Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/08/2009

Słuchaj książek na iPodzie

Rok szkolny nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim wydłuża się lista koniecznych do przeczytania książek. Teraz dzięki współpracy iSource i portalu audioteka.pl czytanie książek nie będzie stanowiło problemu. Nagrane głosowo książki są już dostępne w nowym wygodnym formacie odtwarzanym przez iPod’a. Teraz przy zakupie iPoda Touch, każdy otrzyma 3 kody, które można wymienić na 3 spośród ponad 1 000  audiobooków dostępnych w portalu audioteka.pl. Promocja trwa do 30 września.

Audiobook to książka do słuchania „w międzyczasie” i „przy okazji”. Z okazji promocji iPodów z audiobookami, serwis audioteka uruchomił nową funkcjonalność. umożliwiającą pobranie audiobooka w formacie m4b, który umożliwia błyskawiczne pobranie książki na odtwarzacz iPod.

Nie ważne gdzie jesteś – na treningu, w podróży pociągiem,  w samolocie czy w łóżku przed snem. 30 minut spędzone w korku podczas dojazdu do szkoły i na uczelnię samochodem lub autobusem, to możliwość wysłuchania 15 stron książki. Co więcej, lektury i inne pozycje są dostępne w wykonaniu tak znanych osób jak Jerzy Stuhr, Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Kolberger, Jan Englert, Wiktor Zborowski, czy Marian Opania.

Audiobooki, od dawna popularne w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, w błyskawicznym tempie zdobywają rzesze wielbicieli na całym świecie. Początkowo książki nagrywane były głównie dla osób mających problemy z czytaniem tradycyjnego druku (osób starszych, niewidomych i niedowidzących). Z czasem jednak przypadły do gustu tak wielu ludziom, że zaczęto je adresowane do wszystkich – od najmłodszych do najstarszych, a rynek audiobooków na kluczowych rynkach osiąga imponujące rozmiary. Wielu ekspertów uważa, że to właśnie audiobooki będą głównym źródłem wzrostu popularności literatury w przyszłości. W serwisie audiototeka.pl dostępne jest kilkadziesiąt lektur szkolnych, podręczniki do nauki języków obcych i kilkaset bestsellerów literatury polskiej i światowej.  Dzięki promocji, którą wprowadziła firma iSource, jak również dzięki dostępowi do iTunes University, gdzie znajdują się wykłady z najlepszych światowych uniwersytetów, iPod staje się doskonałym narzędziem do nauki dla każdego ucznia i studenta.

Przeczytaj także:   Monitory dotykowe NEC - bez efektu Ghost Touch

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci w CDA Premium

CDA Premium to jedna z najpopularniejszych platform z filmami w Polsce. Rodzimy serwis VOD nie oddaje pola największym i poczyna sobie bez kompleksów, a w niektórych kategoriach filmów wydaje się być  bezkonkurencyjny. Tak jest na przykład z kinem familijnym. A że przez epidemię czeka nas długie siedzenie w domach (skumulowana przerwa świąteczno-noworoczna i ferie) , […]

Według ostatnich spekulacji Google może stracić więcej niż Huawei

Zaskakujące spekulacje Huawei mogą być koszmarem dla jednego z gigantów – Google. Drugi co do wielkości producent smartfonów na świecie ogłosił „walkę” z systemem Android. Do tej pory Google był dość ambiwalentny – Stany Zjednoczone ograniczyły dostęp Huawei do najlepszych chipsetów, sygnalizując gwałtowny spadek liczby ich urządzeń w kraju. To jednak może się wkrótce zmienić. […]

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Techcity na Facebooku