25/09/2009

ipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Udostępniona została platforma telewizji internetowej ipla dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Więcej informacji oraz aplikacja ipla lite dostępna jest na stronie www.lite.ipla.pl.

– Użytkownicy systemów Mac OS i Linux to szczególna grupa internautów, poszukująca nowości i chętnie korzystająca z mediów on-line. Od początku otrzymywaliśmy sygnały zainteresowania tej grupy użytkowników platformą ipla. Obiecaliśmy im, że przygotujemy dla nich specjalną wersję aplikacji i właśnie wywiązujemy się z tej obietnicy. Termin udostępnienia ipla lite (beta) zbiega się z rozpoczynającymi się transmisjami z rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA oraz Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet , co mamy nadzieję, dodatkowo ucieszy tę grupę internautów – mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine Sp. z o.o.

Transmisje na żywo

Dzięki bliskiej współpracy z Polsat Sport, Polsat Sport Extra i TV4 – ipla jest jedyną internetową telewizją oferującą internautom bogatą ofertę rozgrywek sportowych on-line i to za darmo.

Piłka Nożna to jedna z najmocniejszych propozycji ipla sport w sezonie jesień/zima 2009/2010. Fani futbolu mogą zobaczyć w ipla wszystkie spotkania Ligi Mistrzów UEFA w tym wybrane spotkania na żywo, wszystkie mecze Ligi Europejskiej UEFA w formie VOD, LiveX UEFA – bramki i skróty wszystkich meczów rozgrywek pucharowych UEFA, wszystkie spotkania z zawodów EURO 2008, cotygodniowe programy publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy POLSAT Sport, czyli Cafe Futbol (na żywo). W ipla łącznie dostępnych będzie kilkaset meczów piłkarskich.

Siatkówka to nadzieja wielu Polaków. W ipla dostępne są wszystkie spotkania z Mistrzostw Europy w piłce siatkowej Mężczyzn, dzięki czemu można zobaczyć jeszcze raz drogę naszej reprezentacji po złoty medal. Dostępna jest powtórek wszystkich meczów finałów rozegranych w Turcji oraz skróty najlepszych akcji z poszczególnych spotkań.

Teraz czekamy na Złotka! Po potężnej dawce pozytywnych emocji, które dostarczyli polskim kibicom siatkarze, przyszedł czas na naszą damską reprezentację. Już 25 września cała Polska emocjonować się będzie występami polskich siatkarek. Oczywiście wszystkie spotkania Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet – Polska 2009 można zobaczyć również w ipla. W ipla dostępne będą także takie zmagania siatkowe jak Plus Liga i Plus Liga Kobiet.

Piłka Ręczna to trzecia z propozycji ipla na najbliższe tygodnie. Fani tego typu rozgrywek będą mogli na żywo oglądać Ekstraklasę Kobiet, Ekstraklasę Mężczyzn.

W sumie w sezonie 2009/2010 na platformie ipla udostępnianych będzie kilka tysięcy rozgrywek sportowych. Wśród nich znajdzie się między innymi piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, boks i MMA.

Baza VOD

Bogata baza materiałów VOD (Video On Demand) zawiera kilkadziesiąt tysięcy plików, w tym powtórki meczów, programów i seriali telewizyjnych, wiadomości i koncertów. Znaleźć w niej można produkcje Telewizji POLSAT, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz partnerów ipla, jak EMI czy tivi.pl. Ipla posiada własną redakcję internetową tworzącą także unikalne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych. Baza zawiera materiały uporządkowane w kanały: Seriale, Rozrywka, Muzyka, Kultura, Wiadomości i Sport.

Dwie jakości

Ipla lite umożliwia użytkownikom systemów Mac OS i Linux oglądanie materiałów na żywo i VOD w dwóch jakościach, zależnie od posiadanego przez użytkownika łącza internetowego: ECO – 256 Kbps (jakość internetowa), STD – 512 Kbps (jakość telewizyjna). Przygotowane są one w najlepszej technologii do strumieniowania video – formacie H.264.

www.lite.ipla.pl

www.ipla.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...