17/08/2009

Notebooki z tunerem telewizji cyfrowej w sieci Vobis

Od 17 sierpnia w Vobis dostępne są dwa notebooki z tunerem telewizji cyfrowej ASUS K70Io oraz HP Pavilion dv6-1220. Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej, do 2012 roku planowane jest całkowite wyłączenie sygnału analogowego w Polsce, co oznacza, iż wszystkie nadajniki naziemne będą odbierały sygnał cyfrowy. W marcu 2010 roku na większości terenów Polski będzie można odbierać naziemną telewizję cyfrową.

Transmisja cyfrowa, według specjalistów z Komisji Europejskiej, ma poprawić przede wszystkim jakość odbioru obrazu i dźwięku. Przenośne urządzenia, przez które odbierany będzie sygnał cyfrowy, pozwolą też na odbiór większej ilości kanałów telewizyjnych i radiowych, a także na poszerzenie możliwości korzystania z interaktywnych usług telewizyjnych, tj. np. wideo na życzenie. Państwa członkowskie Unii Europejskiej stopniowo wyłączają, zajmującą znaczący zakres częstotliwości, transmisję analogową. Na nadawanie cyfrowe przeszło już 5 państw europejskich – Niemcy, Finlandia, Luksemburg, Szwecja i Holandia. Docelowym terminem wyłączenia sygnału analogowego jest 2012 rok.

Z myślą o nadchodzących zmianach firma Vobis wprowadza do swojej oferty urządzenia, które umożliwiają odbiór programów i filmów w jakości HD, w wersji cyfrowej. Należą do nich Notebook ASUS K70i0 oraz zapewniający ekstremalną rozrywkę HP Pavilion dv6-1220.

ASUS K70Io

ASUS K70i0, dostępny wyłącznie w salonach sieci Vobis, to nowoczesny, 17,3 – calowy komputer, wyposażony w szereg funkcji multimedialnych. Urządzenie posiada panoramiczną matrycę o proporcjach przystosowanych do oglądania filmów w rozdzielczości 16:9. Wykonany w technologii Infustion korpus komputera odporny jest na zarysowania, odbarwienia oraz zmatowienia. Dysk twardy o pojemności 500 GB, Procesor Intel Core 2 Duo oraz wydajna karta graficzna GeForce GT 120M 1GB, zapewnia wydajność przy mniejszym zużyciu energii oraz dużą moc podczas przetwarzania multimediów. Notebook wyposażony jest ponadto w tuner telewizyjny.

HP dv6-1220

Kolejnym produktem, dostosowanym do nadchodzących w 2010 roku zmian, z oferty firmy Vobis jest notebook HP Pavilion dv6-1220. Urządzenie posiada matrycę o przekątnej 15,6 cali, technologię BrightView, procesor Intel Pentium Core 2 Duo oraz zamontowany tuner telewizji cyfrowej z pilotem zdalnego sterowania. Warty uwagi jest również zainstalowany mechanizm bezpieczeństwa – HP ProtectSmart, który automatycznie unieruchamiania dysk twardy w momencie upuszczenia komputera przez użytkownika.

Od 17 sierpnia Notebook Asus K70iO i HP Pavilion dv6-1220 będzie można nabyć w sieci salonów Vobis i Vobis.pl w cenie 2999 zł i 3499 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...