10/09/2009

Nowe iPody od przyszłego tygodnia w Polsce

Najnowsze modele iPodów – nano, touch, classic oraz shuffle, zaprezentowane przez Apple 9 września, od przyszłego tygodnia staną się dostępne dla polskich użytkowników. Podczas wczorajszej konferencji w San Francisco największym zainteresowaniem cieszył się najpopularnieszy odtwarzacz muzyki firmy Apple – nowy iPod nano.

źródłó: Apple

źródłó: Apple

źródło: Apple

źródło: Apple

iPod nano został wyposażony w kamerę oraz duży 2,2 calowy wyświetlacz. Dzięki temu nano stał się jeszcze bardziej multimedialny. Od dziś każdy posiadacz nowego nano może nie tylko słuchać swojej ulubionej muzyki, ale także kręcić filmy i za pośrednictwem iTunes eksportować je bezpośrednio do popularnych serwisów społecznościowych jak Youtube czy Facebook. W ciągu kilku minut nagranie może zostać udostepnione na największych światowych serwisach video.

Nowy iPod nano to także wygląd – polerowana, aluminiowa obudowa, odporna na wstrząsy i upadek oraz 7 różnych kolorów przypadną do gustu każdemu fanowi muzyki i filmów. Nowy odtwarzacz posiada także wbudowany mikrofon, radio, dyktafon oraz funkcję krokomierza.

– Nowa linia Apple będzie dostępna w Polsce już w połowie września. Na rynku pojawią się jednocześnie wszystkie modele z rodziny iPoda, rozszerzając i tak największą na rynku ofertę odtwarzaczy muzycznych i multimedialnych. Nowe linia została przystosowana do potrzeb i oczekiwań wszystkich użytkowników, więc każdy bez problemów znajdzie dla siebie odpowiednie urządzenie – mówi Paweł Małecki, product manager w firmie iSource.

źródło: Apple

źródło: Apple

Zmiany pojawiły się także w innych modelach. iPod Touch będzie dostępny w wersjach 32 GB i 64 GB. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł pomieścić jeszcze więcej gier, muzyki, filmów, podcastów oraz zdjęć. Obecnie dostęnych jest ponad 20 000 aplikacji do pobrania na iPoda Touch.

iPod Touch

źródło: Apple

Zmian doczekały się także iPody shuffle. Najmniejsze na świecie odtwarzacze mp3 i pierwsze które mówią do użytkownika, dostępne będą w nowych kolorach- różowym, niebieskim i zielonym. Shuffle będą dostępne w wersjach 2 GB i 4 GB.

źródło: Apple

źródło: Apple

iPod classic również doczekał się nowej wersji. Na rynku pojawi się odtwarzacz o pojemność 160 GB, ale w tym samym kształcie co obecne 120GB.

Produkty będzie można nabyć w salonach partnerów i resellerów firmy iSource S.A., wyłącznego dystrybutora marki Apple w Polsce. Nowe odtwarzacze znajdą się na półkach w sieciach Media Markt, Euro RTV AGD, Saturn, Komputronik oraz w sklepach Apple Premium Reseller – iSpot, Cortland oraz USE. Co ważne, ceny urządzeń będą równie atrakcyjne jak w Europie Zachodniej.

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

  • iPod shuffle 2GB – 229 zł
  • iPod shuffle 4GB – 329 zł
  • iPod nano 8GB – 599 zł
  • iPod nano 16GB – 729 zł
  • iPod classic 160GB – 979 zł
  • iPod touch 8GB – 899 zł
  • iPod touch 32GB -1199 zł
  • iPod touch 64GB – 1599 zł
Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...