31/07/2009

Więcej przełączników GREENnet od TRENDnet

TRENDnet zaprezentował nowe 8-portowe przełączniki 10/100Mbps z technologią oszczędzania energii GREENnet (model TE100-S80g), 5-portowe przełączniki 10/100Mbps GREENnet (model TE100-S50g) oraz 5-portowe przełączniki Gigabit GREENnet (model TEG-S5g). Switche wykonane są w przyjaznej dla środowiska technologii GREENnet

GREENnet jest opracowaną przez TRENDnet, dedykowaną do przełączników technologią określającą i dostarczającą odpowiednią ilość energii elektrycznej do każdego portu przełącznika, do którego podłączony jest kabel sieciowy.

Ilość potrzebnej energii elektrycznej ustalana jest indywidualnie przy każdym porcie, zależnie od zapotrzebowania podłączonego urządzenia i długości kabla sieciowego. Technologia GREENnet może zredukować zużycie energii elektrycznej przełącznika nawet o 70%.

Rozwiązania GREENnet automatycznie wykrywają czy port Ethernet przełącznika jest nieużywany. Jeśli jest nieużywany, automatycznie redukowana jest ilość prądu przydzielona temu portowi. Port jest klasyfikowany jako nieużywany gdy nie jest podłączone do niego żadne urządzenie albo gdy podłączone urządzenie jest wyłączone lub w stanie czuwania. Przy krótkich odcinkach kabla przełącznik potrzebuje mniejszej ilości energii. Technologia GREENnet automatycznie wykrywa długość kabla i odpowiednio reguluje ilość dostarczanej energii. GREENnet funkcjonuje automatycznie, nie wymaga zarządzania oraz nie ma wpływu na wydajność urządzenia.

TRENDnet TE100-S80g

Kompaktowy, 8-portowy przełącznik technologii GREENnet 10/100Mbps (model TE100-S80g ), posiada 8 portów 10/100Mbps Auto-Negotiation RJ-45 obsługujących tryb pracy w Pełnym Duplexie i zapewnia 1.6Gbps przepustowości struktury przełączającej. Urządzenie jest gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka, diody LED pokazują status pracy poszczególnych portów, a wytrzymała metalowa obudowa sprawia że jest ono świetnym i niezawodnym rozwiązaniem przy stacjach roboczych. Przełącznik TE100-S80g dostarczany jest na 5-letniej gwarancji producenta i jest już do dostępny u dystrybutorów urządzeń marki TRENDnet. Cena sugerowana przez producenta to 36$ (około 105zł).

5-portowy, wyposażony w technologię GREENnet przełącznik 10/100Mbps (model TE100-S50g ), zapewnia 1Gbps przepustowości struktury przełączającej w pełnym duplexie na wszystkich pięciu portach 10/100Mbps Auto-Negotiation RJ-45. Urządzenie jest gotowe do pracy od razu po wyjęciu z pudełka, diody LED pokazują status pracy poszczególnych portów, a wytrzymała metalowa obudowa sprawia że jest ono świetnym i niezawodnym rozwiązaniem przy stacjach roboczych. Przełącznik TE100-S80g dostarczany jest na 5-letniej gwarancji producenta i jest już do dostępny u dystrybutorów urządzeń marki TRENDnet. Cena sugerowana przez producenta to 28$ (około 81zł).

Przeczytaj także:   Polski smartwatch Swimmo zebrał 160 tysięcy dolarów

TRENDnet TE100-S50g

5-portowy, wyposażony w technologię GREENnet przełącznik Gigabitowy (model TEG-S5g ), zwiększa wydajność i eliminuje przeciążenie sieci dzięki prędkościom standardu Gigabit oraz całkowitej przepustowości struktury przełączającej wynoszącej 10 Gbps przy pełnym duplexie na wszystkich pięciu portach Gigabit Auto-Negotiation RJ-45. Urządzenie posiada diody LEDs prezentujące status poszczególnych portów oraz obsługę ramek Jumbo, umożliwiających przesłanie większej ilości danych w krótszym czasie. Ponadto przełącznik charakteryzuje się prostotą instalacji (Plug and Play). Przełącznik TEG-S5g dostarczany jest na 5-letniej gwarancji producenta i jest już do dostępny u dystrybutorów urządzeń marki TRENDnet. Cena sugerowana przez producenta to 56$ (około 165zł).

TRENDnet TEG-S5g

Przełączniki wsparte technologią GREENnet umożliwiają zaoszczędzenie energii przy zachowaniu wysokiej wydajności i zachowaniu poziomów cenowych odpowiadających mniej wydajnym urządzeniom.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]