31/08/2009

Nowy, wydajny akumulator do notebooków HP

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek akumulatora HP Long Life Battery przeznaczonego do biznesowych notebooków HP, zapewniającego klientom dłuższy czas eksploatacji oraz niższe koszty użytkowania w porównaniu ze standardowymi akumulatorami.

HP udziela też jako jedyny producent w branży trzyletniej ograniczonej gwarancji na akumulatory o wydłużonym działaniu użytkowane z wybranymi notebookami biznesowymi, co zapewnia klientom maksymalne korzyści z inwestycji w sprzęt oraz obniżenie kosztów związanych z wymianą akumulatorów.

HP EliteBook 6930pStosowane obecnie typowe akumulatory do laptopów zaczynają tracić żywotność po 300 ładowaniach, co oznacza dodatkowe koszty dla klientów związane z wymianą akumulatorów oraz w konsekwencji potencjalnie więcej odpadów. Akumulator HP Long Life Battery jest oparty na technologii ogniw do akumulatorów litowych Sonata opracowanej przez firmę Boston-Power. Akumulator ten zaczyna w zauważalny sposób tracić żywotność dopiero po ponad 1000 ładowaniach. Oznacza to możliwość ładowania raz dziennie przez trzy lata ― lub przez cztery lata, jeśli notebook nie będzie używany w weekendy ― czyli 3–5 razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych akumulatorów. Ponadto akumulator ten można naładować do 90% jego pojemności w 90 minut, co jest ważne dla osób, które często podróżują i mogą spędzić tylko ograniczoną ilość czasu w pobliżu gniazdka elektrycznego. Akumulator Long Life Battery zapewnia również znaczne korzyści z punktu widzenia ochrony środowiska — potrzeba rzadszej wymiany oznacza, że mniej będzie akumulatorów przekazanych do utylizacji i takich, które trafią na wysypiska śmieci.

HP Compaq 6730bFirma Boston Power jest pierwszym i jedynym dostawcą, którego ogniwa litowe, umożliwiające ponowne ładowanie otrzymały prestiżowy znak Nordic Ecolabel.

Klienci HP posiadający zgodne operacyjnie notebooki mogą kupić akumulatory wykonane w technologii Sonata i zastąpić nimi akumulatory używane dotychczas lub wykorzystywać je jako akumulatory zapasowe w przypadku długich podróży lub lotów samolotem. W posiadanym komputerze nie trzeba przy tym wprowadzać żadnych zmian.

Akumulator HP Long Life Battery pojawi się w ofercie akcesoriów w Europie od 1 września 2009 r., a sugerowana cena detaliczna jego najtańszej wersji wynosi 139 EUR. Akumulator ten jest przeznaczony do notebooków HP EliteBook 6930p oraz HP Compaq 6730b, 6530b i 6735b. W przyszłości będzie również dostępny w wybranych notebookach komercyjnych i notebookach dla klientów indywidualnych.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...