Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/08/2009

Kino Polska w Okienku UPC

Od dziś abonenci wszystkich pakietów analogowych usługi telewizyjnej UPC mogą dzięki Okienku UPC oglądać filmowy kanał Kino Polska. Jest on skierowany do wszystkich miłośników polskiej sztuki filmowej. Na co dzień dostępny jest w pakiecie Select i Max Telewizji Cyfrowej UPC, a przez najbliższy tydzień będą mogli się z nim zapoznać abonenci telewizji analogowej UPC mieszkający w zasięgu usługi telewizji cyfrowej.

Kino Polska jest jedynym kanałem telewizyjnym w Polsce i na świecie, który poświęcony jest popularyzacji wyłącznie polskiego kina. Stacja emituje polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, kroniki oraz kino niezależne. Przypomina bogatą historię polskiej szkoły filmowej – klasyczne dzieła wielkich mistrzów, znane seriale i kultowe komedie, a także filmy niesłusznie zapomniane. Prezentuje sylwetki autorów polskich filmów: reżyserów, operatorów, scenarzystów, aktorów, autorów muzyki, jak również początkujących twórców niezależnych i awangardowych. Kino Polska jest pierwszym i jedynym kanałem tematycznym ze stałym pasmem polskiego kina niezależnego. Stacja nadaje swoje programy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Na tegoroczną jesień Kino Polska przygotowało atrakcyjną ofertę filmów i seriali. Już od października widzowie będą mogli ponownie oglądać porucznika Borewicza tropiącego tajemnicze zbrodnie, w kultowym serialu „07, zgłoś się”. Widzów preferujących bardziej liryczne klimaty wzruszą perypetie prostolinijnego kanalarza szukającego miłości w serialu „Jan Serce”. Od listopada w Kino Polska pojawi się również jeden z najlepszych i najbardziej lubianych polskich seriali – „Dom”, a nieco wcześniej wyemitowany zostanie serial „Tajemnica Enigmy”. Kino Polska zaprezentuje jesienią wiele znakomitych produkcji, m.in. filmy Jerzego Stuhra: „Spis cudzołożnic” i „Duże zwierzę”, filmy z aktorskimi kreacjami Janusza Gajosa, Katarzyny Figury, Ryszarda Brylskiego, Krystyny Jandy, Radosława Piwowarskiego czy Gustawa Holoubka i Krzysztofa Pieczyńskiego. Pojawią się również głośne filmy Pokolenia 2000: „Patrzę na Ciebie, Marysiu” Łukasza Barczyka i „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. W tygodniu, w którym Kino Polska będzie dostępne w Okienku UPC, premierę w tej stacji będą miały kolejne odcinki popularnej wieczorynki – „Miś Uszatek”.

Dzięki Okienku UPC z ofertą kanału Kino Polska mogą zapoznać się klienci usługi telewizyjnej UPC korzystający ze wszystkich pakietów analogowych w aglomeracji warszawskiej i katowickiej, Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Trójmieście, Szczecinie, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Lubinie i Kędzierzynie Koźlu.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku