Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/09/2009

Finał WCG Polska 2009 zakończony

Wczoraj wieczorem zakończył się ostatni mecz finałowy na tegorocznych rozrywkach World Cyber Games Polska 2009. Tym samym znamy już większość składu Reprezentacji Polski, która wyjedzie do Chengdu w Chinach walczyć o medale z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Eliminacje World Cyber Games 2009 rozpoczęły się w lipcu i trwały dwa miesiące. W ten sposób wyłonionych zostało 52 najlepszych polskich zawodników sportów elektronicznych, którzy przez dwa dni (19 i 20 września) walczyli o miejsce w Reprezentacji Polski.

W niedzielę o godzinie 20:40 zakończył się ostatni mecz finałowy w grze Counter Strike i tym samym poznaliśmy skład kadry narodowej, z wyjątkiem jednej dyscypliny. Niestety z powodu niedyspozycji jednego z zawodników nie odbył się pojedynek finałowy FIFA 09. Nowy termin meczu zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Znamy już ośmiu zawodników, którzy wyruszą do Chengdu w Chinach, aby w dniach 10-15 listopada na Finale Światowym World Cyber Games 2009 walczyć o medale z najlepszymi zawodnikami sportów elektronicznych z całego świata.

Skład Reprezentacji Polski World Cyber Games 2009 wygląda następująco:

  • Warcraft: The Frozen Throne – Tomasz ‘TeRRoR’ Pilipiuk
  • Starcraft: Brood War – Rafał ‘ParanOid’ Kontowicz
  • TrackMania Nations Forever – Damian ‘Shadow’ Trela
  • Counter Strike – exWicked (Filip ‘Neo’ Kubski, Łukasz ‘LUq’ Wnęk, Wiktor ‘TaZ’ Wojtas, Jakub ‘Kuben’ Gurczyński, Mariusz ‘Loord’ Cybulski)
  • FIFA 09 – Zostanie ustalony nowy termin pojedynku finałowego

O godzinie 21:00 odbyła się uroczysta ceremonia zakończenia Finału Polski WCG 2009, podczas której wygrani odebrali nagrody oraz zostali uhonorowani medalami. Organizatorzy zaprezentowali również stroje narodowe, w których Reprezentacja Polski wystąpi na Finale Światowym World Cyber Games 2009 w dniach 10-15 listopada w Chengdu w Chinach.

Co roku Finał Światowy gromadzi zawodników z blisko 80 krajów, ze wszystkich kontynentów. Rozgrywki World Cyber Games wzorem olimpiady światowej odbywają się co roku w innymi kraju, na innym kontynencie. W 2008 roku Finał Światowy odbywał się w Kolonii w Niemczech. Brało w nim udział 800 zawodników, a pula nagród przekroczyła 3.000.000 dolarów.

Przeczytaj także:   Łódź drugim najbardziej zakorkowanym miastem na świecie

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku