20/08/2009

Rackowe pamięci masowe NAS firmy Iomega

Firma Iomega wprowadza na rynek polski dostępne i łatwe w użyciu rackowe serwery NAS – Iomega StorCenter Pro ix4-200r NAS Rackmount Server. Serwer NAS, działający pod kontrolą wydajnego systemu EMC LifeLine pozwala małym i średnim firmom współdzielić pliki, zapewnić szybki transfer danych, współdziałanie międzyplatformowe i funkcjonalność klasy enterprise.

Nowy StorCenter Pro ix4-200r może być wyposażony w dyski o pojemności do 4TB dostępne przez sieć. Urządzenie pozwala współdzielić i chronić dane, łącznie z danymi aplikacji, plikami mediów, archiwami i innymi plikami cyfrowymi. Czterodyskowy serwer rackowy NAS oferuje zaawansowane funkcje, jak np. dostęp z poziomu bloków iSCSI, różne konfiguracje RAID, wsparcie kwot katalogów, obsługę ramek typu jumbo, obsługę Windows Active Directory, zdalny dostęp i zarządzanie, obsługę kamer IP i jako pierwszy w swojej kategorii cenowej certyfikat VMware Ready, konieczny do procesów wirtualizacji.

Iomega ix4 200r

Ważne funkcje serwera StorCenter Pro ix4-200r

Nowy serwer NES ix4-200r oferuje szereg biznesowych funkcji, które wyróżniają go spośród konkurencji. Należą do nich:

 • Najwyższej klasy komponenty: ix4-200r wyposażony jest w cztery nisze dysków twardych, procesor Intel Celeron o częstotliwości 3,2 GHz, 1GB pamięci systemowej, jedno złącze sieciowe Gigabit Ethernet, obudowę wielkości 1U (1,75 cala) gotową do montażu w 19 calowych szafach NEMA. ix4-200r sprzedawany jest z dyskami w wersji o pojemności 2TB lub 4TB.
 • Obsługa iSCSI: zapewnia dostęp na poziomie bloków w celu najlepszego wykorzystania przestrzeni pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydajności obsługi baz danych, poczty elektronicznej i archiwizacji danych. Pozwala również systemowi i oprogramowaniu do wirtualizacji wykorzystać w pełni możliwości natywnego systemu plików, jak np. użycie VMFS do współpracy z VMware.
 • Certyfikat VMware Ready: ix4-200r posiada certyfikat zarówno NAS (NFS) jak i iSCSI VMware ESX server 3. ix4-200r jest jedynym w swojej klasie urządzeniem posiadającym taki certyfikat. Dzięki temu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z zalet wirtualizacji w środowiskach VMware używając ix4-200r.
 • Zdalny dostęp: ix4-200r. umożliwia zdalny dostęp i do danych i zarządzanie serwerem.
 • Obsługa RAID: ix4-200r jest prekonfigurowany do pracy w trybie RAID 5, ale alternatywnie może obsługiwać też RAID 10 (z autonomicznym odbudowywaniem) i JBOD.
 • Wiele protokołów sieciowych: ix4-200r może działać w środowiskach Windows, Linux i MAC wykorzystując protokoły CIFS/SMB/Rally, NFS i AFP/Bonjour. Serwer ix4-200r obsługuje również zaawansowane protokoły takie jak HTTP, FTP i SNMP.
 • Obsługa Windows Active Directory(ADS): ix4-200r może działać jako klient w domenie Active Directory.
 • UPS: bezprzerwowy zasilacz UPS zapobiega nieprzewidzianym zamknięciom systemu w przypadku awarii sieci energetycznej i co za tym idzie utracie danych.
 • Możliwości rozbudowy i wszechstronność: Trzy zewnętrzne porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków twardych. ix4 może odczytywać lub zapisywać dane w wielu formatach łącznie z dyskami sformatowanymi w systemie Fat32, NTFS lub ext2/ext3 (na zewnętrznych dyskach z system plików HFS+ możliwy jest tylko odczyt).
 • Nadzór wideo: w zależności od natężenia ruchu sieciowego może obsługiwać do 4 kamer wideo Axis Network w celu monitoringu i rejestracji obrazu na ix4-200r.
 • Print serwer: może służyć jako printsewer dla trzech drukarek podłączonych do portów USB ix4-200r.
 • Zaawansowana obsługa mediów: obsługa UPnP poprzez zintegrowany serwer mediów DLNA. ix4-200r zawiera serwer iTunes i obsługuje Picture Transfer Protocol (PTP) poprzez jeden z trzech portów USB 2.0 jak również umożliwia transfer danych z telefonów i PDA przez Bluetooth.

Po czterech kliknięciach myszką ix4-200r jest gotowy do pracy z dowolnym komputerem w sieci. Zarządzanie ix4-200r odbywa się poprzez przyjazny interfejs sieciowy dostępny w jednym z 11 języków. Użytkownicy mają dostęp do plików, archiwów i drukarek z dowolnego sieciowego komputera PC, stacji roboczej z Linuksem lub Macintosha.

Iomega ix4 200r

Wszystkie cztery dyski SATA II ix4-200r mogą być wymieniane podczas pracy urządzenia, ułatwiając znacznie obsługę. Gniazdo Gigabit Ethernet i wysoko wydajna architektura serwera pozwala zaoferować małym przedsiębiorstwom urządzenie o łatwym i bezpiecznym dostępie do danych.

Serwer StorCenter Pro ix4-200r zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect Express. W czasie instalacji użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

Iomega ix4 200r

W celu dodatkowej ochrony ix4-200r wykorzystuje internetową usługę archiwizacji MozyHome służącą do przechowywania ważnych plików. Serwis MozyHome oferuje 2GB wolnej przestrzeni na użytkownika do archiwizacji plików w światowej klasy centrach danych EMC. Za 4,95 USD/miesiąc/komputer użytkownicy mogą wykupić nielimitowaną przestrzeń na dane.

StorCenter Pro ix4-200r wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przez wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

Sieciowy serwer rackowy StorCenter Pro ix4-200r jest kompatybilny ze środowiskami z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Iomega StorCenter Pro ix4-200r NAS Rackmount Server dostępny jest odpowiednio w cenie:

 • StorCenter Pro ix4-200r NAS Rackmount Server, 2.0TB 1 549,00 EURO + VAT
 • StorCenter Pro ix4-200r NAS Rackmount Server, 4.0TB 1 799,00 EURO + VAT

Oba modele chronione są trzyletnią gwarancją.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...