Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/08/2009

Iomega wprowadza na rynek czterodyskowe napędy NAS

Firma Iomega ogłasiła światową premierę nowej generacji czterodyskowych napędów NAS  Iomega StorCenter ix4-200d. Mimo zaawansowanych technologii przechowywania i ochrony danych, nowe napędy ix4-200d nie wymagają obsługi przez wykwalifikowanych pracowników IT i są konkurencyjne cenowo, idealnie nadając się do małych biur i oddziałów firm.

Uruchomienie nowego urządzenia wymaga jedynie czterech kliknięć myszką i kilku minut poświęconych na instalację. Iomega ix4-200d NAS oferuje przestrzeń do 8 TB danych i w bardzo prosty sposób integruje się z istniejącymi rozwiązaniami w sieci lokalnej.

Iomega StorCenter ix4 200d

Iomega ix4-200d oferuje następujące funkcje:

 • Dostęp iSCSI na poziomie bloków w celu wydajnego przechowywania danych.
 • Replikację typu device-to-device przez sieć pozwalającą w prosty sposób odzyskiwać utracone dane.
 • Wiele konfiguracji macierzy RAID w celu najefektywniejszej ochrony danych.
 • Obsługę Windows Active Directory.
 • Zdalny dostęp i zarządzanie.
 • Obsługę kamer monitoringu IP.
 • Nowy panel przedni LCD i przycisk QuikTransfer do łatwego kopiowania wybranych plików.
 • Unikalną, w tej kategorii produktów, certyfikację VMware® umożliwiającą wirtualizację serwerów w cenie poniżej 700 USD.

StorCenter ix4-200d NAS będą dostępne na specjalnych warunkach dla ponad 300 uniwersytetów i szkół wyższych na całym świecie, biorących udział programie Academic Alliance Program.

Iomega StorCenter ix4 200d

„Nowe napędy StorCenter ix4-200d oferują, małym biurom i oddziałom firm, technologie klasy enterprise firmy EMC w formie dostępnych i łatwych w użyciu rozwiązań.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Dostępna i wydajna pamięć masowa ix4-200d oferuje użytkownikom replikację D2D, obsługę iSCSIm, dwa gigabitowe porty Ethernet, certyfikat VMware oraz wiele innych innowacyjnych rozwiązań. Urządzenie oferuje małym organizacjom nie tylko efektywną kosztową przestrzeń na dane, ale również wiele zaawansowanych funkcji zarządzania danymi, których nie oferują inni.”

Pamięci masowe Iomega StorCenter ix4-200d NAS dostępne z dyskami o łącznej pojemności 2TB, 4TB i 8TB wykorzystują uznane oprogramowanie EMC LifeLine. Jest to środowisko operacyjne systemu Linux i towarzyszący mu zestaw aplikacji chroniący dane i wykonujący ważne biznesowo zadania. Oprogramowanie EMC LifeLine zostało zaprojektowane do współpracy z komputerami z systemami PC, Mac i Linux.

ix4-200d może działać w różnych trybach RAID: RAID 5 (prekonfigurowany) i RAID 10 (z automatyczną odbudową RAID), jak również JBOD. Cztery dyski mogą być wymieniane samodzielnie przez użytkowników.

Przeczytaj także:   Przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds

Dwa gigabitowe porty Ethernet i wysokowydajna architektura pamięci ix4-200d umożliwia małym przedsiębiorstwom wysoką produktywność i zachowanie bezpieczeństwa danych. ix4-200d wyposażono w trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki, zewnętrzne dyski twarde.

Iomega StorCenter ix4 200d

Ważne funkcje serwera StorCenter Pro ix4-200r

Nowy serwer NAS ix4-200r oferuje szereg biznesowych funkcji, które czynią go najbardziej zaawansowanym, innowacyjnym i łatwym w użyciu napędem dla małych przedsiębiorstw:

 • Repliakcja typu device-to-device (D2D): umożliwia kopiowanie lub archiwizację plików na i z pamięci masowej ix4-200d na dowolną inną, bez konieczności używania pośredniczącego komputera. Zadania mogą być wykonywane na bazie wcześniej ustalonego harmonogramu lub po wciśnięciu przycisku szybkiego transferu QuikTransfer. Ix4-200d wykorzystuje do transferu danych między sobą i inną pamięcią sieciową protokoły rsync lub Windows File Sharing.
 • Obsługa iSCSI: zapewnia dostęp na poziomie bloków w celu najlepszego wykorzystania przestrzeni pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydajności obsługi baz danych, poczty elektronicznej i archiwizacji danych. Pozwala również systemowi i oprogramowaniu do wirtualizacji wykorzystać w pełni możliwości natywnego systemu plików, jak np. użycie VMFS do współpracy z VMware.
 • Certyfikat VMware Ready: ix4-200d posiada certyfikat zarówno NAS (NFS) jak i NAS iSCSI dla VMware vSphere. ix4-200d znajduje się na liście urządzeń sprzętowo zgodnych z VMware, dzięki czemu małe firmy i biura mogą wykorzystywać zalety zaawansowanych funkcji napędów NAS działających w środowisku VMware. ix4-200d idealnie nadaje się do wirtualizacji w małych biurach korzystających z oprogramowania VMware vSphere Essentials i vSphere Essentials Plus.
 • Zdalny dostęp: ix4-200d. umożliwia zdalny dostęp do danych i zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca na świecie.
 • Wiele protokołów sieciowych: ix4-200d może działać w środowiskach Windows, Linux i MAC wykorzystując protokoły CIFS/SMB/Rally, NFS i AFP/Bonjour. ix4-200d obsługuje również zaawansowane protokoły takie jak HTTP, FTP i SNMP.
 • Obsługa Time Machine®: użytkownicy komputerów Mac mogą bez kłopotu archiwizować dane z systemów OS X (10.5 lub późniejszych) korzystając z oprogramowania Time Machine.
 • Obsługa Windows Active Directory(ADS): ix4-200d może działać jako klient w domenie Active Directory.
 • UPS: bezprzerwowy zasilacz UPS zapobiega nieprzewidzianym zamknięciom systemu w przypadku awarii sieci energetycznej i co za tym idzie utracie danych.
 • Nadzór wideo: w zależności od natężenia ruchu sieciowego może obsługiwać do 5 kamer wideo Axis® Network w celu monitoringu i rejestracji obrazu na ix4-200r bez konieczności stosowania komputera pośredniczącego. Napęd może również przechowywać dane z innych sieciowych kamer wideo.
 • Serwer druku: może służyć jako printsewer dla trzech drukarek podłączonych do portów USB ix4-200d.
 • Serwer Mediów AV UPnP: ix4-200d jest kompatybilny z certyfikowanymi odtwarzaczami i może przesyłać strumieniowo zdjęcia, dźwięk i wideo do komputerów stacjonarnych i notebooków oraz do innych urządzeń, jak np. konsole do gier (Xbox® 360, Sony PlayStation® 3), mostków audio, odtwarzaczy iTunes™, sieciowych cyfrowych ramek do zdjęć i innych urządzeń.
 • Bluetooth: umożliwia zapisywanie kontaktów, zdjęć z telefonów komórkowych, PDA i telefonów Blackberry® (wymagany jest adapter Bluetooth na USB, sprzedawany osobno).
 • Picture Transfer Protocol (PTP): obsługuje bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z aparatów cyfrowych poprzez jeden z czterech wbudowanych portów USB 2.0.
 • Uniwersalność: Obsługuje odczyt i zapis z dysków w wielu formatach jak, np. Fat32, HFS+, NTFS lub ext2/ext3 .
 • Powiadomienia: Sprzedawany osobno adapter USB pozwala na powiadamianie o stanie pamięci przez email lub SNMP.
 • System Dashboard: zapewnia prosty sposób wyświetlania informacji o stanie urządzenia, zajętej przestrzeni, dołączonych urządzeniach i stanie archiwów.
Przeczytaj także:   GeForce GTX 550 Ti – wydajność w rozsądnej cenie

Iomega StorCenter ix4 200d

Archiwizacja i bezpieczeństwo

Serwer StorCenter Pro ix4-200d zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect®. W czasie instalacji użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

Pamięć masowa ix4-200d jest również wyposażona w oprogramowanie Iomega QuikProtect umożliwiające łatwą, planowaną archiwizację danych na poziomie plików na dyski twarde i pamięci masowe NAS.

StorCenter Pro ix4-200r wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

Sieciowy serwer StorCenter ix4-200d jest kompatybilny z systemami Windows®, Mac OS i Linux.

Iomega® StorCenter Pro ix4-200d NAS dostępny jest odpowiednio w cenie:

 • StorCenter Pro ix4-200r NAS, 2.0TB 599 EURO + VAT
 • StorCenter Pro ix4-200r NAS, 4.0TB 899 EURO + VAT
 • StorCenter Pro ix4-200r NAS, 8.0TB 1499 EURO + VAT

Urządzenia chronione są trzyletnią gwarancją.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku