24/09/2009

Nowoczesna płyta główna z obsługą pamięci DDR3 – GIGABYTE GA-EP43T-UD3L

GIGABYTE wiodący producent wysokiej jakości komponentów komputerowych poszerzył swoją ofertę o płytę główną zbudowaną w oparciu o chipset Intel® P43 (P43+ICH10). Model GIGABYTE GA-EP43T-UD3L przeznaczony jest do budowy wydajnego komputera domowego z obsługą pamięci typu DDR3. Korzystna cena płyty 297,00 PLN pozwala zbudować komputer przy niewielkich nakładach finansowych.

Umieszczono na niej 4 sloty dla pamięci DDR3 pracujących w trybie dwukanałowym z częstotliwościami 1600, 1333, 1066 oraz 800 MHz. Dzięki pełnemu formatowi ATX platforma posiada także dobre możliwości rozbudowy; nowy model w ofercie GIGABYTE został wyposażony w złącze graficzne PCI Express x16, 6 portów SATA II 3Gb/s oraz 12 złącz USB 2.0.

GIGABYTE GA-EP43T-UD3L + box

Ponadto użytkowników na pewno zainteresuje szereg nowoczesnych rozwiązań GIGABYTE takich jak:

  • Technologia Ultra Durable 3, która dzięki podwójnej ilości miedzi wprowadzonej do wnętrza PCB zapewnia niższe temperatury pracy, lepszą wydajność energetyczną oraz trwałość. O stabilności i wydajności płyt głównych wspierających tą technologię decydują także wysokiej jakości elementy – kondensatory aluminiowo-polimerowe oraz cewki z rdzeniem ferrytowym. Dodatkowo, dzięki szybszemu odprowadzaniu nadmiaru ciepła z krytycznych obszarów płyty głównej, technologia Ultra Durable 3 zwiększa możliwości overclockingu. Ten z kolei stał się obecnie dużo łatwiejszy dzięki GIGABYTE Quick Boost. Oprogramowanie to pozwala zarówno zaawansowanym jak i początkującym użytkownikom bezpiecznie i efektywnie podnieść wyjściowe parametry płyty głównej za pomocą prostej w obsłudze aplikacji.
  • Dzięki obsłudze technologii oszczędzania energii GIGABYTE DES Advanced w systemie 4 trybowym, GA-EP43T-UD3L wyróżnia się niewielkim zużyciem energii elektrycznej. GIGABYTE DES Advanced pozwala ograniczyć jej zużycie poprzez dostosowanie poboru do aktualnego zapotrzebowania zależnego od trybu pracy procesora.

Płyta główna GA-EP43T-UD3L, podobnie jak większość modeli dostępnych obecnie w ofercie GIGABYTE, wspiera opatentowaną technologię GIGABYTE DualBIOS, która zapewnia sprzętową ochronę BIOSu przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem wirusów lub nieprawidłową aktualizacją. Dwie fizyczne kości BIOSu na płycie głównej umożliwiają poprawne działanie systemu nawet w sytuacji, gdy główny BIOS zostanie uszkodzony.

Specyfikacja

Wszystkie produkty GIGABYTE objęte są 3 letnią gwarancją.

www.gigabyte.pl

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...