26/08/2009

Nowa kolekcja pianin PRIVIA

Firma Casio przedstawia na polskim rynku nową generacje pianin marki PRIVIA: PX-130, PX-330, PX-730 oraz PX-830. Po poprawie jakości dźwięku, wprowadzeniu stylowego wzornictwa wymagania zostały raz jeszcze zwiększone. Nowa generacja instrumentów PRIVIA posiada liniowy jednostajny moduł brzmieniowy „AiF sound source” oraz klawiaturę wykonaną w systemie Hammer Scaled Action z trzema sensorami.

Pianino PRIVA PX-730

Aby udoskonalić jakość brzmienia cyfrowych pianin PRIVIA firma Casio stworzyła nowe rozwiązanie zwane „Linear Morphing Air Sound source”. Moduł nowej generacji AiF charakteryzuje się 128 głosową polifonią oraz jeszcze bardziej ulepszoną dynamiką brzmienia. W tym przypadku zamiast trzech czy czterech dynamicznych warstw mamy do wykorzystania ich aż 128. Pozwala to na przejście od piano do forte bez zmiany barwy czy słyszalnych skoków pomiędzy poszczególnymi warstwami. Obecne nowa linia pianin PRIVIA umożliwia bardzo wysoką jakość brzmienia. Zastosowanie nowej technologii pozwala na doświadczenie zupełnie nowych doznań przybliżając muzyka do perfekcyjnego brzmienia oryginalnego instrumentu.

Nowy system nagłośnienia spełnia wysokie oczekiwania związane ze wzbogaceniem dźwięku. Naturalne akustyczne brzmienie zostało rozwinięte przez firmę Casio tak, aby stworzyć wrażenie dźwięku otaczającego słuchacza we wszystkich trzech wymiarach. Nowy system nagłośnienia oraz optymalnie zainstalowane punkty wzmacniają nową generacje brzmienia umożliwiając wykorzystanie całego potencjału. Głośniki nie tylko wysyłają dźwięk bezpośrednio do grającej osoby, ale także w przestrzeń do góry bądź w dół w zależności od modelu.

Pianino PRIVIA PX-130

Również klawiatura została znacząco ulepszona technologicznie. Zastosowanie trzeciego sensora sprawia, że zagranie szybkiego utworu wykonywane jest z niebywałą dokładnością. Dźwięk może być zagrany na nowo w czasie w którym klawisz nie powrócił do swojej pierwotnej pozycji. Dzięki nowym rozwiązaniu „Tri-sensors”, żaden dźwięk nie zostanie zagubiony w przyszłości.

Najwyższy model w nowej linii PRIVA PX-830 posiada eleganckie wykończenie w postaci matowych klawiszy typu „Ivory Touch”, między innymi po to by palce nie ześlizgiwały się z klawiatury. Zmiana wizualna klawiatury oraz nowe wzornictwo ma na celu przybliżyć użytkownika do oryginalnego sprzętu.

Pianino PRIVA PX-830

Nowe wzornictwo kolekcji nawiązuje do trendu „stylowy i kompaktowy” łącząc klasyczne elementy pianin z nowoczesną forma. Czerwone filcowe elementy wykończenia połączone został z zaokrąglonymi kształtami. W nowej kolekcji PRIVA oprócz tradycyjnego pianina PX-130 w kolorze (BK) czarnym dostępny jest także w eleganckim białym kolorze (WE). Model PX-730 jest w kolorystyce czerni (BK) oraz wiśni (CY). Po raz pierwszy pianino PRIVIA PX-830 dostępna jest w kolorze polerowanej czerni.

Pierwszym modelem z nowej kolekcji PRIVII dostępnym od początku września w całej Polsce będzie PX-130.

Więcej informacji na www.emuzyk.pl

Cena:

  • PX-130: 2 890,00 zł + w opcji: stand CS-67 – 449,00 zł , listwa z trzema pedałami SP-32 – 239,00 zł
  • PX-330: 3 690,00 zł + w opcji: stand CS-67 – 449,00 zł , listwa z trzema pedałami SP-32 – 239,00 zł
  • PX-730: 4 190,00 zł – komplet
  • PX-830: 4490,00 zł. – komplet
Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...