Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

21/09/2009

Szybkie i wydajne komputery pod strzechy dzięki nowym procesorom Intel Core i7 i Core i5

48,3% polskich gospodarstw domowych było w 2008 roku wyposażonych w komputery, jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego. Coraz więcej użytkowników widzi potrzebę korzystania z komputera w domu, zwiększa się także liczba osób, które szukają komputerów szybkich i wydajnych – najlepiej w rozsądnej cenie.

Intel Core i7

Intel wprowadza obecnie kilka modeli procesorów do komputerów stacjonarnych, które spełniają oczekiwania dotyczące szybkości komputera. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu architektury Nehalem w procesorach przeznaczonych do szerokich zastosowań – Intel Core i5 i dwóch modelach Intel Core i7. Do tej pory architektura Nehalem (na bazie której zbudowano jeden z najszybszych procesorów na świecie – Intel Core i7-975) była stosowana wyłącznie w procesorach z najwyższej półki cenowej, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników.

Płytka (wafel) Nehelem

Jej podstawą jest modułowa budowa, dzięki której konstrukcja procesora jest bardzo elastyczna, zwłaszcza pod względem liczby stosowanych w niej rdzeni. Nowe, wprowadzone obecnie procesory, są czterordzeniowe i wykorzystują technologie, które dodatkowo w sposób inteligentny zwiększają ich moc, bądź obniżają pobór energii:

  • Intel Turbo Boost – szybkość procesora może sie zwiększyć nawet o 650Mhz czyli 650 milionów operacji na sekundę jeśli aktualnie uruchomiona aplikacja nie obciąża wszystkich jego rdzeni.
  • Nowe modele z serii Core i7 oferują również technologię Intel Hyper-Threading, dzięki której każdy rdzeń może przetwarzać dwa wątki, co daje możliwość pracy nad 8 zadaniami jednocześnie.
  • Zaawansowane technologie oszczędzania energii – jeżeli zadanie które wykonujemy nie wykorzystuje całej mocy procesora, potrafi on wyłączyć automatycznie nieaktywne jednostki obliczeniowe, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu z poprzednią generacją procesorów.

Wszystkie zastosowane technologie aktywują się automatycznie, w sposób inteligentny adaptując się do potrzeb użytkownika.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku