Design and Innovation Award”. Nagroda jest uznaniem  technologicznej innowacyjności i najwyższej jakości wzornictwa tego unikalnego, pierwszego na świecie, projektora full HD wykorzystującego technologię diod elektroluminescencyjnych LED. 

Vivitek H9080FD otrzymał tę prestiżową nagrodę w kategorii wyświetlaczy optoelektronicznych i cyfrowego sprzętu Audio/Video. Już w sierpniu br. nagrodzony projektor dostępny będzie na polskim rynku w sieci partnerów handlowych firmy ViDiS – polskiego dystrybutora produktów Vivitek.

vivitek_h9080fd

Nagrodzony przez iF – International Forum projektor Vivitek H9080FD jest nie tylko pierwszym na świecie projektorem tej klasy – o rozdzielczości 1920×1080 – wykorzystującym jako źródło światła diody elektroluminescencyjne LED  ale jednocześnie urządzeniem bardzo przyjaznym środowisku. Dzięki wyeliminowaniu tradycyjnego źródła światła projektor ma tzw. carbon footprint (ślad węglowy) o 30% niższy niż podobnej klasy tradycyjne projektory. Oznacza to, że w czasie produkcji i eksploatacji tego projektora emisja wszystkich, uznawanych za szkodliwe dla środowiska, gazów i substancji jest o jedna trzecią mniejsza niż w przypadku projektorów wykorzystujących tradycyjne żarówki.

Vivitek H9080FDŻywotność diod LED określana jest jako 20.000 godzin pracy, co w praktyce oznacza, że nie będą one wymienione w trakcie całego „życia” projektora – niemal 5 i pół roku pracy przy codziennej eksploatacji przez 10 godzin. Oznacza to także mniejsze koszty utylizacji zużytych komponentów. Zamknięty układ optyczny projektora powoduje mniej odpadów w postaci zużytych filtrów.  Dodatkowo, w produkcji projektora wykorzystywane są komponenty zgodne z dyrektywą RoHS, co oznacza m.in. eliminację ołowiu z lutu używanego do montażu elementów elektronicznych oraz ze szkła, z którego wykonane są obiektywy. Papier i tektura wykorzystywana w opakowaniach i instrukcjach obsługi produkowane są z makulatury.

Innowacyjność nagrodzonego rozwiązania polega na całkowitym wyeliminowaniu tradycyjnej lampy projekcyjnej i zastąpieniu jej trzema diodami LED, współpracującymi z układem wyświetlania obrazu DMD firmy Texas Instruments. Dotychczas żadnej firmie nie udało się uzyskać tak dużego strumienia światła z diod LED by zapewnić jasność 800 ANSI lumenów, niezbędną do budowy tej klasy projektora do kina domowego. Dodatkowo, eliminacja tradycyjnej lampy projekcyjnej umożliwiła pozbycie się tzw. efektu tęczy, osiągnięcie kontrastu  100.000:1 i zwiększenie przestrzeni kolorów (gamut).

Przeczytaj także:   Świecące słuchawki dla nocnych biegaczy

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]