15/09/2009

Netbook HP Mini 311 z procesorem NVIDIA ION

HP przedstawił nowy 11,6-calowy netbook oferujący wiele możliwości pełnowymiarowego notebooka. HP Mini 311 wykorzystuje grafikę NVIDIA ION, zapewniając w niewielkiej obudowie doskonałe wrażenia graficzne z obsługą wideo HD i akcelerowanej edycji filmów oraz możliwość okazjonalnej rozgrywki.

HP Mini311

HP Mini 311 dostarczany jest z systemem Windows XP i wyposażony w 11,6-calowy wyświetlacz LED o rozdzielczości high-definition 1366 x 768. Zawiera złącza HDMI i VGA, dzięki którym można wyprowadzać na takie urządzenia jak odbiornik HDTV sygnał wideo o rozdzielczości do 1080p.

W Mini zainstalowano także program ArcSoft SimHD, pozwalający na szybką konwersję większości formatów wideo o standardowej rozdzielczości do formatu o jakości dorównującej niemal wideo HD. SimHD wykorzystuje architekturę obliczeń równoległych NVIDIA CUDA, dostępną w najnowszych procesorach graficznych NVIDIA, dzięki czemu podnoszenie rozdzielczości odbywa się szybciej, niż w przypadku korzystania jedynie z procesora głównego.

HP Mini311

NVIDIA ION to niewielki, lecz wydajny procesor graficzny (GPU), współpracujący z oszczędnym energetycznie procesorem głównym, zapewniający zdumiewającą grafikę w małych, energooszczędnych komputerach. Dzięki uruchamianiu wymagających obliczeniowo aplikacji jednocześnie na GPU i CPU, netbooki wyposażone w układy ION mogą zapewnić większość możliwości charakterystycznych dla pełnowymiarowych notebooków, w tym pełną obsługę wszystkich wersji systemu Windows. Wysoce zintegrowana, oszczędzająca energię konstrukcja procesorów ION oferuje dłuższy czas działania na bateriach czyli cechę, której wymagają użytkownicy urządzeń mobilnych.

– To kolejny przykład sytuacji, w której dobra grafika może zmienić charakter całej kategorii produktów. Netooki dostępne w zeszłym miesiącu uznawane były za nie w pełni użyteczne, zaś w tym miesiącu HP oferuje produkt z obsługą filmów HD, gier, edycji wideo i wieloma innymi funkcjami. Dlaczego nie było to dotychczas możliwe? Brakowało dobrej grafiki – powiedział Jeff Fisher, starszy wiceprezes działu procesorów graficznych w firmie NVIDIA.

HP Mini311HP Mini311

Oprócz HP Mini 311, w tym roku na rynku powinno się pojawić ponad 50 innych urządzeń wykorzystujących procesor ION. Zapewniają one doskonałą wydajność w małych, energooszczędnych komputerach, oferując:

  • Obsługę wszystkich wersji systemów Windows XP, Vista i Windows 7
  • Płynne odtwarzanie wideo HD do rozdzielczości 1080p włącznie
  • Czas działania baterii porównywalny z innymi netbookami
  • Doskonałą jakość wideo HD wyświetlanego na zewnętrznym monitorze za pośrednictwem wyjścia HDMI
  • Obsługę popularnych gier, w tym Spore, Ice Age i Wall-E
  • Sprzętową akcelerację aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA® CUDA™, takich jak vReveal, Badaboom, plug-in SimHD do programu Total Media Theater oraz Super LoiLoScope
  • Obsługę 24-bitowego, 8-kanałowego, nieskompresowanego dźwięku w standardzie LPCM za pośrednictwem HDMI
Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...