Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/09/2009

Kabel transferowy USB Asmax

Asmax poszerzył ofertę produktową o kabel transferowy USB. Wykorzystując kabel transferowy USB Asmax do przesyłania danych pomiędzy komputerami PC i notebookami, można dokonać szybkiej wymiany plików sporych rozmiarów. Kabel transferowy Asmax umożliwia dwukierunkowe przesyłanie danych z prędkością do 480 Mbps.

AsmaxPo podłączeniu kabla do komputerów, automatycznie uruchamia się oprogramowanie EasySuite, które nie wymaga wcześniejszego instalowania sterowników. Kabel transferowy Asmax jest zgodny z USB 1.1 oraz USB 2.0, jego długość wynosi 1,8 m, a cena – 59 zł brutto.

W ofercie Asmax dostępne są też inne, wprowadzone niedawno do sprzedaży akcesoria USB. Na uwagę zasługuje przede wszystkim niewielkich rozmiarów Asmax NAS-Print serwer, łączący funkcję serwerów SAMBA i FTP, serwera wydruku, a dodatkowo posiada wbudowanego klienta BitTorrent. Z kolei NANO Bluetooth USB to miniaturowe urządzenie, idealne dla domowych i biurowych sieci, w których wymagana jest bezprzewodowa łączność za pośrednictwem Bluetooth. Przy zapotrzebowaniu na większą liczbę gniazd USB, idealnie sprawdzi się hub USB 2.0 (wersja 4 i 7 – portowa) z prędkością przesyłu danych na poziomie 480 Mbps. Dla posiadaczy kart pamięci typu CF I/ II/ III, SD 2.0 (HS-SD), XD czy MicroSDHC, Asmax przygotował czytnik kart pamięci, pozwalający na przenoszenie danych z dużym transferem. Serię akcesoriów USB Asmax zamyka obudowa SATA na dyski 2,5-cala z funkcją One-Touch BACKUP – szybką i łatwą archiwizacją danych na dysku za pomocą jednego przycisku.

Przeczytaj także:   Maxell Storm 10400 - wydajny power bank

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku