04/09/2009

Przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds

Firma Lenovo zaprezentowała model ThinkPad W700ds, który zapewnia użytkownikom największy obszar wyświetlania jako pierwsza w branży przenośna stacja robocza z dwoma ekranami. Ponieważ wielu użytkowników stacji roboczych korzysta zazwyczaj z dwóch monitorów, firma Lenovo zaprojektowała przenośną stację roboczą ThinkPad W700ds z dwoma ekranami, w ten sposób przystosowując komputer do ich stylu pracy poza biurem, a jednocześnie nie poprzestając na jednym ekranie w środowisku mobilnym. Stanowiący niemal 40% podstawowego 17-calowego ekranu ekran pomocniczy o przekątnej 10,6″ zwiększa obszar wyświetlania przy rozmiarach komputera zbliżonych do netbooka Lenovo IdeaPad S10.

ThinkPad W700DS

Drugi ekran można łatwo wysunąć z obudowy za ekranem głównym. Można go także dostosować do kąta widzenia użytkownika w zakresie 30 stopni, podobnie jak lusterko wsteczne w samochodzie. Ta wyjątkowa funkcja i jednocześnie osiągnięcie inżynierskie zwiększa grubość przenośnej stacji roboczej o zaledwie kilka milimetrów w porównaniu z poprzednim modelem — przenośną stacją roboczą ThinkPad W700.

Drugi ekran stanowi dopełnienie podstawowego, opcjonalnego ekranu WUXGA o luminancji 400 nitów, który zapewnia dwa razy większą jasność niż poprzednie przenośne stacje robocze ThinkPad. Ekran podstawowy wyświetla 72% palety Wide Color Gamut, zapewniając bezkompromisową jakość obrazu dzięki ponad 50% większej intensywności kolorów. Dzięki drugiemu ekranowi przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds stanowi rozwinięcie możliwości modelu ThinkPad W700 zawierającego pierwszy w branży wbudowany tablet i kalibrator kolorów do przenośnych stacji roboczych.

ThinkPad W700DS

Opcjonalny tablet w ThinkPad W700 charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i umożliwia uzależnione od siły nacisku sterowanie ekranem podstawowym, podstawowym i pomocniczym oraz pomocniczym, a także ich określonymi obszarami. Wybrane modele są również wyposażone w kalibrator kolorów, który szybko i automatycznie dostosowuje kolor ekranu, zapewniając realistyczne zdjęcia oraz renderowane obrazy 2D i 3D, co jest istotne dla twórców cyfrowych multimediów.

ThinkPad W700DSPrzenośna stacja robocza ThinkPad W700ds udostępnia użytkownikom technologie, które są niezbędne do pracy z dużą ilością danych i grafiki, na przykład w branży projektowania komputerowego, produkcji wspomaganej komputerowo i innych dziedzinach. Najwyższą moc obliczeniową i wydajność graficzną można uzyskać, dobierając spośród procesorów Intel Mobile Quad Core i Extreme, opcjonalnych podwójnych dysków twardych z konfiguracjami RAID oraz kart graficznych do komputerów przenośnych NVIDIA Quadro FX. Ta przenośna stacja robocza dysponuje szybką pamięcią DDR3 do 8 GB, a także dyskami twardymi SSD i tradycyjnymi do wyboru, zapewniając łącznie do 960 GB pamięci. Model ten ma ponadto certyfikaty ponad 20 niezależnych aplikacji.

ThinkPad W700ds zapewnia dostosowywane do potrzeb użytkowników funkcje multimedialne, takie jak opcjonalna nagrywarka/odtwarzacz DVD oraz czytnik kart pamięci UDMA Compact Flash, obsługa portu, gniazdo wyświetlacza i VGA, wieloformatowy czytnik kart pamięci (7 w 1) oraz pięć portów USB. Na potrzeby łączności poza biurem komputer posiada funkcję WiFi. Wśród funkcji zabezpieczających można wymienić opcjonalny czytnik linii papilarnych i czytnik kart inteligentnych oraz pełne szyfrowanie dysków twardych.

ThinkPad W700DS

Projektanci Lenovo opracowali podwójne rozwiązanie chłodzące, dzięki któremu przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds działa przy tej samej temperaturze co notebooki ThinkPad i wydając cichsze dźwięki niż szum z otoczenia w typowym biurze.

Przenośna stacja robocza ThinkPad W700ds jest dostępna już teraz za pośrednictwem partnerów biznesowych firmy Lenovo. Ceny są dostępne na żądanie.

Konfiguracja notebooka w cenie 11 999 pln netto obejmuje:

 • Procesor Intel 2,40 GHz Core2Quad (o napięciu standardowym)
 • 2 x Dysk twardy 250 GB (7200 rpm) z pełnym szyfrowaniem (RAID 0/1)
 • Nagrywarka Blue-ray
 • Łączność Ethernet, WiFi, Bluetooth
 • Gniazdo kart Express Card 54 mm (opcjonalnie czytnik kart multimedialnych „7 w 1”)
 • 9” bateria
 • Wbudowany kalibrator koloru oraz tablet graficzny
 • Kartę graficzna INVIDIA Quadro FX3700 1GB
 • Matryca 17” Full HD oraz dodatkowy ekran 10,6” WXGA+
 • Wbudowane technologie: vPro, TPM
 • Wbudowany port: DVI, Display Port, VGA, 5xUSB

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...