03/08/2009

Samsung wprowadza telefon Samsung Jet

Samsung Jet nie ma być kolejnym dotykowym telefonem komórkowym. Oferując pełną paletę zaawansowanych funkcjonalności, definiuje na nowo pojęcie smartfona, w którym łatwość obsługi konwencjonalnego telefonu komórkowego idzie w parze z „inteligentnymi” zintegrowanymi funkcjami i możliwością wykonywania kilku zadań jednocześnie.

Samsung Jet plasuje się w światowej czołówce zarówno pod względem technologii wyświetlacza, jak i prędkości działania. Innowacyjny wyświetlacz WVGA AMOLED o wielkości 3,1” obsługujący 16 mln kolorów, zapewnia niezwykłą wyrazistość i pełnię barw, a dodatkowo czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż ekrany o rozdzielczości WQVGA. Charakteryzuje się bardzo oszczędnym zużyciem energii – dzięki technologii AMOLED Samsung Jet zużywa o 40% mniej energii niż telefon komórkowy wyposażony w wyświetlacz TFT LCD. 800-megahercowy procesor czyni z Samsung Jet jednego z najszybszych w pełni dotykowych telefonów dostępnych na rynku.

SamsungJet_s8000d
Najnowsze rozwiązania dotykowe zastosowane w modelu Jet sprawią, że obsługa tego telefonu stanie się również zabawą: sterowanie ruchem (motion UI), inteligentne odblokowywanie telefonu (smart unlock) oraz zindywidualizowany ekran widgetów nie pozwolą oderwać się od telefonu na zbyt długo. Zastosowany w telefonie Samsung Jet trójwymiarowy interfejs obsługi multimediów zapewnia łatwy dostęp do sześciu podstawowych funkcji multimedialnych, takich jak album zdjęć, odtwarzacz plików muzycznych, odtwarzacz plików wideo, radio FM, gry i Internet – które można uruchomić w prosty sposób, obracając sześcian widoczny na ekranie.

Samsung Jet został wyposażony w funkcję motion gate – system rozpoznawania ruchu, który umożliwia dostęp do ulubionych multimediów przez zwykłe stuknięcie, przechylenie telefonu lub poruszenie nim.

SamsungJet s8000 specyfikacja

Funkcja inteligentnego odblokowywania (smart unlock) pozwala użytkownikom na odblokowanie telefonu oraz SamsungJet s8000bezpośrednie wywołanie określonego menu lub aplikację poprzez narysowanie na ekranie odpowiedniej litery alfabetu. Użytkownicy mogą wybrać menu, które chcą bezpośrednio wybierać za pomocą liter alfabetu od A do Z. Technologia inteligentnego odblokowywania umożliwia użytkownikom zaprogramowanie własnych, zindywidualizowanych ruchów stosowanych do obsługi telefonu, zapewniając tym samym wysoki stopień personalizacji.

W telefonie Samsung Jet dostępnych jest już ponad 20 widgetów, a dodatkowe widgety użytkownicy mogą pobrać za pomocą widgetu „więcej widgetów”.

Opracowana przez firmę SAMSUNG przeglądarka internetowa została zaprojektowana tak, aby umożliwić użytkownikom wygodne i szybkie surfowanie po sieci. Można przeglądać do pięciu stron równocześnie oraz dodawać zakładki do ulubionych stron w postaci widgetów na stronie głównej telefonu. Można włączyć opcję blokady reklam, funkcję SamsungJet s8000wielokrotnego pobierania i pobieranie w tle. Prosta, obsługiwana jednym palcem funkcja zoom, w którą wyposażona jest przeglądarka, umożliwia użytkownikom powiększanie i zmniejszanie stron internetowych jednym ruchem. Szybka transmisja danych (HSDPA) gwarantuje pełną swobodę w świecie stron www.

Samsung Jet zawiera funkcję menedżera wielozadaniowego, który został specjalnie dostosowany, by jego obsługa była przyjazna dla użytkownika. Kolejnym udogodnieniem jest wbudowany klient poczty elektronicznej push e-mail Exchange ActiveSync, którego interfejs został zaprojektowany z myślą o jeszcze większym ułatwieniu korzystania z usługi push-email. Przeglądanie plików MS Office jest przyjemne nie tylko dzięki dużemu ekranowi Jeta, ale także funkcji zoom, która za jednym pociągnięciem palca pozwala przyjrzeć się z bliska szczegółom. Wyposażony w dużą moc procesor umożliwia niezakłócone korzystanie z wielu aplikacji w tej samej chwili, pozwalając użytkownikom na dowolne korzystanie z różnych funkcji wedle uznania. To właśnie w tym zaawansowanym i wysoce efektywnym procesorze kryje się tajemnica prędkości i wszechstronności tego telefonu.

SamsungJet s8000Samsung Jet jest także wyposażony w liczne funkcje multimedialne, obejmujące 5-megapikselowy aparat fotograficzny, technologię DNSe & SRS WOW Sound Effect zapewniającą najwyższą jakość dźwięku, a także odtwarzanie plików wideo w formacie DivX i XviD. Nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości DVD zapewnia znakomitą, pozbawioną zakłóceń rozrywkę oraz możliwość natychmiastowego pobrania i odtworzenia formatów DivX i Xvid bez konieczności konwertowania, zmiany rozmiaru lub modyfikacji – a wszystko to wyświetlone na wyrazistym ekranie AMOLED.

Pięciomegapikselowy aparat fotograficzny z funkcją autofocus dostarczy sporo rozrywki podczas robienia zdjęć. Jego zaawansowane funkcje sprawią, że fotografowanie z Samsung Jet stanie się stale dostarczającą nowych wrażeń przygodą. Detekcja twarzy, uśmiechu, Samsung Jet 8000mrugnięcia, funkcja zdjęć panoramicznych, stabilizacja obrazu, tryb makro i wyrównanie histogramu – oto cała paleta funkcjonalności, które zadbają o doskonałą jakość zdjęć. Funkcja dynamicznej animacji nadaje edycji zdjęć zupełnie nowego wymiaru. Dzięki niej można bawić się zdjęciem i narysować fotografowanej osobie wąsy bądź wykorzystać ją do stworzenia przydatnej mapy dojazdu na umówione spotkanie. Wbudowany odbiornik GPS pomoże Ci zawsze dotrzeć do celu i nie stracić orientacji w terenie. Dzięki niej Samsung Jet to niezbędny towarzysz podróży w nieznane.

Telefon wchodzi w Polsce do sprzedaży od sierpnia w sugerowanej przez producenta cenie: 1799zł

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...