21/09/2009

Szybkie i wydajne komputery pod strzechy dzięki nowym procesorom Intel Core i7 i Core i5

48,3% polskich gospodarstw domowych było w 2008 roku wyposażonych w komputery, jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego. Coraz więcej użytkowników widzi potrzebę korzystania z komputera w domu, zwiększa się także liczba osób, które szukają komputerów szybkich i wydajnych – najlepiej w rozsądnej cenie.

Intel Core i7

Intel wprowadza obecnie kilka modeli procesorów do komputerów stacjonarnych, które spełniają oczekiwania dotyczące szybkości komputera. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu architektury Nehalem w procesorach przeznaczonych do szerokich zastosowań – Intel Core i5 i dwóch modelach Intel Core i7. Do tej pory architektura Nehalem (na bazie której zbudowano jeden z najszybszych procesorów na świecie – Intel Core i7-975) była stosowana wyłącznie w procesorach z najwyższej półki cenowej, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników.

Płytka (wafel) Nehelem

Jej podstawą jest modułowa budowa, dzięki której konstrukcja procesora jest bardzo elastyczna, zwłaszcza pod względem liczby stosowanych w niej rdzeni. Nowe, wprowadzone obecnie procesory, są czterordzeniowe i wykorzystują technologie, które dodatkowo w sposób inteligentny zwiększają ich moc, bądź obniżają pobór energii:

  • Intel Turbo Boost – szybkość procesora może sie zwiększyć nawet o 650Mhz czyli 650 milionów operacji na sekundę jeśli aktualnie uruchomiona aplikacja nie obciąża wszystkich jego rdzeni.
  • Nowe modele z serii Core i7 oferują również technologię Intel Hyper-Threading, dzięki której każdy rdzeń może przetwarzać dwa wątki, co daje możliwość pracy nad 8 zadaniami jednocześnie.
  • Zaawansowane technologie oszczędzania energii – jeżeli zadanie które wykonujemy nie wykorzystuje całej mocy procesora, potrafi on wyłączyć automatycznie nieaktywne jednostki obliczeniowe, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu z poprzednią generacją procesorów.

Wszystkie zastosowane technologie aktywują się automatycznie, w sposób inteligentny adaptując się do potrzeb użytkownika.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...