10/09/2009

Nowe komputery od Lenovo

Firma Lenovo ogłosiła wprowadzenie na polski rynek czterech nowych komputerów: notebooki IdeaPad U350 i IdeaPad G550, netbook IdeaPad S10-2 oraz desktop IdeaCenter A600.

Notebook IdeaPad U350

Zamknięty w srebrnej obudowie notebook IdeaPad U350 waży już od 1,6 kilograma i ma 2,5 cm grubości(z baterią 4 ogniwową). Wysokiej rozdzielczości ekran LED o współczynniku proporcji 16:9 i przekątnej 13,3″ oraz złącze HDMI umożliwiają oglądanie filmów i innych multimediów z jakością HD.

Lenovo IdeaPad U350

Notebook IdeaPad U350 zawiera czujnik światła w otoczeniu, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu do warunków zewnętrznych. Technologia Dolby Sound Room dopełnia wrażeń z oglądania wideo, zapewniając wysokiej jakości dźwięk surround. W komputerze zastosowano również technologię rozpoznawania twarzy VeriFace, dzięki czemu użytkownicy mogą się łatwo logować, używając jako hasła własnej twarzy.

Funkcje rozrywkowe notebooka działają na bazie takich technologii, jak różne procesory o niskim napięciu Intel Core2Solo i Pentium, pamięć DDR3 do 8 GB oraz do 500 GB miejsca na dysku twardym.

Lenovo IdeaPad U350

Projektanci Lenovo zastosowali także znane z notebooków ThinkPad rozwiązanie Active Protection System. Pomaga ono chronić dane, zatrzymując tymczasowo dysk twardy w razie upadku notebooka. Notebook IdeaPad U350 zawiera również OneKey Rescue System pomagający odzyskać w prosty sposób uszkodzone dane.

Notebook Lenovo G550

Notebook Lenovo G550 o przekątnej 15,6 cala ma do dyspozycji takie niezbędne funkcje rozrywkowe, jak panel LCD o współczynniku proporcji 16:9 oraz nagrywarkę/odtwarzacz DVD. Notebooki umożliwiają stałą łączność WiFi, Ethernet i opcjonalnie Bluetooth. Są ponadto wyposażone w technologię VeriFace i wbudowane kamery.

Lenovo IdeaPad G550

Notebook G550 zawiera klawiaturę numeryczną do łatwego wprowadzania danych, szybką pamięć, procesor z linii Intel Centrino2 oraz różne karty graficzne NVIDIA do wyboru.

Netbook IdeaPad S10-2

Ważący już od kilograma i mierzący mniej niż 2,5 cm grubości nowy netbook IdeaPad S10-2 to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących przenośnego komputera. Zmniejszając wagę netbooka z myślą o większej przenośności, zadbano jednocześnie o jego użyteczność, dodając mu większą w porównaniu z poprzednimi modelami klawiaturę.

Lenovo IdeaPad S10-2

Obecnie klawiatura zajmuje blisko 90% powierzchni standardowej klawiatury, dzięki czemu pisanie jest niemal tak łatwe jak na typowym, w pełni funkcjonalnym notebooku. Netbook ten ma ponadto klawisze Shift o identycznych rozmiarach i są one ułożone po obu stronach klawiatury. Touchpad jest większy i łatwiejszy w obsłudze.

Lenovo IdeaPad S10-2

Netbook został także wyposażony w 3 porty USB zwiększające możliwości współpracy z innymi urządzeniami, czytnik kart pamięci „4 w 1” umożliwiający korzystanie z różnych narzędzi multimedialnych, a także maksymalnie sześciogodzinny czas działania baterii (z baterią 6-ogniwową), przystosowany do mobilnego stylu życia użytkowników. Oprogramowanie oszczędzające energię baterii netbooka IdeaPad S10-2 umożliwia wydłużenie czasu jej działania nawet o 30%.

Netbook IdeaPad S10-2 wyposażony jest w technologię Dolby Headphone, zapewniającą świetne wrażenia dźwiękowe – użytkownicy mogą przez dowolne słuchawki słuchać dźwięku surround ze źródeł o formacie 5.1.

Lenovo IdeaPad S10-2Za pomocą aplikacji Lenovo QuickStart użytkownicy mogą szybko uzyskiwać dostęp do ulubionych programów – mogą słuchać muzyki, wyświetlać zdjęcia, wysyłać wiadomości, a nawet nawiązywać połączenia Skype, nie czekając na załadowanie systemu operacyjnego. Jedno kliknięcie dzieli ich także od Lenovo Social — witryny ułatwiającej uczestnictwo w serwisach społecznościowych.

Przy użyciu technologii VeriFace użytkownicy mogą logować się do systemu – wystarczy pokazać swoją twarz, zamiast pamiętać skomplikowane hasło. Dzięki zastosowaniu w netbooku aplikacji OneKey Rescue System można uruchamiać skanowanie antywirusowe przed załadowaniem głównego systemu operacyjnego w celu przywrócenia uszkodzonych plików, sporządzenia kopii zapasowej i odzyskania danych.

Komputer desktop „all-in-one” IdeaCentre A600

Nowy IdeaCentre A600 all-in-one posiada ekran bez ramki o przekątnej 21,5 cala. Jego wzornictwo jest dostosowane do oczekiwań użytkowników zwracających uwagę na wykorzystanie miejsca i styl. Komputer mierzy w najcieńszym miejscu 2,5 cm, co sprawia, że jest najcieńszym w branży komputerem „all-in-one”.

Lenovo IdeaCenter A600

Entuzjastom rozrywki ten komputer „all-in-one” oferuje obraz HD na ekranie o proporcji 16:9 oraz obsługę rozdzielczości full HD 1920×1080. Wbudowany system głośników obejmuje subwoofer i ma certyfikat Dolby Home Theatre, a odtwarzacz Blu-ray dopełnia możliwości kina domowego.

Z myślą o entuzjastach gier firma Lenovo opracowała pierwszy w swoim rodzaju kontroler optyczny „4 w 1”. Użytkownicy komputera osobistego mogą korzystać z gier przy użyciu funkcji „motion drive” pilota, którego ruchy sterują obiektami na ekranie.

Lenovo IdeaCenter A600

W przeciwieństwie do innych pilotów, Lenovo 4 w 1 można także używać jako telefonu VOIP do nawiązywania i odbierania połączeń telefonicznych przez Internet, podobnie jak za pomocą zwykłego telefonu bezprzewodowego. Pilot ten służy także jako pilot centrum multimedialnego. Pilot ten może także działać jako „mysz powietrzna” sterująca kursorem na ekranie, dzięki czemu nie trzeba używać myszy przewodowej.

Obudowa A600 skrywa komputer typu desktop z różnymi procesorami Intel Core2 Duo do wyboru, kartą graficzną ATI Radeon z obsługą technologii DirectX10, pamięcią DDR3 do 4 GB, a także miejscem na dysku o pojemności do 1 TB.

Lenovo IdeaCenter A600

IdeaCentre A600 all-in-one zapewnia kilka opcji łączności, w tym szybkie łącze WiFi, czytnik kart pamięci 6-w-1, boczne porty USB i FireWire oraz dodatkowe porty USB z tyłu panelu. Model ten udostępnia także technologię rozpoznawania twarzy VeriFace.

Wszystkie komputery są już dostępne w sprzedaży. Sugerowane ceny netto: notebook IdeaPad U350 od 1499 PLN; notebook G550 od 1469 PLN; desktop IdeaCentre A600 „all-in-one” od 3099 PLN; netbook IdeaPad S10-2 od 1099 PLN. Komputery są dostępne za pośrednictwem partnerów biznesowych i witryny www.lenovo.com.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...