Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/08/2009

Nowe telefony Acera na polskim rynku

Unicom wprowadził do oferty najnowsze smartfony firmy ACER – serię TEMPO. Jednym z nich jest model F900, który może być rozwiązaniem dla osób potrzebujących mobilnego połączenia z internetem.

Acer F900

Smartphone F900 został opracowany w celu zapewnienia pełnej kontroli nad przeglądaniem stron internetowych w czasie podróży. Telefon posiada ekran dotykowy o przekątnej 3,8 cala i rozdzielczości WVGA oraz nową klawiaturę dotykową. Nowy interfejs użytkownika zapewnia szybki dostęp do danych kontaktowych, wiadomości e-mail, zakładek, kalendarzy, daty i godziny, informacji o pogodzie oraz muzyki.

Acer F900

Smartphone F900 jest też wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z automatyczną regulacją ostrości i lampą błyskową, odbiornik GPS, radio FM, funkcje dyktafonu i sterowania głosem, a także rozszerzalną pamięć. Kluczowe aplikacje są dostępne bezpośrednio z ekranu głównego, dzięki czemu smartphone F900 można łatwo obsługiwać jedną ręką.

F900 posiada przeglądarkę Internet Explorer 6 z obsługą JavaScript i wtyczką Adobe Flash Lite. Możliwa jest też obsługa technologii 3.75G HSDPA/HSUPA oraz interfejs WiFi.

Sugerowana cena detaliczna brutto : 1 999 zł


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku