03/08/2009

AVG Identity Protection dostępne po polsku

Firma AVG Technologies wprowadziła dziś polską wersję programu AVG Identity Protection, stanowiącego dodatkową warstwą bezpieczeństwa chroniącą przed kradzieżą tożsamości, wobec której tradycyjne antywirusy są bezradne. AVG Identity Protection zapewnia bezpieczeństwo transakcji bankowych, zakupów online oraz innych wrażliwych transakcji dokonywanych w sieci.

Program jest częścią kompleksowego pakietu zabezpieczającego AVG Internet Security. Dostępny jest także jako oddzielny produkt, kompatybilny z oprogramowaniem zabezpieczającym innych producentów.

avg internet securityAVG Identity Protection stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa, zdecydowanie poprawiającą poziom zabezpieczenia użytkownika przed zagrożeniami , których zwykłe oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie wychwycić. Nie ma znaczenia czy użytkownik  korzysta z oprogramowania AVG czy innego producenta; IDP współpracuje ze wszystkimi popularnymi  programami, które dbają o bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Podstawowym zadaniem IDP jest pomoc w powstrzymywaniu złodziei przed atakami , których celem jest kradzież haseł, szczegółów rachunków bankowych, numerów kart kredytowych czy innych  wartościowych cyfrowych zasobów. Oprogramowanie to wykorzystuje technologię tzw. analiz behawioralnych w celu upewnienia się, że wszystkie programy działające na komputerze zachowują się tak, jak powinny. Jeśli wykryje jakiekolwiek podejrzane zachowania, które mogłyby prowadzić do kradzieży danych osobowych , natychmiast je zamyka, zapobiegając w ten sposób jakiejkolwiek możliwości kradzieży.

AVG Identity Protection opiera się na technologii przejętej przez AVG wraz z zakupem firmy Sana Security. Technologia ta pomaga w zapobieganiu kradzieżom tożsamości dzięki analizie zachowania oraz charakteru szkodliwego oprogramowania i wykorzystywaniu tych obserwacji w budowaniu ochrony, która nie wymaga „autoryzowanych aktualizacji”, żeby być aktualną. Oprogramowanie to stale się uczy i zwiększa poziom ochrony w oparciu o informacje pochodzące z autentycznych ataków na autentycznych użytkowników.

avg– Laboratoria firm zajmujących się bezpieczeństwem diagnozują dziesiątki tysięcy nowych wirusów dziennie – powiedział Karel Obluk. – Tradycyjne antywirusy nie mają wobec nich najmniejszych szans. Oczywiście bardzo ważne jest korzystanie z oprogramowania antywirusowego w obronie przed znanymi wirusami, użytkownicy potrzebują jednak dodatkowych warstw bezpieczeństwa, które ochronią ich przed nieznanymi zagrożeniami.

Przeczytaj także:   Poczta Wirtualnej Polski: 100 MB w jednym e-mailu

Program AVG Identity Protection jest obecnie dostępny w polskiej wersji językowej i kosztuje 73,99 PLN (z VAT).

www.avg.com

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]