Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/08/2009

Netbook za 280 złotych

Chińskiej firmie Lanyu udało się stworzyć najtańszego na świecie netbooka. eBook LY-EB01 kosztuje zaledwie 666 juanów (ok. 280 zł).Urządzenie jest tanie, ale niestety nie zachwyca specyfikacją.

Lanyu LY-EB01

Wyposażono je w procesor ARM 266MHz, 128MB pamięci RAM, 7-calowy ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli, bezprzewodową łączność Wi-Fi oraz system operacyjny WinCE 5.0. Urządzenie zasilane jest litowo-jonowa baterią o pojemności 1800mAH. eBook LY-EB01 ma rozmiary 213×142×31mm, a jego waga to 0,6 kg. Komputer można wykorzystać do przeglądania internetu i sprawdzania poczty email.

źródło: 4press.pl

Przeczytaj także:   Pięć gadżetów, które musisz zabrać na wakacje

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku