11/08/2009

Klawiatura nowej linii Microsoft

We wrześniu na polskim rynku pojawi się nowy zestaw klawiatury oraz myszy Wireless Comfort Desktop 5000. Wygodę pracy zapewniają przede wszystkim układ klawiszy typu Comfort Curve, którego wygięcie pozwala na naturalne ułożenie dłoni na klawiaturze oraz szeroka oraz miękka podstawka na nadgarstki.

Microsoft WCD5000

Układ Comfort Curve po raz pierwszy zastosowano 5 lat temu. Od tamtej pory firma Microsoft sprzedała ponad 10 milionów sztuk klawiatur z tym rozwiązaniem. Podkładka pod nadgarstki, nisko profilowane i ciche klawisze, ułożone pod kątem 6 stopni gwarantują wygodne korzystanie z klawiatury.

Microsoft WCD5000

Dołączona do zestawu mysz Wireless Mouse 5000 z kauczukowymi powierzchniami bocznymi jest przeznaczona dla osób lewo- i praworęcznych. Jej działanie jest oparte na technologii Microsoft BlueTrack, która pozwala użytkownikom korzystać z myszy w dowolnym miejscu, na podłożach, na których nie działają myszy optyczne i laserowe. Teflonowe stopki dają wrażenie, jakby mysz unosiła się na „poduszce powietrznej”. Zarówno mysz, jak i klawiaturę można bezprzewodowo podłączyć do komputera za pośrednictwem nadajnika pracującego z częstotliwością 2,4 GHz, który zapewnia łączność z odległości 10 metrów.

Microsoft WCD5000

Inteligentne funkcje dla systemu Windows 7

Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 to narzędzie dostosowane pod kątem obsługi systemu Windows 7 usprawniające codzienne zadania. Nowa funkcja pod nazwą Taskbar Favourites (ulubione elementy na pasku zadań), zapewnia użytkownikom klawiatury Microsoft ułatwiony dostęp do otwartych programów. Zamiast korzystać z tradycyjnych klawiszy My Favorites Keys (moje ulubione klawisze) z przypisanymi zadaniami, funkcja Taskbar Favorites będzie odwzorowywała lokalizację otwartych aplikacji na pasku zadań systemu Windows. Kolejność ikon umieszczonych na pasku zadań można modyfikować, klikając i przeciągając je w inne miejsce. Funkcja Taskbar Favorites dostosuje się do nowej lokalizacji ikony.

Microsoft WCD5000

Inne funkcje integracyjne systemu Windows 7:

  • Device Stage. Myszy i klawiatury oferowane przez Microsoft Hardware będą obsługiwały funkcję Device Stage, dostępną w systemie Windows 7. Umożliwia ona użytkownikom szybki i prosty dostęp do najczęściej realizowanych zadań, w tym informacji o produkcie, rejestracji, ustawień i pozostałych zadań wykonywanych za pomocą takich urządzeń, jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, drukarki, przenośne odtwarzacze multimedialne i urządzenia do wprowadzania danych.
  • Windows Flip. Użytkownicy myszy i klawiatur Microsoft mogą w prosty sposób wyświetlić podgląd miniatur wszystkich otwartych okien — wystarczy jedno kliknięcie przyciskiem myszy. Automatycznie wyświetlony zostanie pełnoekranowy podgląd aplikacji, który umożliwia użytkownikom wygodniejsze odszukiwanie i wybór określonych aplikacji.

Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 będzie dostępny w pierwszej połowie września w przybliżonej cenie detalicznej 329 PLN.

Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 jest objęty globalną trzyletnią ograniczoną gwarancją sprzętową firmy Microsoft.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...