07/09/2009

Bluetooth Wireless Tennis with Agnieszka Radwańska

Równo z inauguracją turnieju tenisowego US Open rozgrywanego na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku, odbyła się też inna, bardziej wirtualna premiera. Na „półkach” sklepu iTunes firmy Apple pojawiła się bardzo nowoczesna gra „Bluetooth Wireless Tennis with Agnieszka Radwańska” na telefony iPhone.

– Udało nam się stworzyć dynamiczną rozgrywkę wieloosobową, w której posiadacze telefonów mogą grać przeciwko sobie łącząc się przez Bluetooth – przedstawia grę Piotr Pawlak, z firmy FUN and MOBILE, wydawcy gry. Do tej pory taką funkcjonalność oferowały na komórkach jedynie gry bardziej statyczne, jak warcaby czy szachy. Trzeba też dodać, że emocje sportowo-zręcznościowe czekają nas również wtedy, gdy będziemy grać samemu, czy to w trybie pojedynczego meczu czy podczas rozgrywania całego turnieju.

agnieszka radwańska

Gra wykorzystuje specyficzne cechy iPhone’a, jak ekran dotykowy, czy możliwość sterowania grą poprzez przechylanie telefonu w różne strony (funkcjonalność tzw. „akcelerometru”), zawiera 5000 klatek animacji postaci, trzy różne nawierzchnie do wyboru, bogatą oprawę dźwiękową, włącznie z jękami tenisistek, a kosztuje… zaledwie jednego dolara! Jak grać by wygrać, poinstruuje nas w wirtualnym szkoleniu sama Agnieszka Radwańska.

Bluetooth Wireless Tennis

– Z tego co mi wiadomo, do tej pory jedynie Maria Szarapowa i Venus Williams miały „swoje” gry na komórki, jestem dumna z faktu, że mogłam znaleźć się w tak zacnym gronie. A że obie dziewczyny były już nr 1 na świecie, mi nie pozostaje nic innego jak pójść ich śladem – skomentowała Agnieszka Radwańska, najlepsza polska tenisistka.

Grę można pobrać bezpośrednio ze sklepu iTunes: tutaj (po kliknięciu otworzy się AppStore – o ile na komputerze zainstalowany jest iTunes).

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...