13/08/2009

Centralka IP Platan Prima

Firma Platan wprowadziła do sprzedaży małą centralkę IP o nazwie Platan Prima. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla małych biur, niewielkich oddziałów, sklepów, punktów usługowych i domów, gdzie z łączności VoIP i tradycyjnej korzysta jednocześnie kilka osób.

Centrala Prima posiada 3 zintegrowane konta VoIP (SIP 2.0), możliwość zarządzania przez przeglądarkę internetową oraz Plug&Talk – gotowość do pracy po wyjęciu z pudełka, ze wstępnymi ustawieniami fabrycznymi. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja Call Through pozwalająca na wykonywanie tańszych połączeń przez VoIP z telefonu komórkowego.

Platan Prima

Platan Prima zastępuje tradycyjne bramki VoIP, będąc ich wygodniejszą w obsłudze alternatywą. W przeciwieństwie do bramek, wszystkie trzy konta VoIP dostępne są w Primie bez wybierania dodatkowych prefiksów. Nie wymaga też dedykowanych telefonów do poszczególnych kont VoIP – do sieci każdego z operatorów można dzwonić z dowolnego aparatu podpiętego do centralki. Obsługuje kodeki G.711 uLaw, G.711 aLaw, ADPCM, G.726, GSM.

Centrala Prima oferowana jest w konfiguracji bazowej: 3 porty VoIP + 2 linie miejskie + 6 linii wewnętrznych. Można ją rozbudować o 1 analogową linię miejską lub łącze ISDN BRA (2B+D) oraz o 2 lub 4 linie wewnętrzne. W standardowym wyposażeniu jest m.in. poczta głosowa dla wszystkich abonentów z długością nagrań do jednej godziny, 8 zapowiedzi głosowych, numery wielokrotne DDI/MSN dla linii ISDN i VoIP oraz identyfikacja numerów CLIP.

Dodatkowo w ramach promocji „Dotleń Primę” Platan oferuje w Primie skonfigurowane konto VoIP operatora Tlenofon, z możliwością wykonania do 100 minut połączeń oraz darmowy numer stacjonarny w jednej z pięćdziesięciu stref numeracyjnych operatora.

www.platan.pl

Przeczytaj także:   Nowa MapaMap dla Androida – ściągnij i przetestuj

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]