Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/09/2009

Nowość w produktach marki Black Point

Black Point, producent materiałów eksploatacyjnych, dołącza do swoich produktów specjalne koperty na zużyte kartridże. Dzięki nim użytkownicy drukarek w prosty sposób mogą załatwić trzy sprawy równocześnie: wesprzeć UNICEF, pomóc środowisku naturalnemu i pozbyć się problemu z pustym kartridżem. Produkty z kopertami będą dostępne już od października.

Do dziesięciu wybranych kartridży atramentowych marki Black Point, producenta i dystrybutora materiałów eksploatacyjnych do drukarek, są dołączane specjalne foliowe koperty z logo UNICEF. Po wymianie atramentu na nowy, wystarczy włożyć stary kartridż do koperty i bezpłatnie odesłać go pocztą na wskazany adres. To wesprze działania prowadzone przez UNICEF w krajach rozwijających się, bo z każdego oddanego w ramach akcji kartridża jedna złotówka zostanie przekazana na działalność statutową organizacji. W ten sposób pozwoli zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójce dzieci podarować wyprawki szkolne lub kupić kilkadziesiąt tabletek do odkażania wody.

koperta UNICEF

Wszystkie pozyskane w trakcie zbiórki kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji. Niektóre mają szansę być ponownie wykorzystywana do produkcji pełnowartościowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek marki Black Point. – Dzięki temu tysiące zużytych kartridży przestanie być zagrożeniem dla środowiska, a klienci otrzymają ekologiczny produkt doskonałej jakości, na dodatek w konkurencyjnej cenie – wyjaśnia Marcin Adamski.

Koperty na puste tusze można znaleźć bezpośrednio w opakowaniach produktów marki Black Point. Do tej pory w ramach działań Grupy Black Point koperty można było otrzymać w salonach prasowych i wybranych sklepach ze sprzętem elektronicznym. Ponadto zużyte tusze i tonery można wrzucać do koszy i pudeł ustawionych w wybranych sklepach firmach i instytucjach w całej Polsce.

Przeczytaj także:   Bloodhound SSC pobije rekord prędkości na lądzie?

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku