04/08/2009

COOLPIX S1000pj – pierwszy aparat z wbudowanym projektorem

COOLPIX S1000pj to najnowszy aparat kompaktowy Nikona, który jako pierwszy na świecie posiada wbudowany projektor multimedialny. Aparat wyposażono w matrycę o rozdzielczości 12,1 mln efektywnych pikseli, 5-krotny zoom optyczny oraz szerokokątny monitor LCD o przekątnej 2,7 cala.

Projektor zastosowany w modelu COOLPIX S1000pj wyświetla obraz w rozmiarach od ok. 5 do 40 cali (ok. 13 do 100 cm). Rozmiar wyświetlanych zdjęć zależy od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Dodatkowo, do aparatu dołączony jest pilot, który umożliwia wygodne, bezprzewodowe sterowanie funkcjami zarówno projektora, jak i aparatu. Przy korzystaniu z projektora, specjalnie zaprojektowana podstawka pozwala umiejscawiać sprzęt w dowolnym miejscu, by wygodnie oglądać zdjęcia.

COOLPIX S1000pjCOOLPIX S1000pj

„Zastosowane w aparacie kompaktowym COOLPIX S1000pj przełomowe rozwiązania technologiczne, jakim jest wbudowany projektor, zapewni użytkownikom nieznany dotychczas komfort przeglądania fotografii oraz ujęć wideo. Dzięki niemu, nie trzeba już przenosić plików na komputer, ani też gromadzić się wokół wyświetlacza LCD aparatu, aby zaprezentować swoje fotografie znajomym czy rodzinie” – powiedziała Katarzyna Romaniuk, kierownik marketingu Nikon Polska.

COOLPIX S1000pjfot.: Nikon

COOLPIX S1000pj ułatwia robienie odpowiednio ostrych zdjęć dzięki pięciu zaawansowanym funkcjom zapobiegania COOLPIXS1000p1rozmyciu obrazu oraz optycznej i elektronicznej redukcji drgań (VR). Wysoka czułość ISO 6400 umożliwia zastosowanie krótszego czasu ekspozycji przy mniej sprzyjających warunkach oświetleniowych lub podczas fotografowania szybko poruszających sie obiektów.

Funkcja Wykrywanie Ruchu sprawia, że aparat kontroluje szybkość otwarcia migawki oraz ustawienia wartości czułości ISO dla skompensowania ruchu fotografowanego obiektu i drgania aparatu. Aparat wyposażono również w system wyboru najlepszego zdjęcia BSS (Best Shot Selector), który automatycznie wykonuje serię zdjęć  i zapisuje najostrzejsze z nich. Model COOLPIX S1000pj posiada także tryb automatycznego rozpoznawania scenerii, dzięki któremu samodzielnie określa rodzaj sceny i dobiera odpowiedni program tematyczny do konkretnego COOLPIX S1000ujęcia. Opcja Śledzenia Obiektów zapewnia natomiast prawidłową ostrość oraz szybką reakcję aparatu podczas fotografowania poruszającego się obiektu, nawet gdy na moment opuści kadr.

Premierowy COOLPIX S1000pj wyposażony został w inteligentny system wykonywania zdjęć portretowych z wykorzystaniem nowej funkcji Miękki Odcień Skóry, która analizuje strukturę skóry fotografowanej osoby, a wykryte niedoskonałości poddaje korekcji. Funkcja Priorytet Autofokusa-Twarz wykrywa do 12 twarzy w kadrze i pomaga ustawić na nie ostrość. Aparat oferuje ponadto szereg innych funkcji służących wygodnemu portretowaniu, jak wykrywanie uśmiechu czy mrugnięcia oczami, redukcja efektu czerwonych oczu oraz ostrzeżenie przed mrugnięciem.

Specyfikacja:

coolpix

*1 Nie kompatybilne z kartami pamięci Multi Media (MMC)
*2 Czułość ISO 3200 i 6400 jest dostępna w rozmiarze 3M (2048 x 1536) lub mniejszym.
*3 Dołączone akcesoria mogą się różnić w zależności od regionu
4* Warunki pomiaru i metoda zgodna z ISO 21118
5* Pomiar dokonywany przy w pełni naładowanym akumulatorze EN-EL12 w 25 stopniach Celsjusza

Wymagania systemowe:
COOLPIX S1000pjSystem operacyjny Macintosh:     Mac OS X w wersji 10.3.9, 10.4.11, 10.5.2
Windows:     Windows Vista (32 bitowy), Windows XP Home Edition/Professional – wersje zainstalowane fabrycznie

Podczas instalacji wymagany jest napęd CD-ROM. Obsługiwane są tylko wbudowane porty USB

Premierowy model będzie dostępny w dwóch stylowych wersjach kolorystycznych – srebrnej i czarnej. Do sklepów aparat trafi w drugiej połowie września 2009 r.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...