17/08/2009

Notebooki z tunerem telewizji cyfrowej w sieci Vobis

Od 17 sierpnia w Vobis dostępne są dwa notebooki z tunerem telewizji cyfrowej ASUS K70Io oraz HP Pavilion dv6-1220. Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, do 2012 roku planowane jest całkowite wyłączenie sygnału analogowego w Polsce, co oznacza, iż wszystkie nadajniki naziemne będą odbierały sygnał cyfrowy. W marcu 2010 roku na większości terenów Polski będzie można odbierać naziemną telewizję cyfrową.

Transmisja cyfrowa, według specjalistów z Komisji Europejskiej, ma poprawić przede wszystkim jakość odbioru obrazu i dźwięku. Przenośne urządzenia, przez które odbierany będzie sygnał cyfrowy, pozwolą też na odbiór większej ilości kanałów telewizyjnych i radiowych, a także na poszerzenie możliwości korzystania z interaktywnych usług telewizyjnych, tj. np. wideo na życzenie. Państwa członkowskie Unii Europejskiej stopniowo wyłączają, zajmującą znaczący zakres częstotliwości, transmisję analogową. Na nadawanie cyfrowe przeszło już 5 państw europejskich – Niemcy, Finlandia, Luksemburg, Szwecja i Holandia. Docelowym terminem wyłączenia sygnału analogowego jest 2012 rok.

Z myślą o nadchodzących zmianach firma Vobis wprowadza do swojej oferty urządzenia, które umożliwiają odbiór programów i filmów w jakości HD, w wersji cyfrowej. Należą do nich Notebook ASUS K70i0 oraz zapewniający ekstremalną rozrywkę HP Pavilion dv6-1220.

ASUS K70Io

ASUS K70i0, dostępny wyłącznie w salonach sieci Vobis, to nowoczesny, 17,3 – calowy komputer, wyposażony w szereg funkcji multimedialnych. Urządzenie posiada panoramiczną matrycę o proporcjach przystosowanych do oglądania filmów w rozdzielczości 16:9. Wykonany w technologii Infustion korpus komputera odporny jest na zarysowania, odbarwienia oraz zmatowienia. Dysk twardy o pojemności 500 GB, Procesor Intel Core 2 Duo oraz wydajna karta graficzna GeForce GT 120M 1GB, zapewnia wydajność przy mniejszym zużyciu energii oraz dużą moc podczas przetwarzania multimediów. Notebook wyposażony jest ponadto w tuner telewizyjny.

HP dv6-1220

Kolejnym produktem, dostosowanym do nadchodzących w 2010 roku zmian, z oferty firmy Vobis jest notebook HP Pavilion dv6-1220. Urządzenie posiada matrycę o przekątnej 15,6 cali, technologię BrightView, procesor Intel Pentium Core 2 Duo oraz zamontowany tuner telewizji cyfrowej z pilotem zdalnego sterowania. Warty uwagi jest również zainstalowany mechanizm bezpieczeństwa – HP ProtectSmart, który automatycznie unieruchamiania dysk twardy w momencie upuszczenia komputera przez użytkownika.

Przeczytaj także:   Sharp rozpoczął sprzedaż swoich smartfonów w Polsce

Od 17 sierpnia Notebook Asus K70iO i HP Pavilion dv6-1220 będzie można nabyć w sieci salonów Vobis i Vobis.pl w cenie 2999 zł i 3499 zł.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]