08/07/2009

ZyXEL NBG-419N – szybki, energooszczędny i prosty w konfiguracji

ZyXEL poszerzył swoją ofertę routerów bezprzewodowych 802.11n 2.0 o model NBG-419N. Urządzenie zostało wyposażone w nowe rozwiązanie ZyXEL’a – intuicyjny konfigurator, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć można szybko skonfigurować domową sieć.

ZyXEL NBG-419N pracuje w standardzie 802.11n 2.0 i umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 mbps. Producent wyposażył nowy router w regulację mocy nadajnika, aby pozwolić użytkownikom na dobranie odpowiedniej mocy sygnału i ograniczyć interferencję z sąsiednimi punktami dostępowymi.

Nowością w routerach ZyXEL’a jest zastosowany w NBG-419N intuicyjny konfigurator, pozwalający w bardzo prosty sposób skonfigurować domową sieć – stanowi on idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przechodzić przez wszystkie etapy złożonych ustawień, tylko szybko i łatwo rozpocząć pracę z urządzeniem. Dla zaawansowanych użytkowników nadal dostępny jest standardowy tryb konfiguracji.

img_nbg-419n_p

Nowy router ZyXELa wyposażony został w technologie Wi-Fi Multimedia (WMM), która automatycznie określa priorytety dla różnych typów ruchu i optymalizuje transmisję obrazu lub dźwięku przez sieci bezprzewodowe. Wraz z wbudowanym menadżerem pasma oraz mechanizmami gwarantowanej jakości usług (QoS) czyni to z NBG-419N idealne urządzenie dla użytkowników korzystających z aplikacji wrażliwych na opóźnienia (takich jak VoIP czy streaming video).

NBG-419N posiada wbudowany przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Użytkownik może uwierzytelnić urządzenia w sieci przez naciśnięcie przycisku albo wpisanie automatycznie wygenerowanego kodu PIN. Aby zapewnić ścisłą ochronę bezprzewodowej transmisji danych, urządzenie obsługuje 64- i 128-bitowy protokół WEP oraz protokoły WPA/WPA2, . Ponadto router jest wyposażony w funkcje zapory sieciowej ze stanową inspekcją pakietów (SPI), ochronę przed blokadą usług (DoS) oraz przepuszczanie ruchu VPN (IPSec, PPTP, L2TP).

Kolejną z funkcji, w jakie wyposażony został NBG-419N, jest oszczędzający energię WLAN Timer, wyłączający sieć bezprzewodową w wybranych przez użytkownika przedziałach czasowych. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dodatkowe zabezpieczenie sieci, podczas gdy pozostaje ona nieużywana – może być ono także stosowane jako narzędzie kontroli rodzicielskiej, służące do ustalenia godzin korzystania z sieci. WLAN Timer można ustawić zaledwie kilkoma kliknięciami przy pomocy wygodnego konfiguratora.

ZyXEL NBG-419N należy do grupy produktów objętych programem „Bestseller”, dzięki czemu gwarancja na to urządzenie została wydłużona do 3 lat, a jego sugerowana cena dla użytkownika końcowego to 172 PLN netto.

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź, co to jest scrum? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...