24/08/2009

Pierwsza kamera internetowa obsługująca standard HD

Panoramiczny format obrazu jest dziś wszechobecny; znajdziemy go praktycznie w każdym nowym notebooku, monitorze czy płaskim telewizorze. Dział Microsoft Hardware wprowadził dziś na rynek urządzenie LifeCam Cinema ― pierwszą kamerę internetową dla użytkowników domowych, która umożliwia rejestrację panoramicznego obrazu wideo za pomocą wbudowanego czujnika o rozdzielczości 720p.

Microsoft LifeCam Cinema

Wzrost popularności serwisów internetowych, które dają możliwość dzielenia się swoimi filmami z innymi osobami, skłonił Microsoft Hardware do rozpoczęcia prac nad projektem LifeCam Cinema. Dla przykładu tylko w samym serwisie Facebook każdego miesiąca użytkownicy umieszczają ponad 10 mln filmów. Panoramiczny czujnik obrazu o rozdzielczości 720p, w który wyposażono kamerę LifeCam Cinema, zapewnia nagrywanie wyraźnych, wysokiej jakości filmów wideo, bez obaw, że ktoś pozostanie poza kadrem.

Poczuj się jak gwiazda filmowa w praktycznie każdym świetle

Microsoft LifeCam CinemaKamerę internetową LifeCam Cinema opracowano, aby umożliwić użytkownikom nagrywanie filmów wideo w standardzie high-definition (HD) zapewniającym znakomitą jakość obrazu oraz czysty dźwięk. Codzienne życie toczy się poza planem filmowym i większość ludzi nie dysponuje w domu zespołem oświetleniowców, którzy dbaliby o właściwe przygotowanie sceny do rejestracji kamerą. Produkt firmy Microsoft pozwala nagrywać dobre jakościowo filmy wideo również w typowych wnętrzach (które z reguły są niedoświetlone). Utrzymując dużą szybkość odświeżania nawet przy słabym oświetleniu, kamera LifeCam Cinema sprawia, że postacie wyglądają na dobrze oświetlone, a filmowany obraz zachowuje płynność.

Kamera internetowa zapewnia szeroki kąt rejestracji obrazu

LifeCam Cinema to jedyna obecnie komputerowa kamera internetowa dla użytkowników indywidualnych wyposażona we wbudowany czujnik obrazowy o rozdzielczości 720p, która umożliwia szerokoekranowe nagrywanie filmów wideo w formacie 16:9. Kamera ta rejestruje obraz wideo w standardzie 720p HD i jest wyposażona w system Auto Focus zapewniający ostrość nagrywanego filmu na praktycznie całej rejestrowanej przestrzeni – niezależnie czy znajdujesz się po drugiej stronie pokoju, czy 10 cm od obiektywu. Kamera LifeCam Cinema została również wyposażona w technologię ClearFrame firmy Microsoft, która umożliwia szybsze przetwarzanie obrazu, aby zapewnić generowanie płynnego obrazu wideo w dowolnej rozdzielczości. ClearFrame zapewnia także skuteczniejszą redukcję szumów, aby zmniejszyć ziarnistość obrazu i zapewnić właściwa ostrość filmu. Technologia nagrywania panoramicznego, w którą wyposażono kamerę LifeCam Cinema, zapewnia ponadto najszerszy kąt rejestracji obrazu dostępny obecnie w kamerach internetowych firmy Microsoft, czyli 74 stopnie ― nie trzeba się więc martwić, że ktoś zostanie poza kadrem.

Microsoft LifeCam Cinema

Łatwy montaż i udostępnianie filmów wideo

Użytkownicy, którzy nagrają filmy wideo lub zrobią zdjęcia za pomocą kamery internetowej LifeCam Cinema, mogą skorzystać z dwóch nowych funkcji zintegrowanych z usługą Windows Live, które znacznie ułatwiają montaż filmów i , edycję zdjęć, a następnie ich umieszczanie w internecie.

  • Windows Live Movie Maker to nowa funkcja zapewniająca również obsługę standardu HD. Użytkownicy mogą z łatwością przekształcać zarejestrowane zdjęcia i filmy na atrakcyjne klipy, a następnie umieszczać je jednym kliknięciem w popularnych serwisach społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook.
  • Funkcja Windows Live Photo Gallery ułatwia użytkownikom umieszczanie zdjęć na stronach internetowych, a następnie ich edytowanie, opisywanie i udostępnianie przyjaciołom lub członkom rodziny.

Nowa kamera internetowa LifeCam i nowe słuchawki

Microsoft LifeCam VX-800Firma Microsoft poinformowała również o wprowadzeniu do oferty kamery internetowej LifeCam VX-800 z funkcją plug-and-play, umożliwiającej rejestrację czystego i wyraźnego obrazu wideo. Model ten jest rozwinięciem i kontynuacją oferowanej przez sklepy w segmencie cenowym 70-99zł kamery LifeCam VX-7005. Kolejną nowością w segmencie popularnym jest zestaw LifeChat LX-1000 – słuchawki z mikrofonem redukującym powstałe szumy.

Modele LifeCam Cinema, LifeCam VX-800 i LifeChat LX-1000 pojawią się w sprzedaży we wrześniu, a ich sugerowana cena detaliczna będzie wynosić odpowiednio 299 PLN, 79 PLN i 69 PLN. Firma Microsoft udziela na kamerę LifeCam Cinema trzyletniej ograniczonej gwarancji na sprzęt, obowiązującej na całym świecie, natomiast na modele LifeCam VX-800 i LifeChat LX-1000 — dwuletniej ograniczonej gwarancji na sprzęt. Więcej informacji o tych oraz innych produktach działu sprzętu firmy Microsoft można znaleźć pod tym adresem.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...