Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/09/2009

GIGABYTE GA-P55-UD3R & GA-P55-UD3 – nie tylko dla graczy

Najnowsza seria płyt głównych GIGABYTE zbudowanych w oparciu o chipset P55 (LGA 1156) wykorzystuje wszystkie zalety wprowadzonych niedawno do sprzedaży procesorów Intel Core i5. Znane są już pierwsze wyniki testów wydajnościowych najdroższych modeli z serii P55 *. Po wprowadzeniu na rynek płyt głównych skierowanych dla wymagających graczy i overclockerów GIGABYTE prezentuje płyty główne nadające się do budowy stabilnego i wydajnego komputera domowego.

Do najważniejszych zalet płyt głównych GA-P55-UD3R & GA-P55-UD3 należą:

  • Nowy chipset Intel P55
  • Dwukanałowa obsługa wydajnej pamięci DDR3
  • Maksymalna częstotliwość pracy pamięci 2000 MHz
  • Dwa złącza 2 PCI-E 2.0 (x16, x4) umożliwiające podłączenie dodatkowej karty graficznej oraz obsługę do 4 monitorów
  • Złącza SATA II z obsługą macierzy RAID
  • Zewnętrzne złącza eSATA

Innowacyjne rozwiązania GIGABYTE dla serii płyt P55

Technologia Ultra Durable 3 zapewnia znacznie stabilniejszą pracę, lepszy potencjał OC, redukcję generowanego ciepła oraz mniejszy pobór energii. Wszystko to dzięki zastosowaniu podwójnej ilości miedzi w wewnętrznych warstwach PCB płyty głównej, wysokiej jakości kondensatorom oraz cewkom z rdzeniem ferrytowym.

GIGABYTE GA-P55-UD3

GIGABYTE Smart 6, czyli system inteligentnego zarządzania pracą komputera – każdy użytkownik korzystający ze Smart 6 może liczyć na wydajną i komfortową pracę przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa przechowywanych danych. Na Smart 6 składa się sześć podstawowych modułów: Smart QuickBoot, Smart QuickBoost, Smart Recovery, Smart DualBIOS, Smart Recorder oraz Smart TimeLock, które pozwalają m.in. na automatyczne podkręcenie procesora, skrócenie czasu ładowania i zamykania systemu, przywrócenie poprzednich ustawień systemu, odzyskiwanie usuniętych plików, bezpieczne przechowywanie najważniejszych danych w BIOSie, monitorowanie czasu pracy komputera oraz kontrolę rodzicielską.

Zgodnie z najnowszymi trendami płyty główne GIGABYTE z chipsetem Intel P55 to produkty proekologiczne, które pozwalają na znaczne oszczędności energii. Dzięki technologii Dynamic Energy Saver 2 otrzymujemy możliwość zaawansowanego zarządzenia energią pobieraną przez CPU, pamięci, chipset płyty głównej, kartę graficzną oraz dysk twardy. Za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji możemy w dowolny sposób modyfikować i monitorować parametry pracy poszczególnych komponentów a także regulować prędkości obrotowe wentylatora.

Przeczytaj także:   Nowy aparat Samsung ST77

GIGABYTE GA-P55-UD3R

Nowatorskim a przy tym niezwykle funkcjonalnym systemem zabezpieczenia dostępu do komputera jest GIGABYTE Smart TPM. Technologia ta, przy wykorzystaniu 2048-bitowego sprzętowego klucza szyfrującego uniemożliwia dostęp do komputera osobom postronnym. Po uruchomieniu modułu GIGABYTE Smart TPM, indywidualny klucz szyfrujący możemy przyporządkować do telefonu komórkowego lub też skopiować na pendrive’a. Dostęp do danych przechowywanych w pamięci komputera będzie wówczas możliwy jedynie po uprzednim umieszczeniu pendrive’a w porcie USB lub gdy telefon z włączonym nadajnikiem Bluetooth znajdzie się w zasięgu komputera.

Specyfikacja płyt głównych GIGABYTE z chipsetem P55

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

*Rekord świata oraz aktualne wyniki overclockingu płyt głównych z serii GIGABYTE P55 dostępne są na stronie: http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_870. Najwyższe oficjalnie zarejestrowane wyniki podkręcania pamięci DDR3 zostały osiągnięte na płytach głównych GIGABYTE z serii P55 http://valid.canardpc.com/records.php

www.gigabyte.pl


Techcity na Facebooku