25/09/2009

ipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Udostępniona została platforma telewizji internetowej ipla dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Więcej informacji oraz aplikacja ipla lite dostępna jest na stronie www.lite.ipla.pl.

– Użytkownicy systemów Mac OS i Linux to szczególna grupa internautów, poszukująca nowości i chętnie korzystająca z mediów on-line. Od początku otrzymywaliśmy sygnały zainteresowania tej grupy użytkowników platformą ipla. Obiecaliśmy im, że przygotujemy dla nich specjalną wersję aplikacji i właśnie wywiązujemy się z tej obietnicy. Termin udostępnienia ipla lite (beta) zbiega się z rozpoczynającymi się transmisjami z rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europejskiej UEFA oraz Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet , co mamy nadzieję, dodatkowo ucieszy tę grupę internautów – mówi Marcin Pery, Prezes Zarządu Redefine Sp. z o.o.

Transmisje na żywo

Dzięki bliskiej współpracy z Polsat Sport, Polsat Sport Extra i TV4 – ipla jest jedyną internetową telewizją oferującą internautom bogatą ofertę rozgrywek sportowych on-line i to za darmo.

Piłka Nożna to jedna z najmocniejszych propozycji ipla sport w sezonie jesień/zima 2009/2010. Fani futbolu mogą zobaczyć w ipla wszystkie spotkania Ligi Mistrzów UEFA w tym wybrane spotkania na żywo, wszystkie mecze Ligi Europejskiej UEFA w formie VOD, LiveX UEFA – bramki i skróty wszystkich meczów rozgrywek pucharowych UEFA, wszystkie spotkania z zawodów EURO 2008, cotygodniowe programy publicystyczne przygotowane przez dziennikarzy POLSAT Sport, czyli Cafe Futbol (na żywo). W ipla łącznie dostępnych będzie kilkaset meczów piłkarskich.

Siatkówka to nadzieja wielu Polaków. W ipla dostępne są wszystkie spotkania z Mistrzostw Europy w piłce siatkowej Mężczyzn, dzięki czemu można zobaczyć jeszcze raz drogę naszej reprezentacji po złoty medal. Dostępna jest powtórek wszystkich meczów finałów rozegranych w Turcji oraz skróty najlepszych akcji z poszczególnych spotkań.

Przeczytaj także:   12 nagród Red Dot 2010 dla BenQ

Teraz czekamy na Złotka! Po potężnej dawce pozytywnych emocji, które dostarczyli polskim kibicom siatkarze, przyszedł czas na naszą damską reprezentację. Już 25 września cała Polska emocjonować się będzie występami polskich siatkarek. Oczywiście wszystkie spotkania Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet – Polska 2009 można zobaczyć również w ipla. W ipla dostępne będą także takie zmagania siatkowe jak Plus Liga i Plus Liga Kobiet.

Piłka Ręczna to trzecia z propozycji ipla na najbliższe tygodnie. Fani tego typu rozgrywek będą mogli na żywo oglądać Ekstraklasę Kobiet, Ekstraklasę Mężczyzn.

W sumie w sezonie 2009/2010 na platformie ipla udostępnianych będzie kilka tysięcy rozgrywek sportowych. Wśród nich znajdzie się między innymi piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, boks i MMA.

Baza VOD

Bogata baza materiałów VOD (Video On Demand) zawiera kilkadziesiąt tysięcy plików, w tym powtórki meczów, programów i seriali telewizyjnych, wiadomości i koncertów. Znaleźć w niej można produkcje Telewizji POLSAT, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat News, TV4 oraz partnerów ipla, jak EMI czy tivi.pl. Ipla posiada własną redakcję internetową tworzącą także unikalne treści wideo niedostępne w stacjach telewizyjnych czy w serwisach internetowych. Baza zawiera materiały uporządkowane w kanały: Seriale, Rozrywka, Muzyka, Kultura, Wiadomości i Sport.

Dwie jakości

Ipla lite umożliwia użytkownikom systemów Mac OS i Linux oglądanie materiałów na żywo i VOD w dwóch jakościach, zależnie od posiadanego przez użytkownika łącza internetowego: ECO – 256 Kbps (jakość internetowa), STD – 512 Kbps (jakość telewizyjna). Przygotowane są one w najlepszej technologii do strumieniowania video – formacie H.264.

www.lite.ipla.pl

www.ipla.pl

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]