Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/08/2009

iiyama B1906S – energooszczędny, ekologiczny i ergonomiczny

19-calowy B1906S to monitor iiyama z nowej serii ECO – produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Poprzez przejście z 4 lamp podświetlających na 2 panel ten charakteryzuje się niskim typowym zużyciem energii. Wynosi ono 22W, tj. około 1/3 mniej niż w przypadku jego poprzednika (iiyama B1902S).

iiyama B1906S

W monitorze można włączyć tryb ECO, który jeszcze bardziej redukuje pobór energii w trybie pracy.Do wyboru są trzy poziomy trybu ECO. Najbardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku poziom trzeci zapewnia zmniejszenie zużycia prądu niemal o połowę w stosunku do normalnego poboru energii oraz redukcję emisji CO2 o 10% (w rozliczeniu rocznym). W trybie czuwania monitor sam ogranicza zużycie energii do 1W.

Ergonomiczna stopka z regulacją wysokości w zakresie 110 mm daje możliwość obrotu panelu o 170 stopni w prawo i lewo. Ekran można też przekręcić do pozycji PIVOT (jest to funkcja, która umożliwia fizyczne obrócenie ekranu o 90 stopni z trybu “pejzaż” na tryb “portret” i odwrotnie) oraz regulować jego kąt pochylenia o 20° w górę i 5° w dół.

iiyama B1906SMonitor wyświetla obraz z rozdzielczością natywną 1280×1024 (1.3 megapiksela). Jego czas reakcji wynosi 5 milisekund (czarny-do-czarnego). Funkcja ACR pozwala podnieść poziom kontrastu do wysokości 20 000:1. iiyama B1906S wyposażona jest w cyfrowe złącze DVI (zgodne ze standardem HDCP) i analogowe D-Sub.

Panel dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej w sugerowanej cenie 799,00 PLN brutto.

W sprzedaży znajdzie się wkrótce również iiyama E1906S – energooszczędny i ekologiczny, ale mniej zaawansowany w zakresie ergonomii (położenie ekranu można regulować jedynie w zakresie 20° w górę i 5° w dół). Dostępny będzie w trzech kolorach obudowy – czarnej, białej i srebrnej w sugerowanej cenie 749,00 PLN brutto.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku