29/09/2009

Logitech i Queen łączą siły

Firma Logitech i legendarna grupa rockowa Queen połączyły siły. Najnowszy album zespołu „Absolute Greatest” będzie dostępny dla użytkowników odtwarzaczy Logitech Squeezebox Radio, zanim płyta trafi do sklepów.

Właściciele najnowszych odtwarzaczy Logitech Squeezebox, jako pierwsi, będą mogli posłuchać kompilacji ponadczasowych, kultowych piosenek Queen, sygnowanych znakiem EMI Music’s Parlophone Records. Wraz z albumem otrzymają dostęp do ekskluzywnych materiałów, obejmujących niepublikowane zdjęcia oraz komentarze członków grupy do każdego z nagrań.

Absolute Greatest

Przedpremierowe wydanie albumu „Absolute Greatest” dedykowane użytkownikom Logitech Squeezebox Radio jest kolejnym historycznym przełomem, spośród dotychczas dokonanych przez grupę Queen w przemyśle muzycznym. Ich utwór „Bohemian Rhapsody” był na początku uważany za zbyt długi, by mógłby być z sukcesem prezentowany w radiu. Obecnie to jeden z najlepszych singli wszechczasów. Teledysk do tej piosenki był również pierwszym w historii zespołu, prawdziwym, promocyjnym materiałem wideo. W 1981 roku Queen, jako pierwszy zespół muzycznym, odbył trasę koncertową po Ameryce Południowej. W marcu zagrali koncert w Sao Paolo dla 131 tys. osób. To największa widownia na biletowanym koncercie, przed jaką zagrała jakakolwiek grupa na świecie. Następny występ Queen zgromadził dodatkowe 120 tys. fanów. Dziesięć lat później Queen wydał pierwszą w historii kolekcję wideo („Greatest Flix”, 1991).

Queen Squeezebox

Dzięki wszechstronnej  twórczości, nawiązującej do różnych form sztuki, grupa wciąż dociera do coraz młodszych generacji fanów. Przykładem jest sztuka baletowa Maurice’a Béjarta „Ballet For Life” z muzyką zespołu oraz musical stworzony z Benem Eltonem „We Will Rock You”. Przedstawienie już ósmy rok z rzędu cieszy się nieustającą popularnością wśród londyńskiej publiki. Dotychczas widowisko zobaczyło ponad 10 milionów osób na całym świecie.
Pierwszy album „Greatest Hits” wydany przez Queen, został oficjalnie uznany za najlepiej sprzedającą się płytą w historii Wielkiej Brytanii. Według BPI (British Phonographic Industry) sprzedał się w 5,6 milionie egzemplarzy, przebijając o milion album Beatlesów „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”.

Never-before-seen
Odtwarzacz Logitech Squeezebox Radio został stworzony z myślą o fanach cyfrowej muzyki. Wprowadzone na rynek w tym miesiącu urządzenie, umożliwia nieograniczony dostęp do utworów zgromadzonych w: osobistych kolekcjach audio, internetowych stacjach radiowych z całego świata oraz serwisach muzycznych online, takich jak Last.fm, Napster i Pandora. Aby korzystać z zasobów cyfrowej muzyki wystarczy jedynie włączyć urządzenie i połączyć je z domową siecią internetową. Na kolorowym wyświetlaczu Squeezebox Radio mogą być prezentowane m.in. informacje na temat stacji radiowej, okładka albumu, z którego pochodzi odtwarzany utwór, bądź wizualizacje plików dźwiękowych. Na obudowie odtwarzacza umieszczono sześć przycisków umożliwiających szybki wybór stacji radiowej, konkretnego utworu lub playlisty.

Kompaktowe rozmiary (1.3×2.2×8.5 cm), wbudowany budzik oraz automatyczny system ustawień jasności ekranu wyświetlacza sprawiają, że Squeezebox Radio doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Poręczny odtwarzacz wyposażono w ¾ calowy wysokotonowy oraz 3 calowy niskotonowy głośnik long-throw oraz standardowe wejście słuchawkowe.

Queen

Fani zespołu Queen, którzy kupią Logitech Squeezebox Radio, przez sześć tygodni poprzedzających wolną sprzedaż płyty, która rozpocznie się 16 listopada, otrzymają wyłączny dostęp do całego albumu „Absolute Greatest”. Wraz z piosenkami użytkownicy  uzyskają ekskluzywne materiały, obejmujące niepublikowane zdjęcia członków Queen oraz komentarze Briana Maya i Rogera Taylora, dotyczące historii każdej z piosenek. Cały kontent będzie dostępny po zainstalowaniu specjalnej aplikacji, znajdującej się w dedykowanym menu Apps.

„To podniecające, że możemy być pierwszym zespołem, publikującym swój album za pośrednictwem tak zaawansowanego technicznie medium. To kolejny ekscytujący krok w naszej długiej podróży” – powiedział Roger Taylor, członek Queen.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...