Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/09/2009

Przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds

Firma Lenovo zaprezentowała model ThinkPad W700ds, który zapewnia użytkownikom największy obszar wyświetlania jako pierwsza w branży przenośna stacja robocza z dwoma ekranami. Ponieważ wielu użytkowników stacji roboczych korzysta zazwyczaj z dwóch monitorów, firma Lenovo zaprojektowała przenośną stację roboczą ThinkPad W700ds z dwoma ekranami, w ten sposób przystosowując komputer do ich stylu pracy poza biurem, a jednocześnie nie poprzestając na jednym ekranie w środowisku mobilnym. Stanowiący niemal 40% podstawowego 17-calowego ekranu ekran pomocniczy o przekątnej 10,6″ zwiększa obszar wyświetlania przy rozmiarach komputera zbliżonych do netbooka Lenovo IdeaPad S10.

ThinkPad W700DS

Drugi ekran można łatwo wysunąć z obudowy za ekranem głównym. Można go także dostosować do kąta widzenia użytkownika w zakresie 30 stopni, podobnie jak lusterko wsteczne w samochodzie. Ta wyjątkowa funkcja i jednocześnie osiągnięcie inżynierskie zwiększa grubość przenośnej stacji roboczej o zaledwie kilka milimetrów w porównaniu z poprzednim modelem — przenośną stacją roboczą ThinkPad W700.

Drugi ekran stanowi dopełnienie podstawowego, opcjonalnego ekranu WUXGA o luminancji 400 nitów, który zapewnia dwa razy większą jasność niż poprzednie przenośne stacje robocze ThinkPad. Ekran podstawowy wyświetla 72% palety Wide Color Gamut, zapewniając bezkompromisową jakość obrazu dzięki ponad 50% większej intensywności kolorów. Dzięki drugiemu ekranowi przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds stanowi rozwinięcie możliwości modelu ThinkPad W700 zawierającego pierwszy w branży wbudowany tablet i kalibrator kolorów do przenośnych stacji roboczych.

ThinkPad W700DS

Opcjonalny tablet w ThinkPad W700 charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i umożliwia uzależnione od siły nacisku sterowanie ekranem podstawowym, podstawowym i pomocniczym oraz pomocniczym, a także ich określonymi obszarami. Wybrane modele są również wyposażone w kalibrator kolorów, który szybko i automatycznie dostosowuje kolor ekranu, zapewniając realistyczne zdjęcia oraz renderowane obrazy 2D i 3D, co jest istotne dla twórców cyfrowych multimediów.

ThinkPad W700DSPrzenośna stacja robocza ThinkPad W700ds udostępnia użytkownikom technologie, które są niezbędne do pracy z dużą ilością danych i grafiki, na przykład w branży projektowania komputerowego, produkcji wspomaganej komputerowo i innych dziedzinach. Najwyższą moc obliczeniową i wydajność graficzną można uzyskać, dobierając spośród procesorów Intel Mobile Quad Core i Extreme, opcjonalnych podwójnych dysków twardych z konfiguracjami RAID oraz kart graficznych do komputerów przenośnych NVIDIA Quadro FX. Ta przenośna stacja robocza dysponuje szybką pamięcią DDR3 do 8 GB, a także dyskami twardymi SSD i tradycyjnymi do wyboru, zapewniając łącznie do 960 GB pamięci. Model ten ma ponadto certyfikaty ponad 20 niezależnych aplikacji.

Przeczytaj także:   Zegarki Błonie - podwójne urodziny legendy

ThinkPad W700ds zapewnia dostosowywane do potrzeb użytkowników funkcje multimedialne, takie jak opcjonalna nagrywarka/odtwarzacz DVD oraz czytnik kart pamięci UDMA Compact Flash, obsługa portu, gniazdo wyświetlacza i VGA, wieloformatowy czytnik kart pamięci (7 w 1) oraz pięć portów USB. Na potrzeby łączności poza biurem komputer posiada funkcję WiFi. Wśród funkcji zabezpieczających można wymienić opcjonalny czytnik linii papilarnych i czytnik kart inteligentnych oraz pełne szyfrowanie dysków twardych.

ThinkPad W700DS

Projektanci Lenovo opracowali podwójne rozwiązanie chłodzące, dzięki któremu przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds działa przy tej samej temperaturze co notebooki ThinkPad i wydając cichsze dźwięki niż szum z otoczenia w typowym biurze.

Przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds jest dostępna już teraz za pośrednictwem partnerów biznesowych firmy Lenovo. Ceny są dostępne na żądanie.

Konfiguracja notebooka w cenie 11 999 pln netto obejmuje:

 • Procesor Intel 2,40 GHz Core2Quad (o napięciu standardowym)
 • 2 x Dysk twardy 250 GB (7200 rpm) z pełnym szyfrowaniem (RAID 0/1)
 • Nagrywarka Blue-ray
 • Łączność Ethernet, WiFi, Bluetooth
 • Gniazdo kart Express Card 54 mm (opcjonalnie czytnik kart multimedialnych „7 w 1”)
 • 9” bateria
 • Wbudowany kalibrator koloru oraz tablet graficzny
 • Kartę graficzna INVIDIA Quadro FX3700 1GB
 • Matryca 17” Full HD oraz dodatkowy ekran 10,6” WXGA+
 • Wbudowane technologie: vPro, TPM
 • Wbudowany port: DVI, Display Port, VGA, 5xUSB


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Chroń swój komputer, środowisko i… portfel

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Chroń swój komputer, środowisko i… portfel

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku