21/09/2009

Finał WCG Polska 2009 zakończony

Wczoraj wieczorem zakończył się ostatni mecz finałowy na tegorocznych rozrywkach World Cyber Games Polska 2009. Tym samym znamy już większość składu Reprezentacji Polski, która wyjedzie do Chengdu w Chinach walczyć o medale z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Eliminacje World Cyber Games 2009 rozpoczęły się w lipcu i trwały dwa miesiące. W ten sposób wyłonionych zostało 52 najlepszych polskich zawodników sportów elektronicznych, którzy przez dwa dni (19 i 20 września) walczyli o miejsce w Reprezentacji Polski.

W niedzielę o godzinie 20:40 zakończył się ostatni mecz finałowy w grze Counter Strike i tym samym poznaliśmy skład kadry narodowej, z wyjątkiem jednej dyscypliny. Niestety z powodu niedyspozycji jednego z zawodników nie odbył się pojedynek finałowy FIFA 09. Nowy termin meczu zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Znamy już ośmiu zawodników, którzy wyruszą do Chengdu w Chinach, aby w dniach 10-15 listopada na Finale Światowym World Cyber Games 2009 walczyć o medale z najlepszymi zawodnikami sportów elektronicznych z całego świata.

Skład Reprezentacji Polski World Cyber Games 2009 wygląda następująco:

  • Warcraft: The Frozen Throne – Tomasz ‘TeRRoR’ Pilipiuk
  • Starcraft: Brood War – Rafał ‘ParanOid’ Kontowicz
  • TrackMania Nations Forever – Damian ‘Shadow’ Trela
  • Counter Strike – exWicked (Filip ‘Neo’ Kubski, Łukasz ‘LUq’ Wnęk, Wiktor ‘TaZ’ Wojtas, Jakub ‘Kuben’ Gurczyński, Mariusz ‘Loord’ Cybulski)
  • FIFA 09 – Zostanie ustalony nowy termin pojedynku finałowego

O godzinie 21:00 odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia Finału Polski WCG 2009, podczas której wygrani odebrali nagrody oraz zostali uhonorowani medalami. Organizatorzy zaprezentowali również stroje narodowe, w których Reprezentacja Polski wystąpi na Finale Światowym World Cyber Games 2009 w dniach 10-15 listopada w Chengdu w Chinach.

Co roku Finał Światowy gromadzi zawodników z blisko 80 krajów, ze wszystkich kontynentów. Rozgrywki World Cyber Games wzorem olimpiady światowej odbywają się co roku w innymi kraju, na innym kontynencie. W 2008 roku Finał Światowy odbywał się w Kolonii w Niemczech. Brało w nim udział 800 zawodników, a pula nagród przekroczyła 3.000.000 dolarów.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...