08/07/2009

ZyXEL NBG-419N – szybki, energooszczędny i prosty w konfiguracji

ZyXEL poszerzył swoją ofertę routerów bezprzewodowych 802.11n 2.0 o model NBG-419N. Urządzenie zostało wyposażone w nowe rozwiązanie ZyXEL’a – intuicyjny konfigurator, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć można szybko skonfigurować domową sieć.

ZyXEL NBG-419N pracuje w standardzie 802.11n 2.0 i umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 mbps. Producent wyposażył nowy router w regulację mocy nadajnika, aby pozwolić użytkownikom na dobranie odpowiedniej mocy sygnału i ograniczyć interferencję z sąsiednimi punktami dostępowymi.

Nowością w routerach ZyXEL’a jest zastosowany w NBG-419N intuicyjny konfigurator, pozwalający w bardzo prosty sposób skonfigurować domową sieć – stanowi on idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przechodzić przez wszystkie etapy złożonych ustawień, tylko szybko i łatwo rozpocząć pracę z urządzeniem. Dla zaawansowanych użytkowników nadal dostępny jest standardowy tryb konfiguracji.

img_nbg-419n_p

Nowy router ZyXELa wyposażony został w technologie Wi-Fi Multimedia (WMM), która automatycznie określa priorytety dla różnych typów ruchu i optymalizuje transmisję obrazu lub dźwięku przez sieci bezprzewodowe. Wraz z wbudowanym menadżerem pasma oraz mechanizmami gwarantowanej jakości usług (QoS) czyni to z NBG-419N idealne urządzenie dla użytkowników korzystających z aplikacji wrażliwych na opóźnienia (takich jak VoIP czy streaming video).

NBG-419N posiada wbudowany przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Użytkownik może uwierzytelnić urządzenia w sieci przez naciśnięcie przycisku albo wpisanie automatycznie wygenerowanego kodu PIN. Aby zapewnić ścisłą ochronę bezprzewodowej transmisji danych, urządzenie obsługuje 64- i 128-bitowy protokół WEP oraz protokoły WPA/WPA2, . Ponadto router jest wyposażony w funkcje zapory sieciowej ze stanową inspekcją pakietów (SPI), ochronę przed blokadą usług (DoS) oraz przepuszczanie ruchu VPN (IPSec, PPTP, L2TP).

Kolejną z funkcji, w jakie wyposażony został NBG-419N, jest oszczędzający energię WLAN Timer, wyłączający sieć bezprzewodową w wybranych przez użytkownika przedziałach czasowych. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dodatkowe zabezpieczenie sieci, podczas gdy pozostaje ona nieużywana – może być ono także stosowane jako narzędzie kontroli rodzicielskiej, służące do ustalenia godzin korzystania z sieci. WLAN Timer można ustawić zaledwie kilkoma kliknięciami przy pomocy wygodnego konfiguratora.

Przeczytaj także:   Honor 6+ z porządną baterią

ZyXEL NBG-419N należy do grupy produktów objętych programem „Bestseller”, dzięki czemu gwarancja na to urządzenie została wydłużona do 3 lat, a jego sugerowana cena dla użytkownika końcowego to 172 PLN netto.

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]